В академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею презентували нову інтерактивну виставку, присвячену часу. Про це інформують на facebook-сторінці музею і додають, що на відвідувачів чекає «захоплююча подорож крізь історію винаходів та ідей від архаїчних пристроїв для вимірювання часу до сучасних годинників».
Серед іншого вінничани й гості міста побачать, як виглядали старовинні сонячні, вогняні та водяні годинники, дізнаються більше про механічні, кварцові й атомні, а також почують дзвін годинника відомого швейцарського виробника «Gustav Becker» і «голос» Вінницької Вежі. Останнє можливо завдяки Центру історії Вінниці, саме вони передали звуковий елемент годинника «Tesla», яким була оснащена Вінницька Вежа у 1980-х роках.
Як зазначено у дописі, в експозицію увійшли портативний сонячний годинник ХІХ століття, інтерактивні моделі горизонтального й настінного сонячних годинників та моделі клепсидри й вогняного годинників.
Оскільки виставка інтерактивна, то з деякими експонатами можна взаємодіяти.
«До найцікавіших експонатів належать годинники, люб’язно надані для виставки Олександром Абрамчуком — власником Кав’ярні-музею «Панъ Заваркінъ та синъ». Серед них, вишуканий настінний годинник 1910 року всесвітньо відомого німецького виробника «Junghans», — читаємо на facebook-сторінці. — Родзинка експозиції — чудово оздоблений камінний годинник славетного швейцарського виробника «Gustav Becker», 1890 року, що містить у своєму декорі срібного орла – герб польського роду Пястів. Каретний годинник виробництва компанії «Павел Буре» особливо цікавий написом, виконаним на нижній частині: «Да указываютъ они тебе часы счастья благословенного Господомъ. 24 декабря 1897 г. Москва».
Крім того, відвідувачі зможуть більше дізнатися про професію годинникарів, оскільки Ігор Кірпічніков і Наталія Пудайло передали на виставку набір інструментів, якими користувалися і продовжують користуватися представники старовинної професії.
Це і ще багато чого цікавого можна побачити в академічній залі музею до 13 червня.
«Ми переконані, що така буденна річ, як годинник, зможе вас здивувати», — додають у музеї.
Читайте також:
«Міфогенезу» 15 років! Як все розпочиналося і яким буде фестиваль у 2021 році?
«Любов до України починається з любові до села» або Як видавництво розповідає історію Вінниччини
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 6 від 5 лютого 2025
Читати номер
Влад Крента