Сьогодні, 27 жовтня, у Вінниці припинили роботу підпільного call-центру. Його оператори, як кажуть в поліції, телефонували людям, називаючись співробітниками банку, та видурювали персональні дані для привласнення коштів з рахунків.
— Слідчі поліції спільно з працівниками УСБУ у Вінницькій області за силової підтримки бійців КОРДу задокументували злочинну діяльність групи шахраїв, які під виглядом банківських співробітників, привласнювали з рахунків довірливих громадян грошові кошти в Україні та за її межами, — розповідають у відділі комунікацій поліцейського главку.
Щоденний обіг грошових коштів, отриманих шахрайським шляхом, як додають в поліції, становив близько 20 тисяч доларів США.
— Як встановили слідчі Вінницького відділу поліції, шахраї орендували у Вінниці приміщення, облаштували їх необхідною оргтехнікою. Зловмисники найняли працівників з числа молоді, навчили їх, як з допомогою певних схем видурювати гроші у громадян, — розповіли правоохоронці.
За допомогою спеціальних програм оператори цих центрів отримували персональні дані клієнтів та телефонували людям. Під час розмови, представившись працівниками фінансових установ, вони дізнавалися персональну інформацію людей та код, надісланий на мобільний телефон потерпілих. З допомогою цих даних, за словами начальника поліцейського управління Івана Іщенка, далі вони переказувати гроші клієнтів на власні рахунки.
Сьогодні правоохоронці провели санкціоновані обшуки у приміщеннях, де функціонували так звані «кол-центри». Тепер розповідають, що у двох вінницьких офісах вилучили більше 40 одиниць комп’ютерної техніки та телекомунікаційного обладнання, sim-карти операторів стільникового зв’язку, в тому числі закордонних, покрокові інструкції співробітників «колл-центру», а також інше технічне обладнання та документальні матеріали, що підтверджують злочинну діяльність.
Слідчі дії проводять в рамках відкритого кримінального провадження, порушеного за частиною третьою статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Санкція названої статті — до восьми років позбавлення волі.
— Наразі досудове розслідування триває. Встановлюється коло причетних до злочину осіб та загальна сума завданих збитків, — додали в поліції.
За інформацію, оприлюдненою СБУ, нелегальний бізнес проіснував близько п'яти місяців, а його обслуговуванням займалося понад 40 чоловік персоналу.
— Оперативники спецслужби встановили, що організували протиправний бізнес двоє місцевих мешканців та два «представники» інших областей України. Ділки розмістили обладнання в офісних приміщеннях обласного центру, — розповіли в прес-центрі спецслужби. — Серед «клієнтів» call-центрів були вкладники українських державних та комерційних банків, а також деяких установ з пострадянського простору.
Нещодавно, нагадаємо, поліція припинила роботу групи злочинців, які шахраювали так само, називаючись банківськими працівниками, тільки з-за грат. Про це 20minut.ua писав у цих матеріалах:
Читайте також:
У Вінниці слухають справу про продаж фальсифікованих ліків для онкохворих
Нападникам на виборчу комісію у Тульчині загрожує до семи років в’язниці
На Київському мосту прибрали камеру автофіксації. Які результати роботи?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
організатори х-н з ними... чим керувалися ці люди які дзвонили.?