У Вінниці «малі академіки» знову сіли за парти

У Вінниці «малі академіки» знову сіли за парти

У Вінниці, на базі школи № 26, відбувся урочисте відкриття нового навчального року у територіальному відділенні Малої академії наук (МАН). Там займатимуться понад 500 старшокласників з різних міст і районів Вінниччини. Також членами територіального відділення МАН є понад 1000 школярів, що входять до 24 учнівських наукових товариств. 

Президент територіального відділення Володимир Коваленко нагадав про історію виникнення осередку МАН у Вінниці. За його словами, наш регіон (разом із Кримом) був у цьому плані одним з перших не лише в Україні, але й СРСР. У 1980 році відділення МАН створювали на базі наших політехнічного, педагогічного і медичного інститутів. І зараз ці виші активно допомагають навчати «малих академіків». До них додалися й інші провідні університети міста на Бугом. Приміром, відділення МАН уклало угоду про співпрацю з Донецьким національним університетом. Але основною базою для територіального відділення Малої академії наук є обласна станція юннатів, яка є координатором її роботи.

Навчання у МАН відкриває значні перспективи перед школярами. Адже там вони дізнаються значно більше, ніж у школі. Тому нерідко випускники МАН стають найкращими студентами, які мають високі досягнення. На заході представники вишів розповіли багато цікавого майбутнім абітурієнтам.
Директор інституту філології ВДПУ Інна Завальнюк нагадала, що її навчальний заклад нещодавно відсвяткував 105-річний ювілей. За її словами, останнім часом кращі вінницькі випускники шкіл не поспішають їхати до вишів Києва та Львова, а залишаються навчатися до рідному місті. Цікаво, що наш педуніверситет нещодавно уклав угоду про навчання китайських студентів українською мовою.  

Перший проректор ВНТУ Сергій Павлов згадав, як в юності був учнем МАН. Він радив старшокласникам активніше займатися науковою роботою. До речі, юним винахідникам варто йти саме у політех, адже саме цей виш має найбільшу кількість патентів в регіоні ­– 180.

Відео дня

Ще один колишній випускник осередку МАН Михайло Матусяк (його навчала директор Вінницької станції юннатів Ольга Драгомирецька) нині працює викладачем у нашому аграрному університеті.

– Під час навчання у МАН я посів друге місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт, отримував президентську стипендію. Поза конкурсом вступив до ВНАУ, де й залишився працювати після завершення навчання, – розповів Михайло Матусяк. – Хочу звернути увагу, що МАН існує не для того, щоб її кращі випускники отримували бали до ЗНО. Головне, що в цьому позашкільному закладі вчать мислити і втілювати у життя свої оригінальні ідеї.                     

Відповідальний секретар територіального відділення Тамара Корінна нагадала про досягнення «манівців» області у минулому навчальному році. На початковому етапі свої дослідження презентували понад 700 наших юних земляків. 14 з них стали призерами Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Ці досягнення автоматично додають 10 балів до результатів ЗНО з профільного предмету та допомагають юним науковцям поступити до престижних вишів. Також найкращі учні МАН отримують можливість навчатися за кордоном ще у школі. Це, наприклад, вінницькі 11-класники Артем Калита (призер з географії) і Анастасія Гринюк (призер з іноземних мов), які у рамках грантової програми наразі вчаться в США.

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:26 Льодовий клуб у Вінниці передали «Дирекції парків». Що з нею буде? 12:07 Адреси, де у Вінниці 24 квітня тимчасово не буде світла чи води 11:20 Тромбоз: чому виникає і чи можливо його уникнути? (Новини компаній) 10:45 Загинув у вересні 2022 року. Сьогодні прощаються з солдатом Олександром Дячуком Від читача 19:25 Допоможіть зібрати підписи петиції (посмертно) моєму чоловікові на звання Героя України 10:05 На Вінниччині під час ремонту каналізації загинув чоловік 09:05 Заміські комплекси поруч з Вінницею, де можна відпочити з родиною (партнерський проєкт) 09:03 Ліквідували ще 880 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 24 квітня 08:05 Сьогодні вітаємо секретарів та водопровідників. Історія та прикмети 24 квітня 08:00 Альпійські шале як вдала інвестиція: 22% річних в євро (Новини компаній) 21:07 Вінничани можуть оформити пенсію дистанційно, без відвідування держустанови. Навіть з-за кордону 20:34 Батьки загиблого Героя подарували дитячий ігровий майданчик громаді на Вінниччині photo_camera 20:12 Зустріли траурний кортеж «На щиті»: чого не варто робити, яке може бути покарання 19:55 У Подільський зоопарк можна ходити безплатно. Хто має таку можливість та у які дні photo_camera 19:29 «По новому закону Зеленського можемо робити, що хочем!» У Тульчині силою мобілізували 21-річного 18:18 Наше місто тепер має свій ексклюзивний десерт — торт «Вінниця» 18:13 Військовий, який знищив з «Джавеліна» дев’ять ворожих цілей, став Почесним громадянином Якушинець 17:24 У Вінниці продезінфікували понад 400 колодязів у приватному секторі 16:16 Стали відомі дати, коли розпочнуться літні канікули у вінницьких школах 15:33 Називався пораненим військовослужбовцем та просив гроші на лікування. Шахрай отримав підозру
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up