Буде податок на покупки в Інтернеті. Про нові правила, які стосуються всіх

Буде податок на покупки в Інтернеті. Про нові правила, які стосуються всіх
  • Уряд затвердив проєкт закону, яким хочуть запровадити податок на онлайн-покупки.
  • Сервіси, такі як Rozetka, OLX та інші, будуть зобовʼязані стягувати з продавців товарів-послуг 10% податку.
  • Цілком можливо, що це призведе до зростання вартості покупок безпосередньо для самих споживачів.

Представник уряду Тарас Мельничук у своєму telegram-каналі розповів, що законопроєкт схвалили на засіданні Кабміну, 29 квітня.

«Законопроект спрямований на запровадження в Україні автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи, та має на меті гармонізацію нашого податкового законодавства з правом ЄС, що сприятиме виконанню зобов’язань України як країни-кандидата на членство в Євросоюзі», — написав він.

Хто повинен буде платити

Заступник керівника комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк раніше опублікував порівняльну таблицю, з якої стає зрозуміло, що саме пропонують змінити в Податковому кодексі.

Відео дня

Сайти, додатки інтернет-магазинів та інших ресурсів, де надаються товари та послуги, визначаються як «оператори цифрових платформ». Це, наприклад, Rozetka, OLX, Prom та інші.

Так от, всі ці організації будуть визначені як податкові агенти. На них покладають обовʼязок розраховувати, стягувати податки з користувачів та перераховувати їх до бюджетів різних рівнів в України. При цьому, це повинні будуть робити як українські, так й іноземні компанії, що працюють в нашій країні.

Підлягатиме оподаткуванню будь-який з таких видів діяльності, що здійснюється продавцем через платформу за винагороду. Це, зокрема:

  • надання в оренду нерухомого майна, у тому числі житлової та нежитлової нерухомості, а також будь-якого іншого нерухомого майна та місць для паркування;
  • особисті послуги;
  • продаж товарів;
  • надання в оренду транспортних засобів.

Про розміри плати

На всі продажі товарів та послуг мають застосовувати ставку 5% (за пунктом 167.2 статті 167 Податкового кодексу), та додатково буде стягуватися 5% військового збору.

Наприклад, ви захочете купити товар вартістю 1000 гривень. Щоб не працювати собі у збиток продавець донарахує на товар ще 100 гривень як податок на доходи (5%) і військовий збір (5%). Тобто, в підсумку ви заплатите за товар уже 1100 гривень.

Водночас податкова ставка може становити 18%, якщо річний дохід продавця товарів-послуг (саме продавця, а не платформи, де розміщені ці товари-послуги - авт.) перевищує встановлений ліміт у 834 мінімальних зарплати (до 5 мільйонів 921 тисячі 400 гривень).

І штрафи передбачені

Порушення нових правил тягне за собою штрафні санкції:

  • не повідомлення оператором цифрової платформи про взяття його на облік в податковій — до 20 мінімальних зарплат;
  • неповідомлення звітності про доходи продавців, які провадять діяльність через платформу — ще 1 мінімальна зарплата;
  • подання такої звітності із помилками — ще 50% від розміру одної «мінімалки»;
  • умисне невключення до звіту про доходи інформації про підзвітного продавця — 5% від обороту на платформі, але не менше 1 «мінімалки».
  • неподання звітності банками та іншими фінустановами про закриття, відкриття поточних рахунків продавцями товарів-послуг; неповідомлення до податкової продавцями товарів-послуг про їх статус — до 680 гривень за кожен такий випадок.

Зауважимо, ці правила ще не діють. Їх має ухвалити Верховна Рада.

Раніше, нагадаємо, ми розповідали про інші важливі зміни в онлайн-торгівлі.

Опитування

Як ви ставитесь до можливого запровадження податку на покупки в Інтернеті?

 

Читайте також:

Від початку війни пальне здорожчало майже вдвічі. Але останнім часом ціни трохи впали

Чи вирішать проблеми Гавришівки та які села громади фінансують найменше: відповідь міськради

Зарплата від 110 тисяч. Що мають головні прокурори Вінниччини? - 20 хвилин Вінниця

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Хіміч Олексій
    За рахунок мілкого (вживаного!) товарообміну через той-же ОЛХ багато сімей по селах тупо виживають. Тобто, це реформа, коли з бідніших заставлять платити ще більше, що лише призведе до проблем, а частина просто перекочує на підпільні платформи, які будуть координувати покупки.
    Жора reply Хіміч Олексій
    Зеля готовит людей жить как в Северной Корее. Границы закрыты, все на завод , зарплата копейки!
  • Жора
  • Жора
    А теперь скажу по сути темы). В начале 90 , та даже в 2000 годах  чиновники олигархи  хотели  приватизировать заводы и фабрики. Что они делали? Они дали людям свободу и за мин деньги (налоги) люди торговали на рынках  и в интернете( интернет уже  после 2005 года) . Но фабрики и заводы закончились, можно дерибанить бюджет, что для этого  надо , нужно его пополнять. Вот и будут  собирать деньги с рабов.

    Но даже те заводы и фабрики что олигархи купили за копейки, туда нужно загнать людей... Что для этого надо... А нужно поднять налоги ля ФОПа. Это примерно как при Сталине там тоже была колективизация , и частников  давили налогами, было не выгодно частником рабоать. Все шли при Сталине на завод и фабрику. Сейчас чиновники также загоняют людей на заводы . США и ЕС спрашивают у Зели, почему заводы не приносят прибыль, Зеля отвечает -Все торгуют. Ему дают совет- Подними налоги, и люди пойдут на завод и фабрики, А раз пойдут будет бюджет, а там можно и пилять бюддджет))))
  • Жора
    Продала за 110 тыс руб , это примерно две зарплаты в РФ.

    У нас на олх также сидят , за одну продажу имеют месячную зарплату....

    Так шо все ок)

keyboard_arrow_up