Що спільного у Вінницького художнього музею з Лувром?

Що спільного у Вінницького художнього музею з Лувром?
  • Вінницький обласний художній музей трансформується і змінюється.
  • Нове керівництво вже облаштувало нові виставкові зали, крім того, пропонують некласичні формати зустрічей із музикою та вином, а також організовують виставки відомих українських художників

 

Вінницький обласний художній музей нарешті отримав нового директора. Ним став Руслан Панамаровський. Чоловік більше року виконував обов'язки директора і Вінницька обласна рада все не могла назначити пана Руслана на офіційну посаду, оскільки не вистачало голосів.

– Багато хто пише та говорить про те, що у нас тут все занедбано і новий директор нічого не робить. Що у нас працюють люди без профільної освіти. Ці чутки поширює дружина колишнього директора, нині покійного Іллі Безбаха, – розповідає доглядачка музею пані Тетяна. – А насправді музей змінюється і стає кращим.

Відео дня

Прийшовши до музею, журналіста зустріла головний зберігач фондів музею – Оксана Яремчук. Пані Оксана одразу провела до залів із картинами. Тим часом, співробітник музею проводив екскурсію для однієї жінки.

– Це наш найкращий екскурсовод – Павло Віталійович. Він працював у нас з 2011-го року. Потім звільнився, ми довго просили, щоб він повернувся. І це сталося за Руслана Михайловича, – говорить жінка.

Взагалі жодної ворожнечі у колективі не помітно. Усі працюють так само, як працювали до приходу нового директора. У колективі з'явилися тільки дві нові молоді співробітниці.

Пані Оксана говорить, що це дуже добре, адже до музею йдуть працювати тільки ті, хто любить цю справу. Так як заробітні плати зовсім невисокі.

Що подивитися у музеї

Основна експозиція не змінювалася з 2005-го року. Музейники пишаються залою Потоцьких, у якій зберігається авторська копія портрета Станіслава. Таких картин у світі є ще дві і зберігаються вони у музеї у Варшаві та у паризькому Луврі.

– Це не копії. Художник написав три картини, вони трохи відрізняються, але в цілому дуже схожі, – говорить зберігач Оксана. – І ми раді, що одна з них представлена у нашому музеї.

Далі є зала, де представлена Західна Європа 18-19 століття. У художньому музеї є картини Рєпіна, Баччареллі, Нілуса та інших. Крім того, в останній залі відвідувачі можуть побачити порцелянові вироби з Китаю, Японії та Західної Європи. Тут, до речі, директор змінив вітрини, за що теж отримав несхвальні відгуки.

Що змінилося з приходом нового директора

Керівництво розпочало ремонт на другому поверсі. Як виявилося, тут є виставкові зали, де чергуються виставки різних художників. Три великі кімнати та коридор відремонтували за кілька місяців. І з занедбаних приміщень з рожевими стінами і затхлим повітрям, вони перетворилися на світлі виставкові зали. Крім того,  у музею з'явилася вивіска на бічній стороні будівлі та різнокольорова підсвітка вікон.

– Ми, звичайно, хотіли зробити більшу вивіску і, можливо, іншого кольору. Але зробили по бюджету, – говорить директор. – Це працює – люди почали звертати увагу на музей.

Сучасне музею

У виставкових залах сьогодні розміщені півсотні робіт геніального українського художника Івана Марчука. Ім'я художника знане у всьому світі. У Туреччині видають каталоги з його роботами, видання The Telegraph внесло його ім'я до сотні найгеніальніших людей у світі, а картини виставляють у різних музеях світу.

Марчука довго забороняли і, за словами самого художника, із того пекла його визволив Михайло Горбачов. Cьогодні його доробок налічує близько п'яти тисяч картин, які виконані в авторській техніці «пльотанізм». Саме ці картини та графіка представлені у нашому художньому музеї. Експозиція діятиме протягом місяця.

На майбутнє

У музею вже є ряд традиційних заходів: виставки на різдвяні свята, планер для дітей-аутистів та виставка їх робіт. На майбутнє директор планує влаштовувати дитячий планер щороку, щоб потім продавати картини на благодійному аукціоні і таким чином допомагати дітям.

Крім того, на Старому Місті (вул. Кожедуба, 11) є садиба-музей Луцишина. Там час від часу організовують майстер-класи з гончарного мистецтва, а раніше проходив традиційний планер, на який приїжджали майстри з різних куточків України. Новий директор має наміри відновити і цей захід.

Сьогодні музей має нові та сучасні пропозиції. Наприклад, можна орендувати музейні зали для фотосесії. Коштує це всього 50 гривень, проте є одна умова – робити фото без спалаху, щоб на нашкодити картинам. Крім того, у виставковому залі розташоване фоно і бажаючі можуть організовувати тут музичні вечори і навіть із вином. Директор говорить, що заходи можуть бути різних форматів і керівництво гоотове обговорювати деталі. А якщо є бажання просто прийти до музею, то вхідний квиток для дорослих коштує всього 20 гривень, а для дітей – 10.


Читайте також: 

Нащадки фон Мекк, диригент із Аргентини та DJ-сети: як пройде фестиваль ім. Чайковського

OPERAFEST TULCHYN: розповіли, яким буде цьогорічний фестиваль (програма)

Екскурсія до бібліотеки Тімірязєва: про що «мовчать» книжки?

Що приховує театр Садовського? Екскурсія за лаштунками
 

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Лора
    Прийшовши до музею, журналіста зустріла головний зберігач фондів - то хто з них прийшов до музею? і що таке фоно? )))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня 09:06 На Великдень діятимуть обмеження на масові зібрання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up