Дмитро та Кирило — рідні брати, хлопці філологи за освітою. Створювати екскурсійні маршрути вінничани почали майже рік тому, після того, як потрапили у «Школу вінницького гіда».
— Наше коло захоплень завжди було широке і ми вирішили спробувати себе у ще одній сфері. Нові етапи у житті зазвичай і починаються отак рандомно, — говорить Дмитро. — Тим паче, класний збіг, що нам обом цікава історія міста.
Після успішного завершення Школи, хлопців запросили на другий етап — майстер-класи по розробці міських маршрутів.
— Ми вирішили, що створимо власний бренд — брати Леонови. Братські бренди — це завжди круто, — кажуть вінничани. — Ми рідні люди і, відповідно, нам легше разом працювати, розділяти професійний досвід. До того ж, величезний плюс такої сімейної справи, що брати ніколи не перетягують на себе ковдру.
Вінничани кажуть, що у Вінниці є хороша перспектива для розвитку туризму. Кажуть, думка про те, що у нашому місті немає куди піти їм не імпонує, вони хочуть викреслити її з голів наших жителів. Для цього, за їх словами, організовують саме нестандартні екскурсії.
— Зараз люди ще не звикли, що ми маємо локальний туристичний продукт. Досі часто чуємо: «Та у Вінниці немає на що дивитися». Насправді, це стереотип і ми з ним боремось, — каже Кирило. — Вінниця багата на цікаві історії та події, які відбувались не лише в центрі міста.
Інформацію по обраних тематиках екскурсій Дмитро та Кирило шукали в друкованих та онлайн джерелах. Доводилося працювати й з архівними матеріалами, які стосувалися краєзнавчих даних XVIII-XIX cтоліть.
Найпопулярніша екскурсія братів називається «Містична Вінниця». За словами хлопців, такої екскурсії раніше у місті ніхто не проводив, а у тих містах України, де її проводять, вона дуже популярна. Екскурсії братів Леонових костюмовані та театралізовані. Кажуть, образи допомагають ще більш містично подавати інформацію.
— Розповідаємо здебільшого про церкви, різні містичні козацькі історії. Ми мішаємо містику, яка є зараз і була колись, — розповідає Дмитро. — Наше місто не настільки, як хотілось би, багате на містичні історії. Але ми консультувалися з істориками, шукали легенди в інтернеті та на форумах. Екскурсія це не лише про інформацію, а й в першу чергу — це емоції. Найважливіше, щоб люди після прогулянки були повні вражень.
Під час екскурсії брати перевтілюються у відповідні образи. Дмитро позиціонує себе, як винахідник машини часу, який випадково у наш час захоплює з собою монаха, якого грає Кирило. Крім того, родзинкою екскурсій хлопців є музичний та відеосупровід. За словами екскурсоводів, під час проведення містичної екскурсії їх час від часу супроводжують коти і ворони.
Ще один маршрут, який вигадали Кирило та Дмитро, «Це просто космос» розповідає про проспект Космонавтів.
— Ми все своє життя провели на проспекті Космонавтів, і, відповідно, знаємо про проспект набагато більше, ніж люди, які живуть у Вінниці деінде, — продовжують гіди. — Ми намагаємось ламати стереотипи того, що нова класна вулиця, яка не є центральною, не може бути цікавою. Проспект Космонавтів має у собі дуже багато цікавих деталей про які б ніколи ніхто не дізнався.
Цю екскурсію брати проводять у костюмах пілотів. Кажуть, заряджають емоціями дружнього сусідства.
— До нас приходять про своє, як для своїх, — кажуть хлопці. — Ця екскурсія рідна, як і сам проспект Космонавтів. Проспект багатий на кримінальні історії, новий благоустрій та, звичайно, космічну тематику.
Дмитро та Кирило кажуть, що однією з найцікавіших історій, яку вони розповідають під час цієї прогулянки — є розповідь про будинок за адресою Космонавтів, 34.
— Ця п’ятиповерхівка, на перший погляд, звичайна радянська будівля. Однак у будинку проживають майже 20 шашкістів, чотири з яких — чемпіони світу в різних категоріях, — розповідає Кирило. — Це будинок чемпіонів, а так склалось через те, що там поселилось два тренери: визнаний тренер України, який переїхав з Дніпра і другий — наш батько, Микола Леонов. Ми розказуємо багато цікавого, а записатись на наші екскурсії можна через соцмережі.
У планах у братів є кілька нових маршрутів, які на порозі того, що починати їх вводити. Планують екскурсію на воді, кажуть, під час неї вінничани зможуть поїхати до Кримського хана. Також створюють маршрут у якому розповідають про вінницьке кіно. Говорять, у кожну екскурсію вкладають жменю емоцій, щоб люди легше сприймали історичну інформацію.
Читайте також:
На море за кордон: куди і за скільки вінничани можуть поїхати відпочивати
Чому на «Хіміку» потонув 19-річний хлопець і чи має хтось за це відповісти?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер