Вода в озерах та річках зараз не тільки тепла, але й небезпечна. Лише за цей місяць у Вінницькій області втопилося 7 людей, 38 — впродовж року. У більшості випадків люди гинули через неправильне поводження на воді. Останній випадок, який стався вчора, 28 липня, на пляжі «Хімік», один з таких.
Хлопцеві було 19 років. Не вміючи плавати, він взяв надувну подушку та зайшов у воду. Заплив на глибину, подушка вислизнула з рук, — він почав тонути. В одному з видань йдеться, що хлопця намагалася врятувати його подруга. Вона підпливла і попросила вхопитися за неї, щоб разом дістатися до берега. Хлопець так і зробив, але не втримався, наковтався води і пішов на дно.
Майже те саме нам розповів відпочивальник Віктор, якого ми зустріли на «Хіміку». Чоловік каже, що не був присутнім під час події, але знає про все зі слів товариша-очевидця.
— Він чи то з кругом, чи то з подушкою пішов купатися, але вона вислизнула у нього з рук і він почав тонути, — говорить Віктор. — На допомогу спочатку кинулася якась дівчина, потім, наче, приєдналися кілька чоловіків. До берега хлопчина не доплив буквально кілька метрів. Потонув.
Місяць тому у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області оприлюднили результати дослідження щодо придатності міських пляжів для купання. У ньому йдеться, що якість води біля них не відповідає санітарним вимогам по вмісту лактозопозитивних кишкових паличок, а отже купатися там — заборонено.
Не працюють пляжі і через можливе розповсюдження коронавірусу. Про це можна дізнатися з оголошень, що розміщені на пляжах і табличок з написом: «Купатись заборонено», які можна побачити там же. Також на пляжах немає рятувальників. Проте, це нікого не зупиняє і навіть посеред спекотного дня, коли журналіст приїхав на пляж, він побачив там кілька десятків відпочивальників.
Табличку «Купатись заборонено» більшість, звісно, бачили, але все одно не розуміють, чому було прийняте таке рішення. Один з рибалок, наприклад, говорить, що містяни не будуть дотримуватися таких заборон, знаючи, що за їх порушення не послідує ніякого покарання і бачачи, скільки туристів відпочивають на узбережжях інших міст.
— Вчора також тут рибалив, але про загиблого хлопця почув лише сьогодні, — розповідає рибалка. — Не розумію, чому тут немає рятувальників. Хтось має або слідкувати за безпекою людей, або виганяти їх звідси, щоб не траплялося таких випадків.
— А що нікому було рятувати? — почувши нашу розмову питає інший рибалка. — Не вмів плавати? То чого поліз на глибину? Ліг би і лежав, або сидів на березі. Зробив батькам «щастя».
— Ну що сказати, шкода хлопця, — продовжує перший рибалка. — Як-то кажуть: «Спасение утопающих — дело рук самих утопающих».
На всіх міських пляжах мають чергувати працівники рятувально-водолазної служби. Однак, лише за умови, що пляжі будуть відкритими. Наразі вони закриті, отже, за словами начальника цієї служби Петра Аксименка, вони не можуть нести відповідальність за людину, яка попри заборону полізла у воду.
— На пляжах є попередження про те, що купатися там заборонено, але люди все одно роблять це. Можливо пляжі відкриють 1 серпня, але до того часу рятувальників на них не буде, — розповідає Аксименко. — Ми ніяк не можемо заборонити людині купатися, у нас немає таких повноважень, лише попереджаємо. Цим має займатися поліція.
У поліції ж говорять, що більше уваги стосовно порушень карантинних вимог приділяють розважальним закладам і закладам громадського харчування, а не пляжам. Хоча і їх своєю увагою не оминають.
— Вчора втопився хлопець. Ми знаємо, що очевидці події намагалися допомогти йому, але, на жаль, не змогли, — розповідає речниця Нацполіції у Вінницькій області Анна Олійник. — Періодично наша ювенальна превенція проводить рейди міськими пляжами, але ми не притягуємо до відповідальності, а лише попереджаємо дітей та їхніх батьків про те, що купання може бути небезпечним і розповідаємо про правила поведінки на воді.
Дорослим про правила поведінки на воді — розповідають рятувальники. Речниця ДСНС Оксана Скришевська також каже, що їхня служба проводить роз’яснювальні роботи на пляжах міста та області. Але часто люди ігнорують те, що їм говорять.
Щодо ситуації з 19-річним хлопцем, Оксана розповідає, що одразу після надходження виклику, на місце пригоди направили два підрозділи рятувальників. Це два спецавтомобіля і вісім працівників.
— Рятувальники на надувному човні провели поверхневу розвідку. На жаль, пошуки не дали результатів. Тому ми одразу залучили до них водолазів, — говорить речниця ДСНС.
У рятувально-водолазній службі розповідають, що хлопець загинув через невміння плавати. Він потонув близько 17-тої години, але знайти і дістати його з води змогли лише о 18.30. Бригада екстреної медичної допомоги, яка чергувала на березі, вже нічим не змогла йому допомогти. Поліція кваліфікувала справу з поміткою «нещасний випадок».
Читайте також:
На пляжі «Хімік» втопився 19-річний хлопець
«Діти дуріють в чотирьох стінах», — кажуть вінничани про дистанційне навчання
На Замостянській вже працюють онлайн-табло з рухом транспорту
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер
Radik Radenko
Думаю, что хотя бы держаться на воде точно научат.
Зачем лезть, если вообще топор. 🤯(((
Не/запрещённый пляж не помог бы.
Максим Скржешевский
Саша Карпінський
Майя Козачок