Понад 500 рейсів, 30 тисяч пасажирів, регулярні рейси в Польщу та Ізраїль — коротко про здобутки вінницького летовища за 2016 рік. До того ж, як казав директор аеропорту Ярослав Мазурець, підприємство стало прибутковим. Хоча говорити про існування без коштів з казни Вінниці — поки що зарано. Бо саме міська громада є власником аеропорту з 2013 року.
— Знаю, не всім вінничанам до вподоби, що місто сюди вкладає кошти. З одного боку, це правильно: підвищити пенсію, більше грошей на освіту чи медицину — краще для більшості. Але треба розуміти, що Вінниця — дуже перспективне місто для авіаційних перевезень: центр України, недалека відстань до аеропорту з міста, чудовий залізничний вузол. Більше туристів — більше грошей в міську казну, — каже директор аеропорту Мазурець.
За минулий рік покращився сервіс: поставили нові стійки реєстрації, організували зону комплектації багажу, придбали транспортери для видачі багажу, конвектори для опалення залів.
А в 2017 році хочуть оновити передній фасад будівлі, відкрити ресторан чи кафе та, ймовірно, почати ремонтувати злітну смугу.
— Вона в робочому стані, але потребує ремонтів. За нашими розрахунками — на це треба 250 мільйонів гривень. Такий проект можна порівняти з будівництвом нового аеропорту. У міста та в області таких грошей немає. Але точно зробимо в 2017 році новий передній фасад, — сказав директор вінницького аеропорту Ярослав Мазурець.
У залі діє дьюті-фрі під час перельотів. Але інших підприємств чи магазинів в аеропорту поки що немає. Як казав директор летовища, бізнес бажає швидку самоокупність та сотні клієнтів щодня. Аеропорт цього надати поки що не може.
— Люди купують квитки на авіаперельоти. Але, чесно кажучи, черг та 20 людей на одне місце — такого поки що немає. Хоча дуже хочеться, — сказав Мазурець.
Відгуки вінничан
Вінничанка Лариса Кравець літала з аеропорту влітку. У Фейсбуці вона писала, що тут є все необхідне для очікування, але не вистачає напрямків для перельотів:
«Чистий, відремонтований, компактний. Є вода, туалет, місця очікування, розетки, інтернет. Усе відбувається швидко, оскільки є тільки один рейс. Хоча технічно дійсно слабкий: літак можуть посадити у Києві замість Вінниці. Пригнічує відсутність у Дьюті-фрі опції «повернення податків при покупці», — написала жінка.
А у вінничанина Юрія Ковбасюка враження від аеропорту зовсім інакші: чоловік разом із сім'єю взимку літав у Єгипет:
«У аеропорту холодно. Черга в туалет довжелезна, пародія на дьюті-фрі. Назад летіли в Бориспіль, бо вінницький аеропорт не розчистив злітну смугу: немає чим прибирати. Як на зло, зимові речі залишили в Гавришівці, розраховували, що повернемося саме сюди, а не в Бориспіль. Літав з дружиною і малою дитиною», — написав чоловік.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Спасибо, Валера, поржал.