Нова стаття Кримінального кодексу України забороняє зйомку переміщень військових, зброї і техніки

Нова стаття Кримінального кодексу України забороняє зйомку переміщень військових, зброї і техніки
  • В Україні ввели кримінальну відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї і техніки.
  • Санкція нової статті Кримінального кодексу України передбачає покарання від трьох до 12-ти років позбавлення волі.

Учора, 24 березня, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 7189 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці МВС України. Цитуємо роз'яснення звідти:

Відтак Кримінальний кодекс доповнюється статтею 114-2: несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану..

Відео дня
  • Зокрема покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років загрожує за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України чи Міністерством оборони України або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.
  • За поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, передбачено позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
  • Позбавленням волі на строк від 8 до 12 років караються вищезазначені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки.

Учора, нагадаємо, прийняту дещо раніше іншу нову статтю Кримінального кодексу України вже застосували до 48-річної вінничанки, яка свідомо чекала на «руZZкий мір» та усіляко прославляла окупантів. 

Йдеться про статтю 436-2, що визначає відповідальність за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії, глорифікацію її учасників. Докладніше про справу цієї жінки та інкримінований їй злочин читайте у цій публікації: 


Читайте також: 

Пригоди на кордоні з Молдовою: чоловік хотів виїхати з підробленим військовим квитком, а жінка — провезти $30 тисяч

У Вінниці спецслужба викрила німецьку журналістку, що працювала на користь росії. Що їй буде?

Місяць героїчного спротиву України. Хроніка найважливіших подій війни на Вінниччині

Оновили перелік місць розміщення біженців у Вінниці. Адреси та контактні телефони

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Валя Захарова-Савицкая

    Супер!Давно би так!
  • Олег Каськов

    А до самих депутатів ця стаття буде застосовуватися?
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    ❗️ Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vn20minut

  • Оличка Вербецкая

    Правильно!

keyboard_arrow_up