У День Святого Миколая у виставковій залі колекцій та мініатюр Музею моделей транспорту, що на Соборній, 64, відкрилась нова різдвяна експозиція «Плюшевий чай». Її облаштували учасниці вінницького клубу «Лялькова вітальня» Катерина Калашнікова, Ірина Дядікова та Олена Роджерс.
Вінничанам і гостям міста організатори обіцяють подарувати святкову атмосферу та повернути віру у новорічну казку.
— «Плюшевий чай» — це всеукраїнський новорічний проєкт, — розповідає організаторка та авторка художніх ляльок і ведмедиків Тедді Катерина Калашнікова. — Виставка сподобається як дорослим, так і дітям. Тому запрошую усіх до музею щодня з 12.00 до 20.00. А загалом чаювати ми будемо до лютого 2021 року.
Аби вразити містян, свої роботи до Вінниці передали понад 30 майстрів із різних куточків України, Європи та США.
— Гості музею можуть подивитись унікальні роботи, які нам надіслали талановиті майстри з дев’яти міст України. Авторські ляльки та іграшки передали зі Львова, Одеси, Києва, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Тульчина, Вишгорода, Бердичева та Вінниці, — перераховує майстриня. — Крім того, є роботи європейських лялькарів із Німеччини й Англії та зі Сполучених Штатів Америки. Взагалі ми отримали майже сто ляльок, багато ведмедиків Тедді, п’ять лялькових будиночків та чотири рум-бокси, виготовлені зі старих валіз.
Валізи із мініатюрами всередині — справжня цікавинка виставки. Їх хочеться довго розглядати, вивчати, що там заховано й дивуватись таланту майстрів, які змогли створити таку красу.
Одну з таких валіз майстер перетворив на двоповерховий будинок. На першому поверсі довкола каміну, який можна увімкнути, зібрались на дівочі посиденьки ляльки. А другий поверх став справжньою бібліотекою з великою кількістю книг у яскравих палітурках.
Ще одна валіза стала купе, у якому розмістились ведмедики, готові до незабутньої подорожі.
Щоб атмосфера в музеї була максимально святкова, організатори уважно підійшли до оформлення експозиції. Усі полички, де оселились іграшки, пропрацьовані до найменших деталей.
Тут відвідувачі можуть познайомитись із родиною Санти, одеським вертепом, Михайлом Коцюбинським і його коханою музою, перенестись до Аліси в країну чудес і подивитись, як маленькі мишенята п’ють чай із антикварного сервізу та смакують сиром.
Юним гостям музею може особливо сподобатися затишна вітальня, де сім’я ведмедиків прикрашає ялинку й читає біля каміна. Його майстри прикрасили крихітними червоними шкарпетками, в які на Заході традиційно ховають подарунки.
Цікаво також виглядає імпровізована фотостудія, де фотограф із раритетним апаратом знімає сім’ю пінгвінів, а поряд своєї черги чекають не менш яскраві персонажі.
Для дорослих приємним спогадом з дитинства стануть старі ялинкові іграшки, які раніше були у кожній родині. Додають зимового настрою також засушені кільця лимонів та апельсинів.
Організатори виставки не забули і про головний атрибут зимових свят — ялинку. Її прикрасили різноманітними авторськими іграшками. Маленькі янголята, пташки, сніговики та інші прикраси, до речі, можна придбати собі на пам’ять.
— Мені здається, це дуже цікава ідея для новорічного подарунка, — зізнається Катерина Калашнікова. — Частина експозиції — це авторські роботи лялькарів з їхніх власних колекцій. Вони передали їх лише для виставки, щоб познайомити вінничан зі своєю творчістю. Іграшки ж, якими ми прикрасили ялинку, можна купити. Там є спеціальні QR-коди, аби відвідувачі мали змогу одразу зв’язатись із майстрами, роботи яких їм припали до душі найбільше.
Раніше, нагадаємо, у музеї тривала виставка «La belle Vinnytsia». Катерина Калашнікова зазначила, що такі експозиції унікальні не лише для Вінниці, але й для України.
— На постійній основі виставки авторських ляльок є лише в Запоріжжі — там є велика галерея. Якщо нам вдасться втримати цю локацію, то це дійсно стане родзинкою нашого міста, — впевнена Катерина.
Фото з facebook-сторінки Visit Vinnytsia
Читайте також:
Коли творчість лікує душу або Як лялькотерапія допомагає вирішити психоемоційні проблеми
Різдвяні подарунки на фронт: вінничани зібрали понад 100 кілограмів гостинців
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер