Патронатна родина на Вінниччині допомогла батьку-одинаку зберегти сім'ю

- Історія сім'ї з Вінниччини надихає та дарує віру в те, що навіть у складних життєвих обставинах можливо знайти вихід.
- Батько, який самотужки виховував чотирьох дітей після смерті дружини, зіткнувся з труднощами, що змусили його звернутися за допомогою до служби у справах дітей.
Завдяки патронатній сім'ї Інни та Миколи діти знайшли тимчасовий притулок та підтримку. Впродовж шести місяців вони жили разом з патронатними вихователями, навчаючись новому та відчуваючи тепло родинного затишку.
Важливою частиною історії стало щире прагнення батька повернути дітей додому. Він доклав зусиль, щоб покращити побут, налагодити стосунки з дітьми та психологічно підготуватися до їх повернення.
І ось, завдяки наполегливості та підтримці, сім'я возз'єдналася. Діти щасливі бути з батьком, а він, у свою чергу, отримав шанс на нове життя.
Шлях до патронату
Все розпочалося три роки тому, коли Інна побачила сюжет про патронат. Ця ідея зачепила її серце, і вона вирішила дізнатися більше. Звернувшись до служби у справах дітей, Інна дізналася, що стати патронатним вихователем може кожен повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дітей.
Навчання для кандидатів у патронатні вихователі та їхніх помічників, яке Інна та Микола пройшли в рамках проекту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», організованого Партнерством «Кожній дитині» за підтримки ЮНІСЕФ, стало для них ґрунтовною підготовкою.
— Навчання дало багато цінних знань та допомогло підготуватися до різних ситуацій, які можуть виникнути, — згадує Інна. — Звісно, були хвилювання та страхи, адже ми не знали, з якими дітьми доведеться мати справу.
Перші виклики та щира підтримка
Перші дні з дітьми у патронатній родині стали для Інни та Миколи справжнім викликом. Один з хлопчиків, як розповідає Інна, відмовився їсти та спілкуватися з ними. Проте, завдяки терпінню та розумінню, подружжю вдалося налагодити контакт з дитиною.
— У складних ситуаціях ми завжди могли розраховувати на допомогу фахівців служби у справах дітей та психологів, — ділиться Інна. — Пам'ятаю випадок, коли один з хлопчиків, який потрапив до нашої родини, почав красти гроші. Завдяки психологу, який працював з дитиною, нам вдалося подолати цю проблему.
Щасливі моменти та безмежна вдячність
Життя патронатної родини Інни та Миколи наповнене не лише викликами, але й щирими радісними моментами. Діти, які живуть з ними, дарують їм безмежну любов та вдячність.
— Найбільше дітям подобається, коли Микола катає їх на тракторі, — з посмішкою розповідає Інна. — Влітку ми любимо їздити з наметами до річки, і це завжди стає для них справжньою пригодою.
З 2021 року у патронатній сім'ї Інни та Миколи виховувалося 14 дітей, 13 хлопчиків та одна дівчинка. Подружжя щиро вірить у те, що дарує цим дітям не лише тимчасовий прихисток, але й надію на щасливе майбутнє.
Щоб стати патронатним вихователем чи вихователькою, потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання у Вінницькій області. Зібрати документи, пройти співбесіду з фахівцем. Потім — обов’язкове навчання спільно з добровільним помічником. Як отримаєте рекомендацію від соціальної служби — можете укладати письмовий договір з органом опіки та піклування.
Більше інформації про усиновлення, патронат та влаштування дітей в сімейні форми виховання ви можна знайти на онлайн-платформі «Україна для кожної дитини»: dity.gov.ua.
Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей та Національною соціальною сервісною службою України за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Читайте також:
Ще одна вінницька сім'я взяла на виховання однорічного хлопчика
Вінницькі родини, які всиновлять дитину, можуть отримати допомогу від держави
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.