Проблема — вирішення. Настав кінець анонімних SIM-карток чи що насправді вимагає новий закон?

- Потрібно поновити сімку, налаштувати роутер — дай персональні дані оператору, інакше ні зв’язку, ні інтернету.
- Хочеш купити нову SIM картку або користуватись старою — «прив’яжи» її до свого паспорта?
- Чи дійсно все так лячно з новим законом про «Про електронні комунікації», як говорять? Ми запитали у адвоката.
З 1 січня діє закон «Про електронні комунікації». Його положення поширюються на надання послуг мобільного зв’язку та доступу до мережі Інтернет. Основні суб’єкти закону «Про електронні комунікації»: держава в особі Національної комісії (здійснює регуляторну політику), постачальники електронних комунікаційних послуг та кінцеві користувачі і споживачі послуг (абоненти).
Стосовно кінцевих користувачів є кілька цікавих положень. Зокрема, законом прописані певні штрафні санкції за порушення прав (абонентів) і визначена процедура вирішення спорів між постачальником послуг і споживачем.
Також абоненти відтепер захищені від спаму (тобто без згоди кінцевого споживача — ніякої масової розсилки). А ще абонент може сам обирати кількість послуг або окрему послугу, не зважати на пакет.
— Нібито така вимога ставиться в законі і хто не «прив’яже» свою сім-карту до паспорту, того мобільний оператор не буде обслуговувати, і терміни для цього встановили до 1 січня 2025 року, — розповідає адвокат. — Ми вирішили розібратися чи дійсно це так, і ось що виявилося насправді.
Як каже Вікторія Беліменко, такі зміни до закону були запропоновані, та станом на сьогодні вони не набули чинності.
— Зараз законом передбачено, що користувач мобільних послуг має право отримувати послугу знеособлено (анонімно), — говорить адвокат. — Тож з 1 січня всі неідентифіковані особи можуть і надалі абсолютно спокійно і анонімно користуватись мобільним зв’язком та інтернетом як написано в статті 104 п.5 закону «Про електронні комунікації».
За словами адвоката, 90% людей в нас знеособленні, тобто анонімні користувачі, не рахуючи контрактних абонентів.
— Хоча рано чи пізно ми прийдемо до того, що кожен мобільний номер буде прив’язаний до паспорту людини, — говорить Вікторія Беліменко. — Якщо ми дивимось на Європу чи США, наприклад, то там ти не можеш просто прийти і купити картку, вона одразу прив’язується до твоїх документів. Але на сьогодні в законі про це нічого такого немає. Разом з тим користувач має право надати мобільному оператору свої паспортні дані, таким чином здійснити свою ідентифікацію. Однак, це право, а не обов’язок, як пишуть в інтернеті.
Проте, якщо ти загубив телефон, приходиш до оператора і кажеш: «Я загубив картку, мені необхідно її відновити, бо там не лише контакти, там під’єднана банківська картка, електронна пошта, всі соцмережі, вся професійна діяльність. І я не хочу возитися з переоформленням цього всього на іншу картку». І от в цьому випадку оператору потрібні будуть ваші персональні дані.
В законі сказано наступне: відновлення сім-карти, в разі її втрати, абонентом, який отримує послуги знеособлено (анонімно), буде здійснюватися за умови ідентифікації цього абонента та надання ним своїх персональних даних мобільному оператору.
Читайте також:
Проблема — вирішення: Як можна захистити мову, якщо карати порушників поки нічим?
Проблема — вирішення: В яких випадках камера стеження «тягне» на 17 тисяч чи чотири роки тюрми
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
Вітаю!!!!!!! 06.01.2022🍾🍾🍾
Ви безробітний (на), чи просто шукаєте додаткову роботу?
💸💸💸💸💸💸💸💸💸💸💸
Пропонуємо новий, перевірений заробіток 1/5.
Він підходить абсолютно для всіх.
Заробіток взаємодопомоги, ви прокупляєте місця у людини, Вас пишуть в список, і в порядку черги,Ви отримаєте з кожних вкладених 10 гривень, 50 гривень
ГАРАНТОВАНО.
Переходь по силці у групу
https://t.me/joinchat/SuCJFNV-iyI0ZDgx
💸💸💸💸💸💸💸💸💸💸
❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️