Зник валютний депозит в «Ідея Банку». Клієнта послали в поліцію, замість віддати гроші

Зник валютний депозит в «Ідея Банку». Клієнта послали в поліцію, замість віддати гроші
Ігор Козирєв: "Люди сиділи в банку, два роки безнаказанно себе відчували і крали чужі гроші"
 • Прийшов переукладати депозитний договір і дізнався — кошти з рахунку зникли разом з працівниками, яких раніше бачив у відділенні.
 • Ігор Козирєв не єдиний постраждалий в афері клерків. Поліція розслідує привласнення депозитів кількох вінничан.
 • Це банк заявив про злочин. Чому ж не повертає людині гроші, які не зберіг?

Разом з сестрою Ігор Козирєв майже 10 років тому поклав на депозит у вінницьке відділення «Ідея Банку» енну суму доларів. Цей вінницький підприємець вірив в надійність банківської установи з польським капіталом. У кризовий час зняв частину грошей, а на решту продовжував отримувати відсотки. Договір переукладав із року в рік, поки не з’ясувалося — депозит вкрали.

— Починаючи з 2017-го року, коли в нас на рахунку залишалося 5 тисяч 285 доларів, ми нічого не знімали. Просто пролонгували договір на новий термін. Я з генеральною довіреністю від сестри ходив розривати стару угоду і укладати нову на рік, — розказує Ігор Козирєв. — Обслуговував на протязі всіх цих років мене один співробітник банку. Він був єдиний мужчина-менеджер. До нього люди старалися потрапити, як до авторитетного. До нього співробітниці зверталися за порадою. Я навіть думав, що він у відділенні головний.

У липні минулого року Ігор Козирєв, як завжди, підписав черговий договір. Підприємець приніс в редакцію папери, завірені тим самим авторитетним менеджером. Каже, до каси банку не підходив, бо грошей не знімав. Взяв свій екземпляр договору, надрукований клерком на прізвище Олов’янніков, і пішов до наступного року.

Але вже тоді, як дізнався клієнт через рік, коштів на рахунку Козирєвих не було. Це значить, що в 2018-му договір йому вручили липовий. Його номер в банківській базі залишився, як нульовий — автоматично закритий системою через ненадходження коштів. Про це вінницький клієнт «Ідея Банку» дізнався від нового керівника відділення, коли знов прийшов, в липні цього року, подовжити строк депозиту.

У відділенні нові обличчя

— Я 9-го липня, як завжди, подзвонив в банк і мені сказали: «Приходьте, продовжуйте». 10-го числа прийшов у відділення і побачив абсолютно нові обличчя, — говорить підприємець. — Олов’яннікова, з яким я весь час працював, вже не було. Сиділи зовсім інші люди. Я потім дізнався, що звільнився також керівник відділення. Я пішов тоді до нового директора, який якраз був вільний.

Новий керівник відділення, за словами співрозмовника, став шукати його депозит на комп’ютері, а потім ошелешив звісткою: «Ваш вклад закритий, достроково розірваний».

— Я спочатку не повірив, думав, якась помилка, — каже Ігор Козирєв. — Мені видали виписки, по яких видно: через місяць після укладання договору в позаминулому році кошти були кимось зняті. Договір я укладав 10-го липня, а в серпні гроші зняли через касу…

Із рахунком Козирєвих провели кілька операцій: перекинули відсотки, які набігли за депозитом, на основний рахунок, достроково розірвали договір, списали штраф за це і зняли основну суму. Залишилося на поточному рахунку з 5-ти із лишком тисяч лишень 185 доларів.— По реакції нового директора відділення я зрозумів, що мій випадок у нього не перший. Він сказав: «у мене ці проблеми почалися з травня». Тоді, видно, виявили такі ж крадіжки з рахунків інших клієнтів, — говорить Ігор Козирєв. — Я задавав масу питань. Намагався дізнатися хоч якусь інформацію, але директор, видно, вже отримав вказівку зверху нічого зайвого не говорити. «Я нова людина, я за це не можу бути відповідальний», — казав і просто запропонував мені написати звернення до голови правління банку.

Самі ініціювали розслідування

Лист на правління відправили з відділення, яке знаходиться на Соборній. Ігор Козирєв на емоціях його переписував двічі. Потім, доки чекав на відповідь, дзвонив на гарячу лінію банку, шукав телефони керівників і вийшов на працівника внутрішньої безпеки, що працює в Івано-Франківську, але вивчав вінницьку пропажу вкладів.  

Цей працівник після кількох телефонних розмов врешті розказав клієнту про результати свого розслідування: підтвердилися махінації того менеджера, що звільнився з роботи за власним бажанням незадовго до викриття. Висновки внутрішньої безпеки банку лягли на стіл керівництву. Далі банк ініціював кримінальне провадження для подальшого розслідування злочину своїх тепер вже колишніх співробітників.

— Мені сказали в банку, що самі затримати менеджера Олов’яннікова вони не можуть, бо він вже не їхній працівник. Телефонують, а він не бере трубку, — розповів обкрадений підприємець. — Також розказали, що він сам не міг гроші привласнити. Був у змові з іншими працівниками і не виключено, що і з попереднім керівником.    

Що йдеться про зникнення не тільки вкладу Ігоря Козирєва, журналісту 20minut.ua підтвердили і в банку, і в обласній поліції.

Через відділ комунікації поліцейського главку дізналися: в рамках провадження про привласнення коштів співробітниками банківського відділення ще встановлюють точну кількість потерпілих та коло учасників злочину, визначеного статтею 191 Кримінального кодексу України. Слідчі перевіряють ряд працівників банку на причетність до махінацій з чужими грішми. Підозри ще нікому не оголосили, тому подробиці — таємниця слідства.

Шукає потерпілих вкладників

Ігор Козирєв ходив в поліцію, коли в офіційній відповіді банк йому написав про кримінальне провадження. Вкладник просив слідчого дати йому контакти інших потерпілих людей, йому не дали. Підприємець хоче згуртуватися з товаришами по нещастю, щоб повернути свої кошти.

Також Ігор Козирєв каже: чув, одній потерпілій жінці виплатили гроші. Його ж питання про повернення депозиту чомусь проігнорували. В офіційній відповіді з «Ідея Банку» вінничанину написали так:

«Приносимо свої вибачення за причинені незручності. Запевняємо в тому, що Банк завжди вчасно і у повному обсязі виконує взяті на себе в рамках чинного законодавства зобов’язання щодо повернення банківських вкладів та є надійним партнером на ринку банківських послуг для своїх клієнтів вже на протязі 30 років. Для вирішення питання рекомендуємо звернутися до правоохоронних органів».

Чому замість повернути вклад, клієнта переправили в поліцію? На це питання регіональний директор «Ідея Банку» Юрій Синиця відповісти не зміг.

— Я розумію. Клієнт завжди правий. Не влаштовує його відповідь, яку дали, — повинен звертатися ще раз до голови правління банку чи куди він буде вважати за потрібне, — сказав Юрій Синиця. — Я не можу давати відповіді чи приймати рішення про виплати. В мене інший напрямок роботи — продажі.

Регіональний директор розповів, що звільнений працівник з деякими вкладниками вирішував справи поза межами відділення. Хто ще, крім відомого вінницькому підприємцю менеджера, причетний зникнення грошей — не дав такої інформації.

— Мені більше нічого Козирєву порадити, тільки щоб звернувся повторно до керівництва банку, — сказав регіональний директор. — Думаю, йому кошти мають виплатити, враховуючи обставини, що склалися. І я вам скажу, що таке може бути в кожному банку…

Вклад називався «Безпечний»

Клієнт написав повторне звернення банк і розіслав листи в інші інстанції — написав скарги в Нацбанк, прокуратуру, польський офіс банківської установи. Він впевнений, що в такому випадку переадресовувати вкладника на поліцію — це знущання. Яке його діло до нечистих на руку співробітників? Банк має повернути депозит, раз махінації вели його клерки.

— Люди сиділи в банку, два роки безнаказанно себе відчували і крали чужі гроші, — каже Ігор Козирєв. — Я маю телефон регіонального директора. Він зі мною деякий час спілкувався, а зараз просто перестав брати слухавку. Не відповідає на моїй дзвінки. Касирка, до речі, місяць тому ще була на роботі, вона не звільнилась. Я з нею розмовляв. Похилого віку жінка, яка мене не знає і не пам’ятає, як давала гроші без паспорту. Вона на грані інфаркту знаходиться. Перелякана. Це ж серозний службовий злочин, я вважаю, видати гроші не тим людям…   

А вклад Козирєвих називався «Безпечний». Сьогодні на рахунку разом з відсотками мало би бути 5390 доларів. Підприємець вже проконсультувався зі знайомими банкірами, і ті йому сказали — банк мусить повернути гроші. Чому не зробив цього досі? Дивуються.


Читайте також:   

Вкрасти квартиру в «Набережному кварталі». Місію не виконали, але змова розкрита

З різних банкоматів водночас знімали одну дозволену суму. Більшає учасників мільйонної афери

Поштарка приховала 450 гривень? Як вінничанин без окулярів отримав підвищену пенсію

Дармові кросівки від Аdidas. Навіщо вінничан засипають посиланнями на неіснуючу акцію?
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (24)
 • Щирий росіянин

  Шановні ! Ви вкрай погано засвоїли повчальну історію зі стрічки польских кінематографістів ( співвітчизників "Ідея  Банк") ""Ва Банк" .Дуже  шкода !
  Перегляньте її ще раз!
 • Щирий росіянин

  Шановні ! Ви вкрай погано засвоїли повчальну історію зі стрічки польских кінематографістів ( співвітчизників "Ідея  Банк") ""Ва Банк" .Дуже  шкода !
  Перегляньте її ще раз!
 • Nom

  Вот ничему не учит история .Еще со времён СБЕРБАНКа СССРовского.И человек вроде не молодой а тудаже за халявными процентами!
 • Name

  Ідеї банк - шахраї !!!!

  Поверніть вкрадені кошти
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:27 Забуті імена вінницьких кладовищ. Архітектор Самуїл Рабін створив будівлю ОДА й не тільки play_circle_filled stars 21:00 Штрафують за брудні номери на авто: законні способи уникнути покарання 20:15 В дитинстві, на початку кар'єри і тепер. Переглядаємо фото зірок естради родом із Вінниці stars 19:43 В цьому році для вінницьких дошкільнят збудували сучасні спортивні майданчики Від читача 17:06 Чи знають українці про ризики вживання трансжирів? Результати опитування КМІС 19:37 До 130 тисяч гривень на місяць. Зібрали ТОП-5 вакансій для вінницьких програмістів stars 19:33 «Спитайте Мієчку»: розповіла про своє село і отримала премію Бі-Бі-Сі «Книга року-2021» 19:02 Мобільний додаток «Vinnytsia Transport». Вінничани можуть користуватись застосунком 18:39 До мурашок! Прем’єра від АСАФАТОV: «Знято з першого дубля і змонтовано на iPhone» play_circle_filled photo_camera stars 17:46 Дані про карантинні зони по областях. Вінниччина залишається «жовтою» 17:27 «Я винна йому оргазм». Десять (не) сороміцьких питань до сексологині stars 17:20 «Цей день настав». Чемпіонка світу з візажу вінничанка Ірина Чефранова отримала кубок з Парижу 16:35 Олег Мейдич: «Батьківщина» запропонувала вихід із штучноствореної енергетичної кризи (Пресслужба ВО Батьківщина) 16:24 Погода буде просто розкішною: синоптик оновила прогноз на тиждень 15:25 «На маршрути випустили все, що є». Як прибрати черги з вінницьких зупинок photo_camera stars 15:18 Десять тисяч літрів спирту. На Вінниччині затримали вантажівку з «сюрпризом» 14:43 Маєте борги за газ – на субсидію не розраховуйте (Новини компаній) 14:35 «Не бійтесь дотиків, вона оживає»: що за скульптуру встановили перед міськрадою? photo_camera 14:07 Що очікує долар, євро та рубль на цьому тижні (25 - 31 жовтня)? 13:20 З минулого Тростянця: що розкажуть старі світлини про його історію до 1917 року photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up