Книжковий ажіотаж через «єПідтримку». Перевірили, як вінничани витрачають «ковідну тисячу»

Книжковий ажіотаж через «єПідтримку». Перевірили, як вінничани витрачають «ковідну тисячу»
Школярка Афіна обрала в книгарні Гаррі Поттера. Книжку їй оплатила бабуся з «ковідної тисячі»
  • «єПідтримка» дала громадянам можливість підтримати сферу культури, обслуговування. Та найбільше прибутків з «ковідних тисяч» отримали книгарні.
  • Ми побували в міських книжкових магазинах, щоб подивитися, як витрачають там кошти вінничани, і дізнатися, чи поменшало після свят тут клієнтів.

З 19 грудня 2021 року двічі вакциновані українці мають можливість отримати від держави тисячу гривень. Програма «єПідтримка» викликала величезний ажіотаж та дала громадянам можливість підтримати улюблену сферу культури, поїхати на відпочинок залізницею або піти до спортзалу та повернутися до форми після новорічних свят.

Усі провідні банки радо запропонували створити спеціальні картки, а місця для витрат оголосили про можливість скористатися програмою саме у них. Але лідерами продажів, без сумніву, стали книгарні.

За даними Міністерства економіки, найпопулярнішими місцями для витрат досі були книжкові магазини. Від початку виплат українці витратили на книги 361 мільйон гривень. Працівники зазначають, виторг збільшився у п'ять, а то й у шість разів. Але такий наплив клієнтів — медаль із двома боками, адже виникають і деякі труднощі. Продавці змушені зіткнутися із величезними чергами, хаосом на полицях та проблемами з оплатою на касі. 

Відео дня

Аби дізнатися думку вінничан з цього приводу, ми відвідали кілька місцевих книгарень. Ажіотаж у багатьох із них підсилився також через новорічні свята, адже книга — найкращий подарунок. Чи спав тепер наплив клієнтів?

— Стало набагато більше приходити, купувати. Ситуація змінилася дуже сильно, — розповідає продавець книгарні Оксана. — Перед святами теж було багато людей, бо хотіли на подарунки. Хотіли так, щоб і використати тисячу, і подарунок купити. І зараз теж продовжується. Приходять люди абсолютно будь-якого віку і кожен може підібрати собі щось особливе. Приходять усі і радіють, що вони можуть скористатися такою можливістю.

— Попит зараз збільшився досить сильно. Можна сказати, що відновилося те, що було до локдауну. Тобто відновилося те відвідування, яке було до карантину, — каже продавець-консультант Ніна.

— Вінниця, взагалі, читає найбільше, чим я дуже пишаюся. Навіть Київ позаду, ми б’ємо всі рекорди, — говорить пані Тамара, керівниця одного із книжкових магазинів. — Важко вирахувати, що найбільше беруть під час цього ажіотажу, адже кожен клієнт індивідуальний. Але от психологію, дійсно, розхапали. У нас, зазвичай, всі книги у тому відділі стоять ребром, а зараз їх так мало, що ми ледь заповнюємо полиці, ставлячи їх обкладинкою вперед.

— На новорічні свята купували дитячі книги на подарунки для племінників та похресників. Витратила майже всі гроші на книги, ось привела ще маму. Зараз прийшли обрати щось для себе, — ділиться Анна, одна із покупців.

Найкраще — дітям!

Більшість покупців розповідають, що отримані кошти витрачають саме на своїх дітлахів.

— В мене основна категорія — 1-2 клас. Ми трошки накупляли зошитів, позакласних книжок, ну і собі я також купила книжку. Виходить, що майже всю «єПідтримку» я витрачаю саме на це, 800 гривень пішло тільки на книжки. Але, якщо чесно, я так і планувала, — розповідає Анастасія, мати двох хлопчиків.

— Все-таки, книжки — це не таке, що «з’їли й забули», а це користь, яка залишиться надовго. А ця програма — це щось дієвіше, бо свої гроші тікають, як вода, а це можна витратити на щось корисне. Я задоволена, — додає Анастасія.

— Як раз сьогодні прийшла за книгами для дітей. В основному, отримані гроші трачу на книги. В мене двоє діток, вони різного віку, тому на них я і витрачаю отримані кошти, — каже Вікторія.

— Мені книги купувала бабуся. Про Гаррі Поттера, наприклад, якого я полюбляю. Блокнотики теж брали, розмальовки, наклейки і багато всього іншого. Та і в школі в мене багато хто так купує, – ділиться з нами школярка Афіна.

Проблеми із NFC оплатою

Поговорили ми із продавцями. Чи все гаразд з оплатою картками «єПідтримки»? Працівники книгарень розповідають про проблеми із NFC оплатою та шляхи вирішення.

— NFC оплата — це взагалі зараз страх усіх продавців, — каже керівниця книгарні Тамара. — Мої консультанти вже навчилися налаштовувати ледь не будь-який телефон. Ми завжди намагаємося допомогти, чим можемо, запропонувати якісь альтернативні варіанти оплати, аби кожен міг скористатися «єПідтримкою» у нашому магазині.

— Проблеми з оплатою бувають часто. У нас майже кожен день такі проблеми стаються. В такому разі пропонуємо альтернативу — покупку через інтернет-магазин, якщо у людини не підтримує телефон усі функції безконтактної оплати, — пояснює продавчиня Тетяна.

Про те, як оформити заявку на тисячу за вакцинацію у застосунку Дія, читайте за цим посиланням.

Авторка матеріалу: Марія ФАРАФОНОВА 


Читайте також:

«Хотіла йти добровольцем на фронт». Історія дівчини, що обрала шлях волотерки-госпітальєра

«Міс Вінниця 2022» відбудеться вже на початку березня. Дізналися, як йде підготовка до фіналу

«Тони емоції та море адреналіну»: як у Вінниці відбулися велозмагання Goldsprint

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    ❗ Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vn20minut

keyboard_arrow_up