У Вінниці до суду привезли не ту людину

У Вінниці до суду привезли не ту людину
Засідання суду у справі Васильєва не відбулося тому, що в залу суду доставили під конвоєм іншого підсудного. Працівники слідчого ізолятора не того арештанта вивели, а конвоїри - не того вивезли. У плутанині розібралися лише тоді, коли колегія суддів відкрила засідання


- Мені брат розповів, як їх перевіряють, перш ніж вивезти зі слідчого ізолятора. Роздягають про три рази догола і змушують присідати, коли обшукують, – каже Тетяна Васильєва, сестра арештованого за звинуваченням у службових зловживаннях Василя Васильєва. – Хіба могли випадково зовсім іншу людину привезти?

У поплутаних арештованих однакове прізвище. Обидва чекали, що їх конвой приїде забрати на слухання апеляції. Але на те, що роки народження у чоловіків різні і різні ініціали, у кімнаті огляду, де пильно перевіряють арештантів перед судом, ніхто не звернув уваги.

Сидить уже півроку
Про розслідування зловживань у Вінницькому регіональному фонді сприяння молодіжному будівництву і 26 сімей вінничан, яких визнали потерпілими, RIA вже писала. Нагадаємо, що люди кілька років тому мали отримати нові квартири у будинку в селі Агрономічне, але дім не звели, а гроші вінничан-інвесторів спрямували на інше будівництво. Через це притягують до відповідності директора фонду Василя Васильєва. Він за гратами сидить півроку, а суд досі не приступив до слухання справи по суті.

У першій інстанції вирішили – потрібне дорозслідування, бо сторона захисту вказала на порушення процесуальних норм прокуратурою, що вела досудове слідство. Апеляцію подали обидві сторони: державне звинувачення просило все-таки судити Васильєва, а звинувачений – розбиратися у злочині далі та звільнити з-під варти арештованого.

Але зараз не про суть злочину, а про помилки системи, яка б мала працювати як годинник.

Спеціально влаштували?
Арештантів зі слідчого ізолятора доставляє на судові засідання по їхніх справах конвойна міліція. Її співробітники привозять із собою запити судів на конкретних людей. Цих людей вони зобов’язані обшукати на наявність заборонених речей, а потім доставити «чистими» до суду під охороною.

На суді конвоїри не дозволяють ні родичам, ні свідкам із арештованим спілкуватися. Чатують біля грат, щоб їхній підопічний нікому чи йому ніхто нічого не передав. Як так сталося, що суворий контроль недогледів і транспортував на засідання не того арештанта?

- Або всім наплювати, або навмисне затягують слухання, щоб людину з-під арешту не звільняти, - каже Тетяна Васильєва.

Прокуратура не в курсі
Помилку помітили тільки тоді, коли сестра звинуваченого з його адвокатом поцікавилася, хто той невідомий чоловік за гратами у судовій залі, де мав би бути її брат. Виявилося, що то теж Васильєв, тільки іншого року народження та з іншими ініціалами. У нього також нібито мала слухатися апеляція, тому він не противився поїздці на суд. Через таку помилку слухання відклали.

- Якщо не того підсудного привезли і через це слухання відклали, то це питання не до нас, а до конвойної роти, - говорить заступник прокурора міста Артур Добросєрдов. - Васильєви кажуть, що ми навмисне затягуємо процес? Але я навіть не знав про таку помилку.

У прокуратурі міста наполягають, що державне звинувачення не зацікавлене у затягування процесу. Навпаки – бажають якнайшвидше вирішити питання по кримінальній справі, у якій 26 родин стали потерпілими.

Фейс-контроль – клопіт конвоїрів
- Арештовані закріплені не за нами, а за судами, - пояснює прес-секретар управління пенітенціарної служби у Вінницькій області Ганна Тітовська. - На якого засудженого запит із суду прийшов, того і виводять, щоб передати конвойній службі у кімнаті для обшуку. Навіть якщо не того вивели, то конвой мав перевірити.

- Винні ті, що вивели, і наші, які не перевірили, - сказали телефоном у конвойній роті міліції, мовляв, так сталося через співпадіння прізвищ.

І в тюрмі, і в конвойній роті запевнили, що про цей факт не чули і досі подібного у них не було. Принаймні, про таке ніколи ніхто не скаржився. Офіційної скарги й про переплутаних Васильєвих не надходило.

А на наступне засідання в апеляційний суд привезли потрібного Васильєва. Судді винесли рішення – залишили звинуваченого під вартою, поки буде дорозслідування. У прокуратурі говорять, що справа до суду дійде за тиждень-півтора. Зараз звинувачений знайомиться з матеріалами його багатотомної справи.

Коментар експерта
Євгеній Стрільченко (27), адвокат:
- На практиці заявку на конвоювання підсудного, відносно якого обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, надає суд, який розглядає кримінальну справу, в даному випадку апеляцію. Органи прокуратури до доставки підсудного в суд ніякого стосунку не мають. Таким чином, це помилка, по-перше, працівників слідчого ізолятора, які виводили заарештованого до конвоїрів, та, по-друге, працівників конвойної роти міліції, які не перевірили, чи саме того підсудного надають їм. На практиці трапляються випадки, коли взагалі не привозять підсудного до суду. А цей випадок – поодинокий, який стався через халатність осіб, які виводять та доставляють.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Anonymous
    А что еще хотели от органов, где "в вашем мозгу - мозга не обнаружено". Именно по такому шаблону туда и отбирают. Дэбилятко в сэли, которое могло бы хотя бы коров пасти, тоже в город хочет. Куда ему податься? Вопрос знатокам. В Англии, допустим, каждый блюститель должен иметь высшее образование и пройти не только IQ тест с определенными баллами , но и экстрим-подготовку. А наших чмошников пускают "из стойла да в поле... гуляй... раздолье!" А про наш суд и вообще говорить нечего.
  • Anonymous
    Хорошо что подсудимого. А то могли бы и на остановке кого нить взять=)))
  • Anonymous
    От був би прикол, якби колегія суддів не знала підсудного в лице і прозвучало рішення"Суд вирішив:умовний термін 3 роки і звільнити з-під варти в залі суду" і додому бігом.....без побега..
    Anonymous reply Anonymous
    так не бывает
    Anonymous reply Anonymous
    Не того розтреляли ....
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Небезпека в банці. Що таке ботулізм і як уникнути смертельної загрози 20:22 Чи буде базова військова підготовка обов'язковою для всіх студентів? Відповідає адвокат 20:05 Ветеранів та їхні родини запрошують на безкоштовний інтенсив з SMM 19:19 До 150 тисяч гривень на рік: скільки коштує навчання у вінницьких училищах? Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 19:07 У Вінниці пройшов ретрит для військових, де допомагали відновити ментальне здоров'я 18:04 Гурт ТІК запалив на фестивалі у Польщі! Хіт «кацапи» всі гучно співали в годині їзди від калінінграду photo_camera 18:02 Троє вінницьких захисників повернулися з полону: зворушливі зустрічі на рідній землі photo_camera 17:07 Екстремальні «покатушки»: водія BMW оштрафували за катання з пасажирами на вікнах 16:04 Мільйонні махінації на ремонті доріг: прокуратура вимагає повернути кошти до бюджету 15:41 У Вінницькій та ще восьми областях викрили мільйонні хабарні схеми photo_camera 15:10 «Купують менше, рахують кожну гривню»: сезонні овочі та фрукти у Вінниці дорожчають play_circle_filled 14:41 Вінничан запрошують долучитися до обговорення майбутнього «Території SUN» 14:30 Два несподіваних спосіби наповнитись енергією — без кави і без тренажерки (Новини компаній) 13:48 Як змінився ринок житла у Вінниці та сусідніх регіонах: цифри вас здивують 13:06 У Літинських Хуторах загинув 65-річний велосипедист: його збив автомобіль 12:19 Де відбулися найзапекліші бої та скільки ворога знищили? Дані з фронту photo_camera 11:50 Де зробити професійну чистку зубів у Вінниці? Огляд кращих стоматологій міста (партнерський проєкт) 11:08 У Гнівані 10-річна дівчинка постраждала в ДТП за участі легковика та КамАЗа photo_camera 10:12 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 9 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up