Вороже сусідство на П’ятничанах: спалили машину і постріляли вікна

Вороже сусідство на П’ятничанах: спалили машину і постріляли вікна
Мешканець П’ятничан Сергій Пузєкін показує, де ставив машину: «Прямо під вікнами автомобіль підпалили. Слава богу, ми його встигли потушити, і він не зірвався»
 • Притягнути до кримінальної відповідальності не зміг, тож позивається до суду і паралельно вирішує питання власними методами…
 • Мешканець приватного будинку на П’ятничанській каже, що йому машину спалили на замовлення підприємця, який побудувався поруч і без дозволу поміняв паркан.
 • У спір за межу не надто втручається поліція, тому конфліктне сусідство дійшло до умисного пошкодження майна в перемішку зі стрільбою.

Вулиця П’ятничанська. Будинки стоять на вузьких клаптиках землі, майже впритул один до одного. У тісноті, та не в образі – це не про цей випадок. Мешканець названої вулиці Сергій Пузєкін розповів про свій конфлікт з приватним підприємцем, що побудувався поруч його помешкання. Чоловік каже, що спір виник після демонтажу його паркану і зведення нового на півметра ближче за межу.

Через те, що поліція не змогла або ж не схотіла допомогти розв’язати сусідську суперечку, історія паркану переросла у ворожнечу з умисним пошкодженням сусідського майна. Обопільним. У нашого скаржника вночі підпалили машину прямо від вікнами його дому. А в сусідів, мешканців новобудов, тепер простріляні вікна, стіни, камери спостереження та ночами випадає цегла з нової загорожі. Тієї самої, з якої ще торік почався цей конфлікт.

Куди посилають

За словами Сергія Пузєкіна, біля будинку, де він живе із дружиною й трьома дітьми, нещодавно побудувався приватний підприємець Леонід Коляденко, директор будівельної фірми «Велес+». Звів два будинки на продаж. Загорожу, яка відмежовувала сусідні земельні ділянки, будівельники зняли і звели новий цегляний паркан. Це не сподобалося Сергію Пузєкіну. Чоловік каже, що захопили півметра його території й не спитали дозволу на демонтаж старого паркану. Він, мовляв, коштував грошей.

Подивіться фото загорожі «до» і «після»: Про вкрадений паркан Сергій Пузєкін торік писав заяву в поліцію, але кримінального провадження не відкрили. Порадили спір з сусідом вирішувати в цивільному порядку, через суд. Натомість скаржник подав позов на поліцейських. І отримав ухвалу, яка змусила слідчих відкрити провадження і все-таки розслідувати факт крадіжки загорожі, як цінного майна.

– Суд каже відкрити кримінальне провадження з цього приводу, а поліція – нема складу злочину. Відкрила справу і закрила одразу. Нічого не робить і прокуратура, бо я й туди писав. Тільки дають відписки, – перебирає папку документів Сергій Пузєкін. – Я також звертався в архітектуру міста, щоб перевірили забудови Коляденка, узаконені через комісію. Там мені теж відповіли, що «кіна не буде», а якщо не подобається, то маю йти в суд.

Дописався?

Через усі ці скарги і заяви, як говорить співрозмовник, він отримував погрози. А півтора місяці тому, о третій ночі, під вікнами загорівся його «Опель Омега».

– Далі що, будинок спалять? – обурюється чоловік. – Поліції все одно. Вони ніяких рішень не приймають. Приїхали на виклик, сфотографували згорілу повністю машину – і після того тиша. А є відео, як людина підходить, бензином обливає і підпалює сірниками автомобіль. Слава богу, ми його встигли потушити, не зірвався…

Сергій Пузєкін показує, де ставив машину: «Прямо під вікнами автомобіль підпалили. Слава богу, ми його встигли потушити, і він не зірвався»

Що замовником підпалу міг бути підприємець, з яким Сергій воює за паркан, думає і адвокат Тарас Грицуляк. За його словами, більше конфліктів його клієнт ні з ким не мав.

Натомість жінка, що віднедавна оселилася в одній з двох сусідніх новобудов за тим самим парканом, розповіла журналісту: конфлікти в Сергія Пузєкіна з багатьма людьми, він нещодавно звільнився з місць позбавлення волі, тож має в мікрорайоні відповідну репутацію. Ще, зі слів, співрозмовниці, він володіє зброєю, яку регулярно застосовує.

Сусідка з фірми

Нову сусідку Сергія Пузєкіна Мар’яну Кулик журналіст знайшла, коли телефонувала на «Велес+», щоб зв’язатися з Леонідом Коляденком. На мобільному фірми, вказаному як телефон контактної особи, і відповіла ця жінка. Вона запитала, з якого питання потрібен директор, а коли почула про звернення в редакцію мешканця П’ятничан, одразу зрозуміла, про кого мова.

– О, мене стосується це питання, тому що я купила один із тих двох будинків, які побудував на П’ятничанській наш директор, – сказала жінка. – Тоді ще цього Пузєкіна там і близько не було, погодження брали у попередніх сусідів. Це неправда, що він ставив паркан, який демонтували. І неправда, що нова загорожа зайшла на його ділянку. По фото в Гугл-карті можна побачити, що загорожа на тому ж місці. 

Дійсно, якщо порівняти знімки «до» і «після», різниці межі не видно. Жінка також наголошує, що раніше були «штирі і арматура», а тепер добротна цегляна загорожа, за яку сусідка з іншого боку, наприклад, не надякується.

Нічні проділки

– Що він хоче, я не знаю, – каже Мар’яна Кулик.

Коли питаємо її про підпал машини, записаний Сергієм Пузєкіним на совість директора будфірми, жінка говорить:

– Хто йому машину спалив – невідомо. Це хай він сам подумає, кому він вже аж так насолив. Це дуже конфліктна людина. Ми повісили камери спостереження, так він їх постріляв і писав у СБУ чи ще кудись, що за ним спостерігають. Видно, йому відмовили, то він поставив камери й собі. А в нас – камери постріляні, будинок постріляний, вікна були постріляні, які ми поміняли.

Жінка надала фотографії пошкоджених стін, вінок, камер на підтвердження своїх слів. Також надіслала журналісту вердикти поліцейських, які і в її випадку не відкривали кримінальних проваджень.

У найсвіжішій із відповідей, датованої початком травня, читаємо причину відмови. В діях сусіда є ознаки кримінального правопорушення, але заподіяна шкода не досягла до визначених Законом 250-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Далі теж заявника (а це був директор «Велес+») відсилають судитися в цивільному порядку.

– Поліція каже, що нічого не може зробити, – говорить Мар’яна Кулик. – А у мене дитина боїться вийти з будинку. Ми тільки одного хочемо, щоб він нас не чіпав. А він то стріляє, то обливає фарбою будинок, то гупає серед ночі по загорожі, щоб розібрати цеглу…

Некримінальна справа?

Жінка також надіслала фотографіці частково розібраного нового паркану:


На відміну від Сергія Пузєкіна, вона не говорила про своє невдоволення роботою поліції. Навпаки, співчувала копам, яким довелося втихомирювати озброєною сусіда. У нього була пневматика, тобто така, що у вільному продажу зброя. В поліцейських відповідях також читаємо: з чоловіком провели роз’яснювальну бесіду. І розуміємо, що кримінальних проваджень по стрільбі також немає.

– Це якась маячня! – ось так відреагував Сергія Пузєкін на розповідь нової сусідки про стрілянину по нових будинках. – Я до цього не маю ніякого стосунку, і зі мною поліція ніяких бесід не проводила!

У відділі комунікацій обласної поліції на питання журналіста про розслідування єдиного, яке з’явилася в цій історії, «криміналу», дали короткий коментар. Йдеться про підпал машини Сергія Пузєкіна. 

– Розслідування в провадженні про умисне пошкодження майна шляхом підпалу триває, – сказала прес-офіцер Анна Олійник. – В таких випадках призначаються експертизи, які досить тривалі. У слідстві деталі не пояснюють, але потерпілий може цікавитися, що саме зараз проводиться, і йому зобов’язані прозвітувати. Він може сам звернутися з питаннями по провадженню або через адвоката.

«Ухвала суду для слідчих поліції не указ»

Тарас Грицюляк, адвокат:

– Перед Новим роком була порушена кримінальна справа з приводу крадіжки загорожі, але поліція не давала їй ходу. І 31 січня Вінницький міський суд зобов’язав її зареєструвати матеріли, порушити провадження, провести слідчі дії і повідомити мого клієнта про результати досудового слідства. Але слідчий нічого цього не зробив. Він закрив справу через 20 днів. Рівно стільки тривала його перевірка. Про проведені дії Пузєкіна не повідомляв, просто надав йому формальну відписку. Як бачимо, ухвала суду для них не указ. І на сьогоднішній день ми подали скаргу до суду на постанову слідчого про закриття провадження, і я вважаю, що ця постанова буде скасована, бо слідчий не зробив нічого по справі.

Після нашого звернення до поліції, друга сторона також почала писати заяви на Пузєкіна, але там нічого не підтвердилося. Вже не знаючи, як впливати на мого клієнта, сусіди вдалися до таких дій. Також йому надходили погрози від різних людей стосовно цієї ситуації, і після цього – спалили автомобіль, припаркований під будинком. За цим фактом є кримінальне провадження, і проводиться досудове розслідування. Поки що особа не встановлена, але я знаю, що з іншими людьми в Пузєкіна конфліктів не було, нікому він більше дорогу не переходив, і більше ніяких проблем, окрім вкраденої загорожі, в нього немає.

   
Читайте також:

Озброєні колектори зламали броньовані двері і вклали підлітка лицем в підлогу

Виправданий за хабар поліцейський тепер цивільна людина, але декларацію подав

Дурнішого «розводу» у Вінниці ще не було. Касирку обмінника надурили на $3000

Проти земельного магната не попреш. Як пайовики втрачають свої гектари?

Якщо толку немає. Куди жалітися на поліцейського або хто поправить прокурора?
 

0
0
0
0
Коментарі (12)
 • Олексій

  Висновок -- потрібна фіксація "згоди" про демонтаж паркану. Формально, забудовник винуватий, яким би брудом не поливали того, хто "вийшов" звідкісь. Або на своїй території цю китайську стіну тре було будувать. А фраза "за яку сусідка з іншого боку, наприклад, не надякується." — явний гон. За 2 метрову глуху стіну рідко хто вдячний.
 • Вайнона

  Сергію, проблема не в людях, що навколо вас. Проблема - в Вас!

  Подивившись на ваше фото, я можу сказати впевнено, що місце де ви живете - не ваше. Воно вас виживає. За вами стоїть фантом господаря цього будинку.

  Я бачу навколо родини багато негараздів, травм, хвороб.

  Вам потрібно змінити відношення до людей. Моліться і просіть пробачення у всіх кого образили у своєму житті.

  Інакше дух господаря виживе вас з цього місця.

  Через покаяння  прийде спокій і прощення.

  Женя Иванов reply Вайнона

  битва экстрасенсов подключилась....ахах

  Avtoservis Avtomobilej reply Вайнона

  А вы кто? бабка шептунья???? или жопо....зка Коляденка)))))????

  Да и самое главное смотрите не обосритесь))) бумаги побольше запасайтесь))))
 • Жора

  В этом заинтересованы  бандиты а точнее головорезы которые раньше работали у бандитов БРАТЬЕВ. Сейчас один брат народный депутат, другой депутат  Винницкого  исполкома. Все эти битые окна и подпал машины это дело рук бандитов. Это их ЗАРПЛАТА Раньше и финансировали братья, сейчас они зарабатывают на том что выстыпают третьим лицом (типа адвоката) в решении споров между людьми  . Для них нет закона, они беспредельщики, ОНИ ПОНИМАЮТ только ОХОТНИЧИЙ КАРАБИН САЙГА ))))
 • Avtoservis Avtomobilej

  Неудивительно,в нашей стране у кого больше бабла тот и прав!

  Жора reply Avtoservis Avtomobilej

  У Яныка было много бабла, и права не помогли,  прав тот у кого есть оружие для самозащиты !

  Анонім reply Жора

  Ну и где же сейчас Янык, а где вся страна?) Так же и с нынешними будет. Срубили бабла, ушли, а нах их место пришли другие и так будет продолжаться пока попередники и попередники попередников показательно не ответят за све своей свободой и всем имуществом, в т.ч. своих родственников(спецконфискация). Да, с нашими законами простой смерд не имеет права защищать свою жизнь пока не будет на 150% что его убивают, т.е. когда уже пульс неровный вот тогда можно))

  Avtoservis Avtomobilej reply Жора

  за самозащиту  в нашей стране можно и точно придется отвечать,случаев таких очень много,когда сажали хозяев своего же жилья за самозащиту!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

19:16 З чого почати маркетинг місцевому бізнесу? (Прес-служба RIA HUB) 18:56 Вперше у Вінниці 3-го листопада пройде IT DAY (Новини компаній) 17:59 П'ять головних питань про програму «Пакунки малюка» на Україні 17:56 Концерт-хол з «Росії», нові школи та бізнес-квартали. Показали концепцію розвитку Вінниця-2030 Від читача 23:15 World Mental Health Day в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса 17:04 940 днів вінницька поліція без Шевцова 16:02 На меморіалі Івана Лозовського юні штангісти боролися проти дорослих photo_camera 16:00 Землю накрила хвиля магнітних бур: як вберегти здоров'я? 15:19 Спалах кору на Вінниччині: у яких районах збільшилась кількість хворих 14:39 Біля Калинівки вибухають боєприпаси. Але лякатися не треба 13:59 Похолодання тихою сапою проповзає в Україну. Погода на вихідні 13:42 Вінницю визнали найкращим містом в Україні для ведення бізнесу 13:09 Тепловики розказали, кому та чому не включили опалення (ОНОВЛЕНО) 12:57 У Вінниці три дні тому пропала 18-річна Ксена. Допоможіть розшукати 12:57 “Chicken Fest 2018”. Чим дивували студенти-кухарі 11:58 На два тижні перекриють рух на ділянці по вулиці Академіка Ющенка 10:58 Вінничани на візках їдуть на конкурс у Грузію. Потрібно понад 100 тисяч гривень 10:10 Катастрофа Су-27: оприлюднили  відео з останніми кадрами загиблих пілотів play_circle_filled 10:04 Перший політ на Су-27 виявився останнім: що відомо про Сета Нерінга, який загинув під Улановом 09:11 На Вінниччині лунатимуть планові масові вибухи. Попереджують про обмеження руху
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up