Як у школах змінився підхід до вивчення англійської мови? Розповідають вінницькі фахівці

Як у школах змінився підхід до вивчення англійської мови? Розповідають вінницькі фахівці
Мовна школа «Kingdom»
 • Англійська мова стала невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Кожен ресурс обіцяє швидкі результати за короткий термін.
 • Але чи так це реально? І як змінився підхід до вивчення англійської мови останнім часом? Розповідають фахівці вінницького мовної школи.

Зміст

Англійська мова стає невід'ємною частиною нашого життя. Швидких результатів за короткі терміни — обіцяють деякі заклади та ресурси. Але чи так це реально і чи є швидкі рішення? Як змінився підхід до вивчення англійської за останні роки. Розповідають фахівці мовної школи у Вінниці.

Як змінилися учні і їх запити

 

Відео дня

Сучасна школа англійської мови «Kingdom» працює у Вінниці сім років. Через нові виклики в Україні та у світі, засновники та викладачі школи помітили, що за останні 4-5 років учні змінилися в багатьох аспектах.

— Вони стали більш вимогливими до якості навчання, а також до методів викладання, — розповідає Богдана Кравець, співзасновниця мовної школи «Kingdom». — Вони хочуть, щоб навчання було цікавим і ефективним, і вони готові платити за це. Також учні стали більш мобільними та потребують більш інтерактивного навчання. «Сухі» уроки перед крейдовою дошкою, партами та строгим викладачем відійшли у минуле. Це стосується як дітей так і дорослих. У дітей, через онлайн та змішане навчання в школі, з’явилася гостра потреба у живому спілкуванні та живих уроках з викладачем. Спілкування англійською у компанії однолітків та викладача, який зацікавлений в результаті кожного — стало must have.

Ось деякі конкретні зміни, які ми спостерігали у своїх учнів: 

 • вони стали більш мотивованими до навчання англійської мови;
 • розуміють, що англійська це не просто предмет в розкладі, це важлива навичка для їхнього майбутнього; 
 • стали більш самостійними в навчанні — готові вчитися самостійно,
 • працювати на уроці та використовувати різні ресурси, які даються на д/з;
 • більш критично ставитися до інформації — хочуть розуміти, чому вони вчать зараз на курсі саме це, і як воно їм може знадобитися в житті. 

Потреба в англійській мові сьогодні висока як для дітей, так і дорослих. 

— У 2023 році у нас навчається більше дітей, ніж дорослих,— говорить Кравець. — Але методика, підходи та матеріали сильно відрізняються в нашій школі англійської для дорослих, та мовній школі для дітей. Ми пропонуємо цікаве та ефективне навчання, яке відповідає сучасним вимогам.  

Якщо дуже узагальнити та спростити потреби батьків, то діти вивчають англійську для загального розвитку та щоб мати гарні оцінки в школі та майбутніх перспектив. Хтось має друзів чи родичів за кордоном — мова потрібна для спілкування з ними.

Дорослі для себе мають за основну мету для професійного розвитку, адже зараз англійська обов’язкова для більшості спеціальностей, а для деяких — обов'язкова умова. Також важливою мотивацією є особистісний розвиток, ріст над собою — поглиблення знань, спілкування та впевнено подорожувати світом. 

Але мотивація для вивчення англійської мови у кожного залежить від індивідуальних цілей та інтересів. Тому ми адаптуємо програму під кожну групу та індивідуальні уроки. 

Як вибрати школу для дітей і для себе?

Яку школу англійської обрати, у реальному житті залежить від сукупності обставин та ваших цілей — у кожного вони свої. Визначальним фактором, від якого залежить результат навчання, є методика, що практикується школою, і особистість викладача. 

— Люди йдуть до людей. Вибір школи для дітей і для себе — важливе рішення, яке може мати значний вплив на ваше майбутнє,— говорить співзасновниця мовної школи «Kingdom». — Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити правильний вибір мовної школи.

Поради від мовного центру «Kingdom», як вибрати школу для дитини

 •  Визначте цілі та потреби. Що ви хочете, щоб ваша дитина отримала від навчання в мовній школі? Чи хочете ви, щоб вона зосередилася на академічному успіху в школі, чи на рості рівня знань та мовних навичок які знадобляться в житті? Обираючи друге, та займаючись системно, можна досягнути успіху, як у оцінках в школі, так і отримати практичні знання з англійської на все життя. 
 •  Подумайте про місце розташування. Скільки часу ви готові витрачати на дорогу до школи? Чи хочете ви, щоб школа була розташована поруч із вашим домом або роботою? Краще обирати офлайн навчання в хорошій мовній школі в зручній локації для вас. 
 • Почитайте відгуки. Почитайте про школу в інтернеті. Поговоріть з іншими батьками, які віддають своїх дітей у цю школу. Що вони думають про її навчальну програму, вчителів та атмосферу? Зверніть увагу на технічне забезпечення навчального простору та методику навчання школи. 

Поради від мовного центру «Kingdom», як вибрати школу для себе

 • Виділіть для себе кілька основних мотивацій для чого вам потрібна англійська мова. Методист школи, знаючи набір ваших цілей та рівень знань, порадить оптимальний формат навчання (група 8-10 учнів, міні група, індивідуально), інтенсивність навчання та програму курсу. 
 • Оцініть свій бюджет та час. Скільки ви готові щомісяця виділяти на досягнення мети. Скільки часу на тиждень можете приділяти урокам та практичним завданням на закріплення дома? За який проміжок часу ви б хотіли досягти визначеного результату, адже часові рамки дають чітке розуміння шляху та ефективності досягнення. 
 • Почитайте відгуки в інтернеті. Поспілкуйтеся з друзями, колегами та рідними, які навчалися чи знають про школу. Поговоріть з іншими учнями, які навчаються в цій школі, або з друзями, колегами та рідними які чули про хорошу мовну школу. Що вони думають про її навчальну програму, вчителів та атмосферу? 

Додаткові фактори, які слід враховувати при виборі школи:
1) технічне забезпечення школи та навчального простору;
2) які навчальні методи використовує школа, які підручники;
3) системний методичний контроль за навчальним процесом;
4) якщо обираєте навчання в групі, то щоб були невеликі групи до 8-10 чоловік, де викладач кожному може приділити увагу;
5) вчителі та атмосфера — це можна добре оцінити на ознайомчому безкоштовному уроці. 

Як це — сучасно викладати іноземну мову?

 

Сучасні методи, техніки та підходи до викладання зумовлюють найкращий результат учня, враховуючи умови навчання, мотивацію та кінцеву мету. Але як зацікавити дітей вивчати іноземну мову? 

— Вимоги батьків до мовної школи змінюються та ростуть, — кажуть у мовній школі «Kingdom». — Більшість не зацікавиш наявністю LED-монітора, звичайної дошки на стіні навчального кабінету, а також кількома настільними іграми для дітей. Бо розуміють, щоб дитину зацікавити, потрібно більше, ніж вони звикли бачити.

Для батьків та дітей важливе технічне забезпечення школи, наявність інтерактивних ігор та розроблених уроків, виведених на проекцію, різноманіття методичної бази, а також безлічі дрібних нюансів в навчальному просторі. Також багато залежить від першого знайомства з методистом та викладачем.  Від харизми викладача, вміння зацікавити та тримати увагу весь урок, якості побудованих планів та структури занять. 

 Дитина — вона усюди дитина, їй цікава казка і свято. Це враховують педагоги  і на заняттях з англійської.

— Епізоди фільмів та мультфільмів використовуються на уроках, вони є частиною методичної бази матеріалів, які використовують наші викладачі, — говорить співзасновниця школи вивчення англійської мови. — Після перегляду відео вчителі з учнями ми розбирають побачене англійською відповідного рівня.  Також ми щороку влаштовуємо вечірки в стилі Halloween, свято Нового року, а також  відзначаємо річницю нашого Центру. 

Аби краще засвоїти уроки англійської, дітям рекомендують на уроках спілкуватися з носіями мови.

— Ми влаштовуємо такі інтерактиви в наших англомовних таборах. На уроки запрошуємо іноземців, для яких англійська є рідною, для кращого заглиблення та розуміння мови на слух. Це певний стрес, так би мовити, який допомагає швидше долати мовний бар’єр та вільно говорити англійською в середовищі. 

Ну і яке сучасне вивчення англійської мови без отримання сертифікату. Міжнародний сертифікат з англійської мови — це можливість навчатись або працювати за кордоном, отримати підтвердження рівня знань, визнане в усьому світі.  
— Ми видаємо сертифікат про закінчення курсу англійської мови певного рівня, де закріплюються результати по 5-7 навичкам мови, які було перевірено на заключному іспиті на рівень, — зазначає Богдана Кравець. — Це дає можливість для себе зрозуміти карту навичок яку має учень, в чому його сильні сторони. Наприклад розмовна мова і граматика, словниковий запас, читання та слухання. Виданий сертифікат засвідчує що ви успішно здобули певний рівень англійської який прирівнюється до міжнародних рівнів володіння мовою як іноземною.  

Який формат навчання обрати: групове чи індивідуальне?

Ми вивчаємо мову щоб спілкуватися з людьми, ділитися досвідом та досліджувати нове. Тому і формат навчання обираємо індивідуально.

 •  Соціалізація. Учень має можливість практикувати свої навички спілкування англійською мовою в реальних ситуаціях. 
 • Взаємонавчання. Учні можуть ділитися своїми знаннями та досвідом один з одним. Навчитися чути інших та сприймати на слух, допомагати один одному. 
 •  Зниження витрат. Групове навчання має меншу вартість, що може бути більш комфортно по бюджету для вас. 

— Індивідуальне навчання ми рекомендуємо тоді коли потрібно швидко покращити одну або декілька ключових навичок для вас: словниковий запас, читання, аудіювання або певну граматику. Тоді ми працюємо направлено щоб довести навичку до потрібного рівня. 

Пеюреваги індивідуального навчання

 • Більш індивідуальний підхід та адаптація програми під ваші потреби. 
 •  Гнучкість. Вибір швидшого чи більш помірного темпу навчання. Можливість досягнути цілі за коротший термін.
 • Комфортна атмосфера, спілкування з викладачем один на один. Є можливість почуватися більш комфортно, висловлювати свої думки, задавати більше питань.

Наразі онлайн навчання, або змішане займає більшу частину освітнього процесу в загальній школі. А як щодо мовної школи?

— Онлайн навчання є не менш ефективним ніж офлайн, але тут потрібно враховувати деякі фактори: якість інтернет з’єднання як викладача так і студента, якісна гарнітура і найбільш важливе — правильно структурований та поданий навчальний матеріал, — говорять в мовному центрі. — По нашому досвіду — все залежить від цілей учня. 

Мовна школа «Kingdom» 

 • Адреса: м. Вінниця, вул. Олега Антонова, 60А (біля ЖК Андорра)
 • Телефони: (097)7860594, (093)8371718
 • Інстаграм: https://www.instagram
 • Сайт: kingdom.vn.ua .

Матеріал створений в рамках конкурсу «Народний бренд». Голосування триває до 30 листопада. Хто лідирує в конкурсі, можна переглянути ТУТ

 

Читайте також:

Що буде з цінами на нерухомість у Вінниці: головні тренди та прогнози

Більше десяти років на ринку. Розповідаємо про знані вінницькі компанії, які досі в тренді

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up