Грошова допомога військовим: дізнались про виплати захисникам після війни

- Виплати грошової допомоги після війни передбачені для осіб, які перебували у складі Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та інших військових формувань. Однак, ці виплати не передбачені для строковиків.
- Детальні умови та процедура отримання грошової допомоги після війни регулюються законодавством України і можуть змінюватись залежно від конкретних положень та програм, що діють у країні.
Суми післявоєнних виплат захисникам України залежатимуть від різних факторів, зокрема, від посади, яку обіймав силовик, повідомляє today.ua. Про це зазначено у наказі Міноборони "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам".
У разі, якщо військовослужбовця за станом здоров'я звільнили від служби, йому належить одноразова виплата у розмірі 50% від звичайного грошового забезпечення. На таку суму також можуть претендувати бійці, які:
-
звільнилися з військової служби за віком;
Відео дня/li> -
закінчення терміну договору;
-
у разі скорочення штату або проведення організаційних заходів;
-
систематичному невиконанні умов контракту командуванням;
-
при настанні особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем-жінкою, яка має дитину до 18-річного віку.
Офіцери, які проходять кадрову військову службу та залишають її за сімейними обставинами, власним бажанням або з інших поважних причин, можуть отримати одноразову грошову виплату у розмірі 25% від місячної заробітної плати. Однак для цього потрібно мати не менш як десять календарних років вислуги перед державою.
Новий закон про доплати військовослужбовцям
ВРУ підтримала у першому читанні законопроект №9342, який визначає новий порядок нарахування доплат військовим. Він фактично зберігає нинішню систему винагороди захисників.
Згідно з документом, силовикам щомісяця виплачуватимуть додаткову винагороду у 30-100 тисяч гривень, пропорційно до часу виконання бойових завдань. Кабмін визначає умови. При цьому військовим у тилу доплати не передбачені.
Секретар оборонного комітету Ради Роман Костенко зазначив, що розмір винагороди не змінюється і фігурують аналогічні суми, які були узгоджені спочатку після повномасштабного вторгнення рашистів.
Довідка:
Рекомендується звертатися до відповідних органів або соціальних служб для отримання більш детальної інформації щодо цих виплат.
Читайте також:
Вінничанам блокують рахунки за борги. Дізнались, як перевірити інформацію
Тарифи, мобілізація, перекриття доріг. Що зміниться у червні для вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6