Це буде дотик до душі! Вистава-містерія «Червона нитка» у неділю у Вінниці вразить метафорами і незламністю жінок

Це буде дотик до душі! Вистава-містерія «Червона нитка» у неділю у Вінниці вразить метафорами і незламністю жінок
 • Люди-нитки, жінки, насильство, Україна…
 • У неділю, 9 червня, о 18.00 у театрі ім. Садовського приходьте побачити виставу «Червона нитка», яку створила режисерка, засновниця театру «КолоСвітла» Юлія Свєтлова.
 • На прем’єрі іноді буде жорстко. Іноді — моторошно. Але дуже щиро і зцілююче.

Театр Юлії Свєтлової «КолоСвітла» відомий успішними театральними проєктами — дві великі вистави з повним аншлагом і вісім перформансів, два з них благодійні. Всі сценарії авторські і кожна вистава Юлії Свєтлової вражає своєю глибиною та актуальністю. Глядачі діляться, що це схоже на розмову зі своїми тілом, душею і свідомістю.

«Червона нитка» — прем’єра до мурах, яка нікого не залишить байдужим. Режисерка обіцяє: це буде дотик до душі.

Нова вистава сплітається одночасно з двох паралельних історій. Це розповідь про жінку, метафоричний образ, що уособлює усіх жінок усіх часів, які потерпали від насильства, але знаходили в собі силу не тільки пережити травму, а й стати вільними і щасливими.

Відео дня

Також це історія про нашу Україну, про її силу та волю, про те як прямо зараз вона говорить насильникам жорстке «ні» і виборює своє право на свободу.

— «Червона нитка» — це своєрідна постановка-містерія, можливість м'яко асимілювати травматичний досвід, спричинений насильством і війною, — розповідає Юлія Свєтлова. — Це вистава про те, що насильство народжується з малого, і нерідко починається в звичайному повсякденному спілкуванні. Про те, як важливо не пропустити саме цей момент вибору: я залишаюсь людиною чи стаю звіром, нелюдом?

Сповнена безліччю метафор, які глядачі розгадуватимуть під час перегляду, вистава має ключовий символ, що відображений у самій назві.

— Якщо розглядати життя, як тканину, яка сплетена з різних ниток, то червона нитка — це травма насильства в історії однієї людини, а в історії країни і людства — це травма війни. Так, ця нитка є, але вона лише одна. Не є всім полотном! Адже життя сплітається з різних ниток, — звертає увагу Юлія Свєтлова.

Оголюючи біль травми, вистава водночас дає підказки, як знайти в собі силу жити після жаху пережитого насильства. Як не втратити віру та волю і зберегти світло своєї душі.

У прем’єрі беруть участь лише жінки. У заворожливій пластиці й монологах вони покажуть, як із травми створювати життя й перетворювати біль на те, що живе.

— Для мене це дуже довгоочікувана прем'єра. Ще ніколи не виношувала виставу так довго і складно. Можливо тому, що з самого початку, із зародження ідеї, яка пророщувалась все моє життя і стрімко зросла в перші місяці війни, я хотіла, щоб вона була дуже глибока і трансформаційна. Щоб люди виходили після перегляду з полегшенням на серці, з відчуттям міцної опори в собі і з потужною вірою, — говорить Юлія Свєтлова. — Я вірю, що людство здатне вийти із цього моторошного колеса сансари, кола насильства і війн. Саме тому я роблю те, що роблю. Запрошую всіх прийти на прем’єру у неділю у театр Садовського, щоб відчути. Іноді буде жорстко. Іноді — моторошно. Але дуже щиро і зцілююче.

Квитки на виставу «Червона нитка» доступні у касі театру і на сайті karabas.com.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також:

Тіна Пересунько: «Диригент Кошиць у 1914 році був у захваті від Вінниці, що була як цвітучий вишневий садок»

«Без тебе мені не потрібне небо!» Гурт ТІК вразив зворушливою прем’єрою, у якій кожний впізнає себе

Пів століття тому вінницькі лялькарі першими здійснили постановку українською мовою

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
 • Отсрочка ТцК

  ‼️‼️Поможем получить временное удостоверение военно обязанного которое после 18 мая должны иметь при себе без похода в ТЦК и внесения ваших данных в Базы ‼️

  1️⃣Сможете без проблем передвигаться по улице не боясь ТЦК
  2️⃣Низкие цены
  3️⃣Полная анонимность
  4️⃣Никакой предоплаты
  5️⃣Примеры удостоверений и справок
  6️⃣ Полный пакет медицинских справок специально под каждого человека

  ‼️Все заинтересованные пишите

  Telegram - @Alinerdii
  Viber - 098-560-25-64
  Whatsapp - 098-560-25-64
 • Саня

  Юля 👍

  Юлія reply Саня

  Приходь 🔥

keyboard_arrow_up