П’ять разів давали бойову повістку та відпускали додому. Огляд вироків для ухилянтів

П’ять разів давали бойову повістку та відпускали додому. Огляд вироків для ухилянтів
Жодного виправдання від вінницьких судів. У вироках для ухилянтів або ув'язнення одразу, або із випробувальним терміном
  • За ухилення від мобілізації вінницькі суди винесли 15 вироків протягом 2024 року.
  • Покарання — тюрма одразу або з іспитовим терміном.
  • За яких обставин суд призначає реальне покарання, а за яких випробувальний строк, на час якого людина лишається на волі?

У десяти з 15-ти справ підсудних визнали винними в злочині, але дали іспитовий термін: від одного до трьох років люди мають з’являтися до органу з питань пробації й повідомляти про зміни місця роботи, проживання, навчання. Якщо ж не буде вчинене нове порушення, то їх звільнять від ув’язнення.

Не підійшов жодній частині

Як приклад, історія з мешканцем Чечельника. Йому дали повістку, в якій зазначили прибути на призовну дільницю 16 січня. Чоловік того дня не приїхав. У суді пояснив, що йому набридло «кататися просто так».

Він розповів, що йому намагалися вручити повістку тоді, коли він ішов напідпитку з друзями по вулиці. Від повістки чоловік відмовився, бо «вже разів п'ять вручали бойові повістки та возили до різних військових частин, проте у жодній частині його не прийняли, оскільки не підходив, бо має хвору руку».

Відео дня

Йому казали перепройти ВЛК. Але коли проходив комісію перший раз, казав, що має проблеми, проте його ніхто не хотів слухати, та видали висновок про те, що придатний до військової служби.

«Але щоб перепройти комісію, йому потрібно їхати у Вінницю, на що ні в нього, ні в матері коштів немає», — йдеться у вироці.

Тому обвинувачений у суді сказав: «від мобілізації не ухиляюсь, але кататися просто так, теж уже немає можливості».

Покарання — три роки обмеження волі з іспитовим терміном на два роки. Повністю вирок: reyestr.court.gov.ua/Review/120223916

Не явився по повістці, бо мав довідку від лікаря

А от у п’яти вироках з 15-ти — обвинувачених ув’язнили на строк три роки. Таке покарання передбачає стаття 336 Кримінального кодексу України. У переважній більшості засуджені не визнавали вину в скоєнні злочину або визнавали її частково.

Наприклад, історія мешканця Шаргорода: у березні він відмовився від отримання повістки, не прийшов у вказаний час до збірного пункту на відправку до військової частини. У суді він заперечував обвинувачення в ухиленні від мобілізації.

Мовляв, вперше його викликали до ТЦК в лютому 2023-го, тоді він прибув і показав медичну довідку, що 7 лютого в нього була операція, за рекомендацією від лікаря, з 24 лютого він звільнений від фізичної праці на два місяці. В ТЦК це прийняли, повістку не дали та відправили додому. 

Але вже за деякий час знову викликали, щоб він пройшов медкомісію. На ВЛК його визнали обмежено придатним і хотіли вручити повістку на відправку. Чоловік не погодився з цим, показав медичну довідку про наявне звільнення від фізичної праці та навантажень, яке все ще діяло станом на 23 березня.

Відтак, на його думку, вручення йому 23 березня 2023 року повістки на відправку було неправомірним.

У судових дебатах обвинувачений підкреслив, що ВЛК ніякого обстеження не проводила, не взяла до уваги його медичну довідку. І на останок обвинувачений зазначив, що в нього на повному утриманні перебуває неповнолітня дитина, а тому просив у разі визнання його винним — встановити іспитовий термін.

Проте суд не побачив у цьому пом’якшень і дав людини реальне ув’язнення на строк три роки. Вирок повністю: reyestr.court.gov.ua/Review/118175361.

 

Читайте також:

Майже для всіх типове покарання: Які вироки для ухилянтів виносять вінницькі суди?

Штрафи за ухилення від військового обліку та мобілізації зросли: скільки доведеться заплатити?

Хто і як допомагає вінничанам відкосити від мобілізації: схеми і розцінки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Віталій

    Або тюрма, або фронт! На ваш вибір.

keyboard_arrow_up