Кабмін скасував регулювання цін на пальне. Які будуть ціни та коли зникне дефіцит?

- Кабінет міністрів вирішив відмовитися від державного регулювання цін на пальне та озвучив очікувані граничні ціни.
- І АЗС уже почали укладати перші угоди з поставок палива за нерегульованими цінами. Оприлюднили вартість закупівлі.
Уряд призупиняє цінове регулювання на паливному ринку. Про це 18 травня повідомив Урядовий портал.
«Ми мали тривалу дискусію з операторами ринку пального і, за результатами сьогоднішнього засідання оперативного штабу, була прийнята домовленість, щоб ми, з боку держави, призупинили цінове регулювання. Щоб оператори могли наситити ринок необхідним ресурсом, — повідомила перший віцепрем'єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко. — Як тільки відчуємо, що оператори зловживають становищем, будемо вживати до них санкції».
За оцінками Уряду, очікувані граничні ціни на дизельне паливо будуть не вище 58 грн за літр, а ціни на бензин — не вище 52 гривні за літр.
Коли зникне дефіцит?
Дефіцит пального в Україні утворився, нагадаємо, через зупинку імпорту з Білорусі та РФ, а також удари ворога по паливній інфраструктурі. Зокрема, знищили Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в країні.
Ситуація з наявністю на заправних станціях пального може покращитись до кінця травня та на початку червня. Про це повідомив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Водночас він зазначив: якщо це відбудеться, то дійсно ситуація дещо полегшиться, але на стабілізацію, яка була до війни, в умовах війни очікувати не варто.
- Кабмін змінив граничну вартість на бензин та дизпаливо. Нові ціни
- Дефіцит пального не зникне ще довго. Що чекає на вінницьких водіїв найближчим часом?
Тим часом віцепрезидент ОККО Юрій Кучабський говорить, що рішення про призупинення цінового регулювання на паливному ринку не допоможе збільшити поставки:
«Державне регулювання цін жодним чином не стримує поставки в Україну. Формула визначення граничної ціни не заважає імпортувати нафтопродукти».
До речі, Польща надасть Україні 25 тисяч тонн бензину з власних запасів, щоби подолати його дефіцит. Почнемо його отримувати з початку наступного тижня.
Що буде з цінами?
За даними Консалтингової групи А-95, станом на середу, 18 травня, великі мережі АЗС залишились у межах граничних цін. Наприклад, ОККО й WOG продають бензин по 39,86 грн/л, дизель — по 42,31 грн/л.
У період з 17 по 18 травня за літр газу у середньому правили 36,39 гривні. Вартість збільшилася на 1,15 гривні.
Аналітик «Нафторинку» Олександр Сіренко прогнозує, що ціни рости стрімко не будуть: «Можлива тільки невелика корекція через зміни цін на нафту». Однак він припускає, що вартість 60 гривень за літр залишиться, адже закупівельна ціна 55 гривень.
У свою чергу директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн прогнозує зростання цін на бензин до 55-60 грн/л, дизелю — до 60-65 грн/л.
Ціна дрібних гуртових закупівель
Мережі автозаправних станцій почали укладати перші угоди на постачання палива, ціна якого більше не обмежуються державним регулюванням. Одна з таких пропозицій дистриб'ютора про постачання палива дрібним оптом є у розпорядженні видання «Дзеркало тижня».
Як бачимо з документа, навіть якщо брати за орієнтир ціни даного дрібного опту, то вони перевищать останні роздрібні ціни, коли держава намагалася впливати на процес ціноутворення через регулювання на 50% і більше.
Дивіться самі. Дистриб'ютор береться постачати паливо на АЗС за такими цінами:
Читайте також:
Як діяти та куди звертатися. У Вінниці розробили «Дорожню карту біженця»
Пам’ятка для батьків. Як допомогти дитині під час війни, щоб вберегти її емоційний стан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Читач73Це не просто 3.14здец, це повний 3.14здец.
-
Zesraka Zelenaвойна безработица, и дикие цены.молодцы довбойобы с кабмина.
-
Читач12Уже сейчас продают по 95 и выше