Опановуємо внутрішній туризм: вінничани розповідають, куди варто їхати відпочивати в Україні

Опановуємо внутрішній туризм: вінничани розповідають, куди варто їхати відпочивати в Україні
  • Мабуть лише карантин і закриті кордони можуть змусити українців звернути увагу на внутрішній туризм і вирушити на відпочинок до місць, назв яких вони ніколи не чули.
  • Ми попросили вінничан порадити, куди варто поїхати цього літа на відпочинок. Головний критерій — ці місця мають бути в межах України.

 

Катерина Ботвинник

Відео дня

— Я би порадила село Буша. Воно знаходиться на кордоні з Молдовою. За співвідношенням цін і якості відпочинку місце не подорожчало. Там можна провести кілька дуже яскравих та приємних днів.  

Поряд є природній каньйон, утворений льодовиком з величезними і незвичайними брилами-скелями. Розкопки трипільської доби, макет притаманного для того часу житла. У цьому дивовижному місці багато років проходять фестивалі-пленери каменярів і гончарів, у розписаних будинках живуть художники і скульптори. 

Відреставрована башта середньовічного замку нагадує про трагічну історію облоги та героїчний захист, описаний в доброму десятку літературних творів. Дохристиянський скельний храм зі стародавнім барельєфом привертає увагу прихильників давніх слов'янських вірувань. Все це розташовано дуже компактно і пронизане спокоєм і таємницею, яка чудово поєднується зі звичним побутом села.

Олександр Шемет

— Зараз мені до вподоби місцевий туризм. Наприклад, село Зяньківці, що стоїть на березі Ладижинського моря: відстань від берега до берега майже кілометр. Можна скласти собі маршрут на день: Вінниця — Вороновиця (палац Грохольських-Можайських) — Немирів (палац Щербатової) — Скіфське городище за Немировом — Тульчин — Буша. 

Можна поїхати до Печери і Сокільця. Подивитися на старий млин, усипальницю Потоцьких. Якщо їхати в сторону Хмельниччини, раджу відвідати Бакоту та Кам’янець-Подільський, а там недалеко і Хотин.

Ірина Береза

— Можу з власного досвіду порадити кілька варіантів відпочинку. Але одразу попереджаю, що вони, переважно, не сусідять з цілодобовими дискотеками і дорогими готелями. Якщо брати море, то мої уподобання такі:

Лагерна коса (під Очаковим) — уся всіяна базами відпочинку, чисте тепле море, піщані пляжі.

Санжейка (під Чорноморськом — колишній Іллічівськ) — приватні міні-готелі і приватне домоволодіння, тиша та спокій, протяжні піщані пляжі, високий глинистий берег.

Приморське (біля Кілії) —- бази відпочинку, мінімум розважальних закладів, але все ж є чим зайняти дітей, поруч Вилкове — місто на воді, обов'язково взяти міні-екскурсію на моторному човні дельтою Дунаю.

Кінбурнська коса — для сильних духом туристів, дике прекрасне місце, чисте море, дельфіни, життя в наметі в сосняку або на пляжі (для готових повністю відмовитися від комфорту).

Арабатська стрілка (зі сторони Генічеська) — тепле Азовське море і озеро Сиваш, лікувальні грязі, гарячі джерела. Тут на будь-який смак: початок стрілки — розваги, тусняк і дорого, чим далі, тим менше людей, шуму і витрат.

Якщо говорити про гори, то раджу поїхати на Кривопільський перевал, зняти кімнату і насолоджуватися походами в гори, тишею, лісом, бограчем та вічною красою природи.

Анна Грачова

— Активний відпочинок — це, звісно, Карпати, а саме мальовнича Ворохта, звідки я нещодавно повернулась. Там адекватні ціни і море задоволення від краси гір. Можна відвідати полонини, підкорити Говерлу, а це 2061 метр над рівнем моря. Навіть мій син у п’ять років це зробив. А можна просто насолодитися атмосферою відпочиваючи в садибах Ворохти. 

Є безліч місць для відпочинку на березі річки Південний Буг, а саме в селі Степашки, де можна відпочивати з наметами, або знімати житло на базах відпочинку. Краса нашого краю має неймовірне видовище: суниці, гриби, риболовля.

Оксана Мельник

— Маю цілий список з цікавими місцями:

1. База відпочинку Комарово. Для мене це мега зелена зона, комфортні басейни, смачна кухня. Наше улюблене місце з дітьми. 

2. Село Могилівка. Чистий і прохолодний кар’єр — наш фаворит.

3. Виноградів на Закарпатті. Там сприйнятий клімат, помірні ціни, є визначні та історичні місця. Відпочинок на будь-який смак.

4. Южне в Одеській області. Тихе містечко з хорошими пляжами, низькими цінами і без шумних закладів. 

Артур Покорський

— Якщо говорити про Україну, то безумовно треба їхати в Карпати. Це можливість побути наодинці зі своїми думками, подихати свіжим повітрям і просто відчути свободу. Звісно, мова про похід з наметом. Такий відпочинок відкриває нові горизонти і можливість зустріти захід і схід сонця в найкрасивіших куточках. 

А якщо говорити про Вінницю та область, я би радив брати велосипед та їхати на природу від Сабарова, вздовж річки, і чим далі, тим краще. 

Катерина Мацієнко

— Сьогодення ніби заявляє нам #МандруйУкраїною і підштовхує відкривати невеликі міста, або ж природні об’єкти. Дуже хочу порадити Урочище Червоне Заліщицького району Тернопільської області. Хоч наша зустріч з цим місцем сталася ще років десять тому, я досі виразно пам’ятаю як там круто. Каньйон, встелений прохолодним зеленим лісом, спіральна дорога, що спускається вниз до сонячних галявин, руїни старого замку і неймовірної краси водоспад, шум води якого здається лунає звідусіль. 

З «інфраструктури»: тут можна поставити намет, набрати джерельної води, скупатися у водоспаді і на цьому напевно все. Загалом місце дійсно чудове, ідеальне для вікенду.

Анна Ковальова

— Однозначно, раджу їхати до Східниці. Це селище міського типу у Львівській області, яке схоже на маленьку Швейцарію. Я обожнюю це місце за спокій, красу та свіже повітря. Тут час зупиняється.

До Східниці часто їдуть пити мінеральну воду. Тут зосереджено кілька десятків різних джерел. Навіть, якщо ви не любитель такого відпочинку — маршрут, який охоплює джерела, максимально розкриває красу Східниці. 

Жити можна як у місцевих, винаймаючи кімнату, так і забронювати готель. Рівень готелів — різний, тому є можливість обрати доступне житло або люксові апартаменти.

Власне, Східниця — чудове місце, де можна перезавантажити мізки та відволіктися від проблем.

Віктор Бронюк

— Шанувальникам активного й екстремального відпочинку раджу спробувати сплави на катамаранах по Бузьким порогам. У селах Печера, Сокілець, Стрільчинці та багатьох інших посеред ріки вас чекають великі кам’яні брили і «природні джакузі», а вздовж берега — неймовірні краєвиди.

Тим, хто планує побачити красу Карпат, рекомендую побувати у Шешорах — красивому гуцульському селі. В лісах у Шешорських горах можна назбирати чимало чорниці й ожини, відвідати урочище Лебедин, один з найстаріших гуцульських храмів — Горішню церкву, і отримати неабияке задоволення, скупавшись у водоспаді Гук, коли на плечі тобі спадає кришталево-чиста бірюзова вода.

За оздоровленням однозначно варто їхати у санаторії й турбази на Закарпатті, де знаходяться півсотні джерел термальних вод, а у багатьох містечках басейни з цілющою термальною водою відкриті впродовж цілого року. Особисто мені найбільше подобається санаторій «Косино» у селі Косонь, де вода у басейні за хімічним складом є аналогом знаменитої «Нафтусі».

Чудовим місцем сімейного літнього відпочинку можуть стати Шацькі озера на Волині, де інфраструктура дуже стрімко розвивається, пропонуючи відпочинок на будь-який смак і гаманець. Можна зняти окремий котедж з ландшафтним дизайном, виглядом на озеро і повноцінним сервісом, а можна знайти помешкання і за 50 гривень за ніч. У розпорядженні кожного — прекрасна природа, вражаюче прозора вода, лікувальні грязі і смачні ягоди та пиріжки, які щодня на велосипедах до озер привозять місцеві жителі. З родиною ми неодноразово відпочивали на Шацьких озерах і найглибшому озері України — Світязі — і ми з дружиною, і діти були у захваті.

Діана Мороз

— На мою думку, добре відпочивати будь-де. Головне — мати хорошу компанію. Якщо бути відвертою, то і на нашій Вінниччині стільки мальовничих місцин, що можна відпочити на кожному зеленому метрі. Намет, казан у руки — і до пригод.

Олександр Федоришен

— Місцина, яка кілька років тому мене щиро здивувала — Сатанів на Хмельниччині. Окрім родовища мінеральних вод та низки приватних і державних санаторіїв в околицях, у місті зосереджена просто захмарна кількість пам’яток: руїни замку, старовинна міська брама, відреставрована оборонна синагога (до речі, дуже схожа на ту, яка очікує свого відродження у Шаргороді), найстаріший в Україні пам’ятник, православний монастир на Сатанівській Слобідці та інші свідки старовини. Ну і найголовніше — неймовірні краєвиди Західного Поділля. Ідеальне місце для тижневого відпочинку чи вікенду.

Олена Павлова

— Якщо поєднати смаки та історію, то це Одеса: поторгуватися на Привозі, прогулятися Дерибасівською, замовити у Одеському дворику біточки з тюльки, прогулятся вздовж моря, подихати сіллю і водоростями, пропустити крізь пальці пісок, замовити у моря «морського бога», камінець з діркою, повісити його на шию на мотузці і радіти, немов ти перлину знайшла. І під чай з травами з'їсти десерт Павлова на причалі номер два.

Тетяна Довгань

— Черкаси можна розглядати, як прісну і доволі бюджетну альтернативу морю. Кременчуцьке водосховище, поблизу якого розташоване місто, це кілометри берегової зони з піщаними пляжами, чистою дніпровою водою, маленькими островами та безліччю місць для риболовлі.

Більшість міських пляжів мають непогано обладнану інфраструктуру: роздягальні, лавочки, спортивні й ігрові майданчики, кав’ярні. За бажанням, у місцевому яхт-клубі можна орендувати маленьке судно і пройтись по річці. А шанувальники «дикого» туризму зазвичай переїжджають через дамбу і розбивають намети просто біля Дніпра у безлюдних місцях. На диво, ця територія ще «не окупована» приватними базами та розважальними комплексами, тому такий відпочинок абсолютно безплатний.

Якщо подорожувати з Вінниці до самих Черкас, варто врахувати особливості дороги. До Умані траса схожа на злітну смугу, а далі все не так ідеально: «хвилі», «колії» і «латки» різної висоти. Словом, водіям слід бути дуже уважними, щоб доїхати без пригод.   

Вікторія Ільчишена

— Раджу з’їздити у Карпати. Нестандартний активний літній відпочинок: сім днів — сім пригод. Приборкайте Говерлу, спробуйте рафтинг (спортивный сплав гірськими річкам), покатайтесь на квадроциклах, візьміть уроки тенісу, а коли втомитесь — прогрійтеся у чані з хвоєю та скористайтеся SPA у Буковелі.

Тетяна Плахотнюк

— Село Бакота Кам'янець-Подільського району. Воно знаходиться на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Це село неможливо знайти на мапі України, мешканці, які раніше там жили, не можуть повернутися на свою малу батьківщину, поблукати між порожніми хатами, подивитися на закинуті садки, бо там, де колись була Бакота, сьогодні тече Дністер. 

Радянська влада перекрила русло річки, коли надумала будувати там гідроелектростанцію. Людей фактично примусово виселили з власних домівок. І коли я там знаходилась і слухала історії про це село, то здавалось, що там досі чується відлуння того людського жалю. 

На схилах Дністра розташований печерний монастир. Він не діючий і щоб до нього дістатись, потрібно подолати чималенький шлях пішки грунтовою стежкою. Спускатись донизу легше, а от повертатись назад вже значно важче, але повірте, краєвиди того варті. 

Дорогою до монастиря я натрапляла на три озера з кришталево чистою водою. Місцеві кажуть, що вода там особлива і наділена цілющими властивостями. Не можу нічого стверджувати щодо цього, але, принаймні, вона дуже холодна і смачна. 

Вікторія Подолянчук

— Якщо ви хочете набратись сил, повністю відновитись і забути про все, то час вирушати у Державний історико-культурний заповідник «Буша». Тут ви побачите пам‘ятки трипільської, скіфської, черняхівської, давньоруської та козацької культури, залишки фортеці та підземні ходи. 

В Скельному храмі дохристиянської епохи, створеному в природній розщелині, у вас буде можливість подивитись та дослідити рельєфи і скельні зображення, над якими досі ведуть дискусії археологи та вчені. 

У Гайдамацькому яру, який має статус геологічного заповідника, окрім історичної пам’ятки ви побачите неймовірні краєвиди і одразу згадаєте Карпати. Місце, в якому ви відчуєте прилив енергії, спокій та бажання повертатись сюди знов і знов. 

Олександр Вешелені

— Останнє десятиліття я не уявляю свого відпочинку без України. Влітку щоразу намагаюся пізнати якусь нову часточку Півдня: почалося все це з Бердянська, далі — Арабатська стрілка, а торік це була дивовижна Бессарабія на Тузлівських лиманах. 

Мене радує те, що ці курорти дають змогу також відкрити для себе унікальні природні місця (абсолютні фаворити — пелікани та інші птахи в лиманах Чорного моря і дельті Дунаю), заповідники (та ж Асканія-Нова або острів Джарилгач), а ще — атмосферні містечка з особливою історією (Вилкове, Білгород-Дністровський, Мелітополь з Кам'яною могилою). Словом, Південь — це не тільки море.

З українських міст дуже рекомендую Запоріжжя і Чернігів — абсолютно різні, але однаково цікаві і стародавніми пам'ятками, і особливими типами забудови, і неймовірною зеленню.

Ну, і звісно ж, неповторне і рідне Поділля — з палацами, порогами й шумом Південного Бугу й Дністра, природними парками (особливо люблю Гайдамацький Яр і Медобори), костелами й синагогами, і неповторним відчуттям балансу й рівноваги, яка можлива тільки тут — у центрі України.

Олександр Лушин

— Україна дуже красива країна з величезною кількістю топових, але, на жаль, маловідомих місць. Якщо ви хочете поєднати відпочинок на природі, трішки історії, багато краси і навіть можливість скупатися чи поплавати на екскурсійному катері, то Бакота чекає на вас. Всього лише 200 кілометрів від Вінниці з можливістю поїздки як на один день, так і на кілька з наметом, або на базу відпочинку. 

Сергій Петрович

— Цього року, очевидно, серед українців буде популярним зелений туризм. Я особисто рекомендую відвідати село Маліївці Хмельницької області. Крім палацу Орловських, з яким по красі, мабуть, не може конкурувати жодна подільська резиденція, в Маліївцях зберігся чудовий парк з двома ставками, фонтанами, стилізованою під замкову вежу водонапірною баштою. 

Парк планувався як ландшафтний. Проте окремі регулярні елементи все ж мав. Зокрема — це мереживо доріжок у формі кленового листа, які крутими схилами вели до ставків. Більшість паркових оздоблень за минулі роки було винищено. А все ж найбільш визначною пам'яткою садибного комплексу є висока скеля зі штучним водоспадом висотою 18 метрів, власники садиби Орловські її називали скелею святого Онуфрія. Тут здавна, прямо над рукотворним водоспадом було облаштовано кілька монаших печер. 

Відомо, що на початку 18 століття у цій місцевості почав діяти василіанський монастир. На скелю можна піднятися за допомогою вапнякових сходів. Колись над скелею, до 1933 року існувала Воздвиженська церква, у пам'ять про неї тут встановлено хрест, а неподалік розташовано джерело, з якого живиться водоспад.

Минулого року ми відвідали це чудове місце разом з сім’єю. Нам дуже сподобалося. Обов’язково, при нагоді, приїдемо сюди ще.

Валерій Соколюк

— Якщо брати Вінниччину, то краще складати такий маршрут: Браїлів (маєток фон Мекк, костел) — Чернятин (замок Вітославських) — равликова ферма під Жмеринкою. Як на один день, то достатньо. Сюди ж можна додати Жмеринський музей.

Для більш дальнього маршруту я б обрав Базальтові стовпи на Рівненщині. Дорогою  Звягельська фортеця, музей Лесі Українки (Новоград-Волинський), палац у Гощі.

Діана Подолянчук

— Мені дуже сподобався Тульчин. У цьому місті можна подивитися на палац Потоцьких, Христо-Різдвяний кафедральний собор, відвідати музей-садибу Миколи Леонтовича. Взагалі, є таке відчуття, що ти прогулюєшся тамтешніми вуличками і скрізь грає мелодія «Щедрик». 

Оксана Славна

— Рекомендую поїхати у мій рідний Тячівський район Закарпатської області — найбільший гірський район України на кордоні з Румунією. Там можна знайти відпочинок на будь-який смак і будь-яку пору року.

Гори, свіже повітря, ягоди-гриби, лижі, піші походи, смачна їжа. Самобутня культура етнічних румунів, німців, чехів і русинів. Можна поповнити свій лексикон цікавими дивними словами на місцевому діалекті.

Олександр Теренчук

— Для мене літнього відпочинку, як такого, не існує, бо саме в цей час проходять зйомки серіалу. І в цьому є цікавинка, оскільки вони відбуваються в Музеї під відкритим небом — «Пирогово». Дуже атмосферне місце, де збережені старі будинки, млини та церкви.

Раджу поїхати і подивитись, як та в яких хатках раніше жили люди. Цікаво, що в деяких з них досі збережені старовинні меблі. Ще мене здивувала старовинна церква з дерева, яка відкрита і працює щодня.

Вадим Мукомол

— Зазвичай я вибираю такі місця, куди не ходять катери і не їздять потяги. Наприклад, Іванівський кар’єр. Надзвичайно красиве місце, де мені дуже сподобалося, але, думаю, мало вінничан про нього колись чули. Це буквально в двох кіломерах від села Іванів, на північ від Вінниці. Величезна територія, яка не залишить нікого байдужим.

Читайте також:

Без Одеси і не за всі гроші світу. Зібрали десяток морських напрямків для відпочинку в Україні

Десять місць Вінницької області, куди можна поїхати відпочити прямо зараз. І вартість проїзду додаємо

ТОП-10 з того, що варто побачити і зробити туристам у Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня 09:06 На Великдень діятимуть обмеження на масові зібрання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up