Вінничанам блокують рахунки за борги. Дізнались, як перевірити інформацію

Вінничанам блокують рахунки за борги. Дізнались, як перевірити інформацію
 • В Україні з травня виконавцям дозволили блокувати рахунки боржників, незалежно від суми боргу. Заблокувати картку можна за будь-який борг, у тому числі за комуналкою, кредитом, невиплаченим штрафом, аліментами тощо.

Вінничанину Олександру без попередження заблокували рахунок в банку. Чоловік не міг зняти з картки зарплату. Це сталось через невиплачений штраф 360 гривень, який висів на ньому ще з 2020 року. Чоловік звернувся у виконавчу службу, сплатив борг та сьогодні йому мають рахунок розблокувати. 

Щоб не опинитися у такій ситуації, радимо перевірити інформацію про себе

Як перевірити свої борги

Перевірити, чи блокуватимуть ваш рахунок за борги і чи є у вас такі борги, можна у спеціальному реєстрі. У ньому потрібно вказати свої ПІБ, дату народження, номер облікової картки платника податків.

Відео дня

Ще один варіант — перейти до розділу «Виконавчі провадження» у своєму акаунті в Дії. Там також можна знайти дані про те, хто виконує рішення про стягнення вашого обов'язку, контакти виконавця. Після цього потрібно звернутися до свого виконавця та попросити зняти арешт із суми у розмірі двох мінімалок (13,4 тис. грн).

За новими правилами боржник має право користуватися сумою 13,4 тис. грн із заблокованого рахунку. Після повної виплати боргу виконавець має направити відповідний документ до банку і ваш рахунок має бути розблокований.

А ось банк не може самостійно зняти арешт з усієї суми або ж з її частини.

Довідка:

До травня 2023-го в Україні банківські рахунки блокували лише в тому випадку, якщо сума боргу становила від 100 тис. грн. За новими правилами заблокувати картку можуть навіть у тому випадку, якщо сума боргу становить кілька тисяч гривень. Мінімальної суми немає.

 

Читайте також:

Доплата за вік: скільки має отримувати пенсіонер, якому виповнилося 70 років

Спадкоємці першої черги: що робити, якщо строки вступу на спадщину пропущені

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
 • Олег Каськов

  Штраф висів ще з 2020 року. Напевне,в бідолахи не було грошей.
  Але варто було заблокувати рахунок,як гроші миттєво з'явилися.
  Тільки от цікаво,чому так не можна зробити з іншими,злісними,боржниками. Тими,які мають багатотисячні борги?
 • Електрик Вінниця

  Є гривня привіт
 • Тетяна Статнік

  Якщо ракетою не вб'є, то помрем зголоду, бо не буде за що купити хліба.
  Нема слів: світло, воду у вартості збільшують, рахунки блокують.
 • Ирина Гончарук

  У всіх блокують скоти.   Не вкладається  в голові одне заблокувати  карту у військового  який  отримає г.з  це ж треба  якими бути без мізків.  Хай  в депутатів  блокують у них  є що взяти

keyboard_arrow_up