Забігаючи наперед зазначимо, що шлях додому у Даши був нелегкий та недешевий. Читайте, що дівчина розповіла про свою евакуацію.
— Зазвичай я проживаю в Вінниці, але зараз я застрягла в Болівії в невеликому селі і поняття не маю, як мені звідси вибратися. Моє найбільше хобі — це подорож. Я веду Youtube канал про подорожі. До мене прийшла ідея, що було б круто спробувати себе у якості волонтера в центрі порятунку диких тварин, який знаходяться в Болівії, далеко в джунглях, — розповідає Даша.
Вони були настільки відрізані від світу, що не усвідомлювали наскільки все серйозно. Коли дівчина зійшла з човна та прибула до найближчого містечка, — побачила купу військових з автоматами, які запитують паспорт.
— Нам повідомили, що пересуватися по вулицях можна тільки один день на тиждень, залежно від того, на яку цифру у тебе закінчується паспорт. Наприклад, у мене паспорт закінчується на 1. Це значить, що я можу виходити у понеділок. Нас жило багато, у кожного різні паспорти, тому щодня хтось виходить. Ми складаємо листи для того, щоб кожен день купувати продукти, — говорить блогерка.
Для місцевих жителів українці були носіями вірусу. Документи у Даши перевіряли на відстані двох метрів.
— Я хотіла об'їдатися манга, я об'їдають манго. Будьте обережні зі своїми бажаннями, — згадує з сумом дівчина.
— Хотілося б, звичайно, швидше повернутися додому. Я підтримую зв'язок з рідними. Мені дуже багато пишуть. Мої друзі мене чекають, і мені не страшно повертатися в Україну. Попри те, що там більше випадків коронавірусу, — продовжує Даша. — А в поселенні, де я жила, не було зареєстровано жодного офіційного на той час. Я зрозуміла, що залишайся тут не можна — потрібно їхати у велике місто і потрібно самій шукати, хто мене може евакуювати.
Спочатку дівчина дісталася до найближчого міста. Потім купила квиток на літак до Лондона. Її на борт не взяли. Вона чекала і спробувала полетіти до Парижа. Цього разу їй вдалося потрапити на борт, та літак летів із пересадкою. Знову час, втома та стрес. Потім Даша полетіла до Мінська. А звідти двома різними машинами добиралася до Києва, далі їхала на таксі до Вінниці.
Маршрут з пересадками:
Повернення нашій землячці обійшлося у 1,5 тисячі доларів та тривало чотири дні.
Читайте також:
95 внуків і 40 правнуків. Як живе в умовах карантину багатодітна родина зі Жмеринки
«Зараз домовляюсь про утилізацію масок»: як карантин вплинув на життя школярки
Наскільки вінницькі лікарні готові до лікування COVID-19. Створили карту
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер