Пасок безпеки у таксі та пішоходи з світловідбивачами: які зміни внесли у Правила дорожнього руху

Пасок безпеки у таксі та пішоходи з світловідбивачами: які зміни внесли у Правила дорожнього руху
  • Нещодавно, 25 листопада, набули чинності зміни до Правил дорожнього руху в Україні, що стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів і пішоходів.
  • Розповідаємо, про паски безпеки, світловідбиваючі елементи та інші нововведення. 

 

Про зміни до ПДР повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. 

«Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов'язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати», — пише Білошицький.

Нові зміни передбачають і виключення: не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо. Також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Відео дня

Згідно з оновленими ПДР забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими. 

Щодо велосипедистів, то їм тепер дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів. А пішоходи тепер обов'язково мають використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості. 

«У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України», — пише Олексій Білошицький. 

У коментарях під дописом Білошицького люди розділилися на дві частини: дехто — підтримує нові ПДР, а хтось — не розуміє, як деякі із нововведень будуть працювати. 

«Штрафувати пішоходів за відсутність світловідбиваючих елементів не важка робота, а прохання надати перелік місць, де такі продаються: базари, магазини, авторинки. Вже не рік і не два сама шукаю такі в цілях власної безпеки, але результату нуль», — пишуть у коментарях. 

Опитування

А що ви думаєте про зміни до правил дорожнього руху?

Читайте також: 

Внаслідок аварії загинуло двоє людей. Суд продовжив строки тримання під вартою водія Audi Q7

Нова принада для скелелазів — на березі Дністра проклали маршрут на білих скелях до печер 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Ольга Журавлёва Максимова
    Старі автомобілі не обладнані пасками безпеки задніх пасажирських сидінь, як же в такому випадку????  Їм що мотузками прив'язуватись???
  • Igor Migunov
    Кто бы что ни говорил, но велосипед это транспорт, и на тротуаре им делать нечего, особенно, учитывая, что сейчас полутораметровые тротуары пополам расчертили и типа сделали велодорожки. Нормальные велосипедисты и до того ездили по проезжей части и только упоротый контингент, проезжая по тротуару с колясками и детьми, еще и сигналить пытается. А вот что касается пешеходов, то в принципе правильно, что они должны обозначать себя на дороге, да вот кто э реально будет таким заниматься?
  • Юрий Бондарук
    Щодо лісапедистів - не підтримую! Якого бена їм робити на дорозі БЕЗ СТОПІВ І БЕЗ ПОВОРОТНІКІВ? ВОНИ ЩО "ПРАВА" МАЮТЬ? ЧИ ВЧИЛИ ПДР? А в разі ДТП з лісапедистом ЗНОВУ винен водій? Дурня якась! Хто їх пише, ці зміни?
    Наталья Горошко reply Юрий Бондарук
    а я против машин на дорогах. и вообще в черте города. от вас слишком много убийств. и че?
    Next reply Юрий Бондарук
    У Польші, Німеччині, Австрії і Швейцарії "лісапедисти" всі їздять в шоломах, і на "лісапедах" мають бути  світлоповертальні елементи а також фара і задні миготливі вогні червоного кольору, за відсутність чого свого часу в Цюріху заплатив штраф. Там про це ніхто не коментує, бо буде ще більший штраф.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up