На базі обласної станції юннатів 23 січня пройшов «круглий стіл» на тему «Можливості надання якісних послуг із позашкільної освіти в умовах децентралізації влади». На ньому були присутні керівники закладів із різних районів нашого регіону. Яскравим вокальним виступом їх привітав дитячий гурт «Бохоняни».
Під час зібрання підбили підсумки першого етапу естафети позашкільників Вінниччини «Палітра позашкілля». В його рамках керівники позашкільних навчальних закладів обмінювалися досвідом. Вони побували у Вінниці, Гайсині, Бершаді тощо. Відвідали заклади технічної творчості, художньо-естетичного напрямку, будинки школярів тощо. Там діти показували гостям свої досягнення і навички, що красномовно засвідчувало авторитет педагогів і керівників гуртків. Наступний етап «Палітри позашкілля» пройде вже в цьому році.
Почесними грамотами нагородили керівників найуспішніших позашкільних навчальних закладів Вінниччини. А відзнакою профільного Міністерства вшанували очільника Вінницького територіального відділення Малої академії наук Ольгу Драгомирецьку. Вихованці цього закладу минулого року посіли 14 призових місць на всеукраїнських змаганнях.
Заступник начальника управління обласного Департаменту освіти і науки Тетяна Лісогурська нагадала, що на Вінниччині діють 62 позашкільних навчальних заклади, причому гуртковою роботою охоплено приблизно 90 % школярів. Пані Лісогурська водночас висловила мету, щоб в умовах децентралізації влади заклади позашкілля не припиняли свого існування.
– Зайнятість дітей у позаурочний час є дуже важливим, адже це зменшує ризики багатьох негативних проявів серед молоді. Ми відновили естафету позашкільників Вінниччини з метою пропаганди позашкільної освіти і збільшення чисельності дітей, які відвідують гуртки. А також у зв’язку із децентралізацією влади. Прагнемо, щоб позашкільні навчальні заклади утворювалися і в об’єднаних територіальних громадах. Іноді під час цього процесу позашкілля зникає. Приміром, позашкільний заклад в Брацлавський ОТГ вже не діє, – розповіла Тетяна Лісогурська.
Керівники позашкілля поділилися досвідом. Директор Дашівської станції юних техніків Олександр Горбатюк нагадав, що ОТГ в його містечку була створена в 2017 році. Під час переходу навчального закладу у підпорядкування місцевої громади вдалося не лише зберегти всі гуртки, але й розширити їхню мережу (на базі сусідніх сіл).
– Ми знайшли спільну мову із керівництвом ОТГ і маємо достатнє фінансування, в тому числі й на поточні ремонти. На базі станції юних техніків діють 14 різноманітних гуртків. 325 вихованців займаються в 22 групах, із ними працюють сім педагогів. Торік наші учні виступили у 18 обласних конкурсах, причому в половині із них посіли призові місця, – розповів Олександр Горбатюк
Директор Піщанського районного Будинку школярів та юнацтва Катерина Сеник пишається досягненнями вихованців авіамодельного гуртка і студії петриківського розпису. Вона звернула увагу, що на заняття останнім часом масово приводять дошкільнят.
– Нам рекомендовано приймати дітей із п’яти років. Але, можливо, варто прийняти законодавчі зміни, щоб дозволити офіційно займатися й молодшим дітям. Їхні мами нерідко ще не зайняті на роботі і мають багато часу на відвідування гуртків, – зауважила Катерина Сеник
Директор обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій Лідія Юхнович особливу увагу приділила національно-патріотичному вихованню.
– Наші навчально-тематичні екскурсії спонукають молодь до вивчення історії, прищеплюють любов до рідного краю. Минулого року ми провели їх близько 550. Організовуємо патріотичну гру «Сокіл-Джура» за участі команд різних районів. Наші вихованці беруть участь у олімпіаді «Моя Вінниччина», форумі патріотичних справ «Ми-українці», краєзнавчих велоестафетах тощо, – повідомила Лідія Юхнович.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 26 від 25 червня 2025
Читати номер