Більше 400 зірок опери і багато гучних прем’єр! Фестиваль OPERAFEST TULCHYN у серпні здивує всіх

Більше 400 зірок опери і багато гучних прем’єр! Фестиваль OPERAFEST TULCHYN у серпні здивує всіх
 • Найвідоміший фестиваль Вінниччини OPERAFEST TULCHYN цього року подарує три дні нон-стоп феєрії та найяскравіших вражень!
 • З 27 по 29 серпня просто неба у парку Палацу Потоцьких у Тульчині буде максимальне розмаїття жанрів: грандіозні мюзикли і балети, історичні постановки і опери з інтерактивними декораціями й новітніми технологіями, візуальні, вогняні та ексцентрик шоу і ще багато інших сюрпризів.
 • Ексклюзивно на фестивалі пройде open air прем’єра фентезі рок-опери аніме «Орфей та Еврідіка назавжди», що викликала фурор у Дубайській опері.
 • А у фінальний день глядачі побачать винятковий проект «Bad Boys In Opera», друга підназва якого — «Mefistofele — Диявол у Опері».
 • Розповідаємо детально про всі сюрпризи і нововведення OPERAFEST TULCHYN.

— Повернення OPERAFEST TULCHYN після вимушеної річної перерви, спричиненої світовою пандемією, буде гучне і яскраве! — гарантує продюсер фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель. — Чекаємо глядачів з усіх куточків України, від яких весь цей час ми отримували просто шалену кількість запитань: «Коли вже можна буде їхати на улюблений OPERAFEST?» Нарешті маємо, чим порадувати наших постійних глядачів і тих, хто вперше приїде на фестиваль. Цьогорічна програма надзвичайно потужна, а додатково під час OPERAFEST TULCHYN буде стільки інших яскравих проектів, що наш фестиваль буде цікавий максимальній кількості глядачів, різних за віком і уподобаннями: від шанувальників високого мистецтва до істориків і затятих туристів, від старшого покоління до дітей та молоді.

Відео дня

Парк палацу стане партером, місто — оперним фоє

На IV міжнародному фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2021, який традиційно буде безкоштовним для глядачів, виступлять понад 400 артистів: найкращі колективи з України та солісти з Канади, Польщі, Словаччини, України й Італії.

А «родзинкою» та нововведенням стане те, що вперше територія Палацу Потоцьких буде перетворена у гігантський партер, а весь Тульчин — у велике оперне фоє, у якому кожен знайде для себе чимало цікавих подій та проектів. На вулицях міста працюватимуть креативні арт-простори, пройде фестиваль вуличних музикантів, виступи талановитих дітей і молоді, майстер-класи, екскурсії, виставки, ярмарки.

Крім того, у дні фестивалю ресторани і готелі, що здобудуть відзнаку «OPERAFEST рекомендує», пригощатимуть спеціальним оперним меню та пропонуватимуть ексклюзивні оперні послуги.

А вже зараз для найменших глядачів за ініціативи амбасадорів фестивалю Лариси Білозір та Миколи Кучера стартувала щорічна вікторина для дітей і мистецький конкурс «Створюємо оперну абетку разом!» Всі умови конкурсів детально представлені на офіційному сайті operafest.com.ua.

Діти-переможці обох конкурсних програм отримають запрошення на фантастичну музичну подорож «Аліса в Країні чудес», а найкращі роботи юних художників увійдуть у друге (доповнене) видання «Дитяча оперна абетка» та будуть презентовані під час проведення фестивалю.

Щодня буде нова тематика

Що стосується концертної програми, то кожен день на фестивалі матиме свою тематику, яка підказує глядачам, постановки якого плану їх чекають. Так, перший день пройде під гаслом: «Враження. Емоції. Почуття», другий — до 30-річчя незалежності України буде присвячений українському контенту і має гасло «Українська класика і сучасність», фінальний день — «Золоті хіти».

Примітно, що абсолютно всі оперні вистави, які покажуть на фестивалі, перекладені українською мовою.

— З 27 по 29 серпня — це будуть незабутні три дні у ритмі опери! Багатогранної, сучасної та вражаючої, — розповідає головний режисер OPERAFEST TULCHYN, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. — З любов’ю до мистецтва у славетному Тульчині ми разом будемо відроджувати культурні традиції, якими завжди славився цей край. У XVIII—XIX столітті саме тульчинський Палац Потоцьких був епіцентром бурхливого культурного життя, тут гостювали майже всі перші особи Європи: від короля Польщі до Оноре де Бальзака, Ференца Ліста і Пушкіна. А у 1787 році в Палаці був відкритий другий в Україні оперний театр, який існував понад 100 років, щороку вражаючими світовими оперними прем’єрами, у яких брали участь відомі композитори, співаки та музиканти Європи.

«Хай живе мама!» і танго на пуантах

На відкритті OPERAFEST TULCHYN 27 серпня о 19.00 глядачі побачать блискавичну оперу-буфу «VIVA LA MAMMA (Нехай живе мама!), або Театральні порядки та безлад», яка перекреслить усталені стереотипи про те, що опери нудні і цей музичний жанр віджив своє.

— Ця захоплююча поставка безумовно привабить фанатів-меломанів і стане неабияким відкриттям для тих, хто вперше потрапив на оперну виставу, — гарантують організатори. — Це перша в Україні постановка всесвітньовідомої комічної опери геніального Гаетано Доніцетті, що з’явилась завдяки одному з найкращих театрів України — «Київська Опера».

У цей же день глядачів чекає ще один сюрприз — танго на пуантах. О 22.00 розпочнеться показ сучасного балету «Історії в стилі танго», що вразить усіх чуттєвістю і пристрастю, поєднанням дивовижної хореографії, надзвичайної музики Астора П’яццолли, Карлоса Елета Альмарана, Карлоса Гарделя, Херардо Родрігеса і живого виконання першокласних виконавців.

Побачимо найкращих танцівників балету, почуємо всесвітньовідомого акордеоніста, народного артиста України і дипломанта міжнародного конкурсу «Astor Piazzolla» В’ячеслава Самофалова, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Романа Лещова (баритон), а також артистів хору та оркестру «Київської Опери».

Фінішує перший день фестивалю о 23.30 нічною програмою — новим вогняним ексцентрик шоу «White night» знаменитого театру вогню «East fire show» з Харкова.

Від «Аліси» і Гоголя до грецьких міфів

У другий день, 28 серпня,  на OPERAFEST TULCHYN о 16.00 для найменших глядачів артисти Вінницького театру імені Садовського представлять казковий мюзикл «Аліса в Країні чудес».

— Це буде фантастично-дивовижна подорож у дитинство, сповнена сюрпризами, руладами і пасажами. Чаруючий світ фантастичної Країни чудес, світ захоплюючих пригод, невірогідних метаморфоз, експансивно-імпульсивних танців, спалах емоцій, — розповідають творці вистави. — У цьому казковому мюзиклі живописні картини змінюються одна за одною! Аліса, Чеширський Кіт, запальний Капелюшник, манірна Чирвова Королева — всі казкові герої співають, танцюють, жартують. Більше того — наймолодші глядачі й самі стануть частиною чарівно-музичного дійства-видовища, адже будуть грати з його героями та ще й танцювати.

О 19.00 просто неба у Тульчині оживе неперевершена музика Євгена Станковича, вічна історія кохання, захоплююча фантасмагорія гоголівських пригод та невичерпна сила українського фольклору — побачимо балет «Майська ніч» у виконанні «Київської Опери».

О 21.30 одну з найбільш масштабних опер в українському репертуарі — «Ярослав Мудрий» Георгія Майбороди представлять солісти і Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії, а також хор і балет Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля». Диригуватиме оперою Тарас Мартиник, режисер-постановниця — Богдана Латчук.

— На фоні виразних історичних подій розкриється внутрішній світ Ярослава Мудрого — князя-мислителя, будівничого і воїна, який крок за кроком переборював підступні інтриги своїх ворогів і недругів. Про що він думав, об'єднуючи два береги Дніпра, які плани будував і як давні події перекликаються із сьогоденням? Всі відповіді на ці запитання «зашифровані» у опері «Ярослав Мудрий», — розповідають організатори.

А рівно опівночі на фестивалі відбудеться open air прем’єра фентезі рок-опери аніме «Орфей та Еврідіка назавжди». Ця вистава з аншлагом пройшла у країнах Сходу та підкорила глядачів Дубайської опери. Створена на авторську музику та оригінальну ідею композитора Михайла Брунського, ця постановка дуже сучасна. Вражає ексклюзивними інтерактивними декораціями та новітніми технологіями об'ємного відеоконтенту. У результаті взаємодії акторів з об'ємним відеозображенням протягом усього дійства буде створена ілюзія казкового простору, що занурить глядача у давньогрецьку міфологічну історію кохання напівбога Орфея та лісової німфи Еврідіки.

Окрім музичних стильових симбіозів, ще однією родзинкою цієї опери стане різноманіття голосів. У постановці режисер Богдана Латчук і продюсер Олена Брунська зібрали сім унікальних голосів — від найвищого чоловічого tenor altino до найнижчого bas profundo.

«Погані хлопці» і «Мюзикл-шоу»

Не менше вразить фінальний день OPERAFEST TULCHYN. Видовищну концертну прем’єру авторської оперної програми «Bad Boys In Opera» 29 серпня о 19.00 представить Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, Галицький академічний камерний хор, диригент Володимир Сивохіп і всесвітньовідомі зірки-солісти: Юрій Григораш (Україна — Канада), Володимир Шагай (Україна — Польща), Назар Тацишин (Україна — Польща), Ярослав Папайло (Україна — Італія) і Михайло Подкопаєв (Україна — Словаччина).

Друга підназва цього проекту «Mefistofele — Диявол у Опері». Відтак, перед глядачами постане одвічна боротьбу добра і зла та прозвучать драматичні фрагменти з опер Моцарта, Бойто, Бетховена, Верді, Пуччіні, Гуно, Мусоргського.

Завершиться фестиваль 29 серпня о 21.30 грандіозною прем’єрою «Мюзикл-шоу» від Національної оперети України. Постановка, режисером якої є один з найвідоміших театральних діячів України — народний артист України Богдан Струтинський, здивує сучасною інтерпретацією легендарних мюзиклів світу — від «Привида опери», «Чикаго» і «Хелоу, Доллі!» до «Ісус Христос — суперзірка» і «Нотр-Дам де Парі».

— У «Мюзикл-шоу» буде винятковим все: тонка драматична гра акторів, вишуканий спів, оригінальна хореографія, складні акробатичні трюки, видовищність багатошарового сценічного оформлення з мультиекранним оснащенням, сучасні світлові та звукові ефекти, — розповідають організатори.

Без наметового містечка, але з чартерами

З турботою про безпеку глядачів та артистів на OPERAFEST TULCHYN-2021 будуть дотримані всі карантинні обмеження, що діятимуть на кінець серпня.

А щоб знизити ризик скупчення глядачів, на фестивалі не буде стоячих місць і вперше не діятиме наметове містечко.

— Вхід на територію буде відбуватися безкоштовно у порядку живої черги у конкретний сектор, згідно наявності у ньому вільних сидячих місць, — пояснив Павло Третьяков. —  Передбачаючи велику зацікавленість фестивальними подіями, ми з третього серпня запустимо послугу «попереднього бронювання» місць у партерній зоні, а також нашу традиційну чартерну програму. У дні фестивалю великі комфортабельні автобуси будуть курсувати з Вінниці до Тульчина, а всі учасники «чартерних рейсів» гарантовано матимуть місця у GOLD-секторі фестивалю.

За всіма новинами фестивалю слідкуйте на офіційному сайті operafest.com.ua і сторінці у Facebook.

OPERAFEST TULCHYN-2021 проходить за підтримки Українського культурного фонду і Благодійного фонду «МХП — Громаді».

Генеральний інформаційний партнер — «20 хвилин».

Читайте також:

Діти малюють оперну абетку! До фестивалю OPERAFEST TULCHYN проходить конкурс і вікторина

Маєте джазові раритети з 90-х? Станьте героєм першої «Ретроспективи українського джазу»!

«Створимо оркестр, як в Євросоюзі!» Молодих джазменів запрошують у «Джазову Не Школу»

З косплей-дефіле і зірками з Японії і Казахстану! Вперше у Вінниці пройде фестиваль аніме і K-Pop

Вінницю чекає літо open air’ів! Щотижня концерти проходитимуть просто неба у музеї-садибі Пирогова 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (2)
 • Іван Ковтун

  Яка багата українська мова!  "OPERAFEST TULCHYN", "нон-стоп феєрія ". Мабуть, якби назвали захід ОПЕРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТУЛЬЧИН, українці ніяк би не зрозуміли.

  Валентина Кирильчук reply Іван Ковтун

  Українська мова багата і саме тому, зверніть, будь ласка, увагу: ВСІ вистави, що  цього року будуть представлені на фестивалі, перекладені українською мовою.
  А щодо назви: фестиваль завжди був міжнародним, тому і назва відповідна - OPERAFEST TULCHYN

16:03 У Подільському зоопарку будують фазанарій на вісім вольєрів 15:05 «Зараз у них немає нагальної потреби»: у Вінниці розбирають пункти незламності play_circle_filled photo_camera 15:02 Вінницькі лікарі видали книгу «Педіатрія». Один з авторів — Павло Ковальчук 14:32 Матір загиблого в Маріуполі «азовця» дала обіцянку: «Збудуємо Україну вільною, обіцяю, сину…» photo_camera Від читача 13:21 До річниці визволення Ірпеня вийшов фільм “Форпост Ірпінь” 13:58 Рейтинг найпопулярніших університетів України: у ТОП-15 потрапив вінницький ВУЗ 13:04 Вінницькі прикордонники та собака Джесіка потрапили під обстріл окупантів 12:35 На околицях Вінниці планують побудувати чотири заводи. Що про це відомо? photo_camera 11:55 Понад 240 тисяч гривень назбирали юні волонтери на благодійному вікенді 10:57 Без світла та води: адреси, де у Вінниці 27 березня відключили послуги 10:44 В День Нацгвардії ГО "Ми-Вінничани" передали захисникам дрони і "швидку допомогу" (Прес-служба "Ми - Вінничани") 09:55 Дощі та місцями сніг. Синоптики розповіли, де чекати негоди 09:02 Наші воїни відбили понад 60 атак росіян: 396 день війни в Україні 08:00 Сьогодні вітаємо нефрологів та Венедикта. Історія та прикмети 27 березня 21:00 ТОП важливих новин на 20minut.ua від 20 до 27 березня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:01 Що буде з тарифами на світло після 1 квітня? Уряд обіцяє не піднімати 19:10 Немирівський палац княгині Щербатової: історія від маєтку до санаторію з пророцтвом, що здійснилося photo_camera 18:49 Вінничани за кордоном можуть оформити український паспорт: список країн 18:02 Канабіс продавав за схемою «з рук в руки»: у Хмільницькому районі затримали наркоторгівця 17:05 Лідер збірної України Віктор Циганков уперше став батьком. У футболіста народився хлопчик
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up