Пасок безпеки у таксі та пішоходи з світловідбивачами: які зміни внесли у Правила дорожнього руху

Пасок безпеки у таксі та пішоходи з світловідбивачами: які зміни внесли у Правила дорожнього руху
  • Нещодавно, 25 листопада, набули чинності зміни до Правил дорожнього руху в Україні, що стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів і пішоходів.
  • Розповідаємо, про паски безпеки, світловідбиваючі елементи та інші нововведення. 

 

Про зміни до ПДР повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. 

«Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов'язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати», — пише Білошицький.

Нові зміни передбачають і виключення: не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо. Також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Відео дня

Згідно з оновленими ПДР забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими. 

Щодо велосипедистів, то їм тепер дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів. А пішоходи тепер обов'язково мають використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості. 

«У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України», — пише Олексій Білошицький. 

У коментарях під дописом Білошицького люди розділилися на дві частини: дехто — підтримує нові ПДР, а хтось — не розуміє, як деякі із нововведень будуть працювати. 

«Штрафувати пішоходів за відсутність світловідбиваючих елементів не важка робота, а прохання надати перелік місць, де такі продаються: базари, магазини, авторинки. Вже не рік і не два сама шукаю такі в цілях власної безпеки, але результату нуль», — пишуть у коментарях. 

Опитування

А що ви думаєте про зміни до правил дорожнього руху?

Читайте також: 

Внаслідок аварії загинуло двоє людей. Суд продовжив строки тримання під вартою водія Audi Q7

Нова принада для скелелазів — на березі Дністра проклали маршрут на білих скелях до печер 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Ольга Журавлёва Максимова

    Старі автомобілі не обладнані пасками безпеки задніх пасажирських сидінь, як же в такому випадку????  Їм що мотузками прив'язуватись???
  • Igor Migunov

    Кто бы что ни говорил, но велосипед это транспорт, и на тротуаре им делать нечего, особенно, учитывая, что сейчас полутораметровые тротуары пополам расчертили и типа сделали велодорожки. Нормальные велосипедисты и до того ездили по проезжей части и только упоротый контингент, проезжая по тротуару с колясками и детьми, еще и сигналить пытается. А вот что касается пешеходов, то в принципе правильно, что они должны обозначать себя на дороге, да вот кто э реально будет таким заниматься?
  • Юрий Бондарук

    Щодо лісапедистів - не підтримую! Якого бена їм робити на дорозі БЕЗ СТОПІВ І БЕЗ ПОВОРОТНІКІВ? ВОНИ ЩО "ПРАВА" МАЮТЬ? ЧИ ВЧИЛИ ПДР? А в разі ДТП з лісапедистом ЗНОВУ винен водій? Дурня якась! Хто їх пише, ці зміни?

    Наталья Горошко reply Юрий Бондарук

    а я против машин на дорогах. и вообще в черте города. от вас слишком много убийств. и че?

    Next reply Юрий Бондарук

    У Польші, Німеччині, Австрії і Швейцарії "лісапедисти" всі їздять в шоломах, і на "лісапедах" мають бути  світлоповертальні елементи а також фара і задні миготливі вогні червоного кольору, за відсутність чого свого часу в Цюріху заплатив штраф. Там про це ніхто не коментує, бо буде ще більший штраф.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній) 11:45 Знайшли військових, які переховували вбивць поліцейського з Вінниччини 11:00 Ліквідували ще 950 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 26 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up