«Заходжу в Instagram тільки, щоб задонатити»: як вінничани дріб'язком зібрали 262 тисячі на ЗСУ

«Заходжу в Instagram тільки, щоб задонатити»: як вінничани дріб'язком зібрали 262 тисячі на ЗСУ
  • Волонтери з Вінниці зібрали понад 250 тисяч гривень за допомогою адвент-календаря, у якому максимальний донат за 24 дні становив 10 гривень.
  • Детальніше про ідею та її реалізацію розповіли організатори.

Сила маленьких донатів уже не раз підтверджувалася під час війни. Наприклад, можна згадати, як українці змогли придбати супутник або як кожен черговий «русоріз» від пана Стерненка, який допомагає знищувати ворога, підтверджує, що донати у розмірі дві, п'ять чи 10 гривень дуже важливі.

Адвент-календар донатів

Вінницькі волонтери ще раз довели цей загальновідомий факт. Уже два роки поспіль на сторінках в соціальних мережах онлайн-медіа Blacklist на початку зими проводиться адвент-календар донатів.

Вінничанка Софія Бачинська каже, що ідея створення календаря виникла минулого року. Побачивши на полицях магазинів перед зимою безліч адвент-календарів із різними товарами, вона подумала: «А чому б не зробити адвент-календар маленьких донатів?».

Відео дня

— Чи може людина щодня донатити по 20 гривень? Можливо, ні. Можливо, ця людина вже допомагає іншим і не зможе взяти участь. Але чи знайдуться у неї дві, одна або три гривні? Маленькі суми, які, напевно, просто валяються в кишенях зимової куртки, яку ти щойно дістав, — говорить Софія. — Цього року загальна сума становила 128 гривень, які потрібно було задонатити за 24 дні. Тобто на місяць це трохи більше ніж 100 гривень.

Цьогорічний адвент-календар відрізнявся від попереднього, зазначає організаторка. Якщо у 2023 році Софія лише публікувала зображення, де щодня змінювала суму донату, то у 2024 році вона підійшла до цього більш креативно, адже закривати збори стало складніше.

— Я розуміла, що потрібно змінити підхід. Раніше достатньо було просто опублікувати збір, і одразу з'являлися донати. Тепер так не працює, і я це чудово усвідомлювала. Тому вирішила щодня робити креативні відео. Сиділа в TikTok і шукала ідеї, як це можна реалізувати, — розповідає волонтерка.

Основою для календаря стала картонка від коробки для взуття, яку Софія за тиждень до початку акції самостійно пофарбувала, розграфила і пронумерувала.

«Я заходжу в Instagram тільки для того, щоб не пропустити сторіс»

На запитання, як вдавалося заохотити людей до такої ініціативи, Софія Бачинська розповіла, що велику роль зіграла команда небайдужих людей. Вінничанка щодня створювала відео, яке надсилала команді, а ті, у свою чергу, публікували його на всіх ресурсах, щоб якомога більше людей могли зробити донат.

Дівчина зазначає, що були й ті, хто навіть із власної ініціативи поширювали дописи та інформацію про адвент-календар.

— У результаті багато людей писали: «Це реально класно! Я заходжу в Instagram тільки для того, щоб не пропустити сторіс і задонатити стільки, скільки потрібно», — пригадує волонтерка.

Заохотити людей донатити, за словами Софії, було неважко. Загалом вона зізнається, що до 12-го дня вдалося зібрати понад 100 тисяч гривень. Проте після 12-го дня і в себе, і в аудиторії відчула втому.

— По-перше, стало морально важко, тому що щодня доводилося вигадувати щось креативне для відео. А по-друге, людям трохи набридло. Адже коли збір триває 24 дні, і ти щодня по декілька разів нагадуєш, це втомлює і тебе, бо ти маєш певні очікування, і людей, бо ти постійно їм про це говориш, — ділиться ідейниця.

Вдалося зібрати 262 тисячі гривень

Цьогоріч вдалося зібрати 262 тисячі гривень. Такий результат перевершив минулорічний, коли було задонатовано 82 тисячі гривень, за які вдалося закупити турнікети.

Такого результату Софія не очікувала. Вона розповіла, що спочатку хотіла, щоб хоча б тисяча людей взяли участь. Тому коли побачила, що вдається збирати в середньому понад 10 тисяч гривень щодня (у порівнянні з 2 тисячами в минулому році), зрозуміла, що твердження про те, що люди перестають донатити, є неправдою.

— Для мене цей проєкт — це ніби повернення у дитинство чи здійснення мрії, але в сучасних реаліях. Замість подарунків, цукерок і чогось коштовного хочеться, щоб було збережено якомога більше життів, щоб більше людей повернулися до своїх сімей, — говорить дівчина. — Коли ти розумієш, що в цьому є твій внесок, що хтось сьогодні зберіг ногу завдяки турнікету, який у нього був, бо ми разом вирішили зібрати на це кошти, — це найкращий подарунок, який тільки може бути.

Допомогу обидва рази збирали на тактичну медицину від «Волонтерського центру Вінниця», який забезпечує наших військових саме тактичною медичною допомогою.

— Ми неодноразово співпрацювали з ними, знаємо, хто ці люди, і повністю їм довіряємо. Тому вирішили, що саме адвент-календар перед Різдвом має бути присвячений тактичній медицині, на речі, які рятують життя. Адже немає подарунка кращого за врятоване життя, — наголошує Софія. — Якщо минулорічний збір закрив потребу в турнікетах, то цьогорічний вже задовольнив багато інших запитів.

 

Читайте також:

Після війська — нове життя. У «Кльовому місці» діє програма підтримки для Захисників

Ставить імпланти, дає кошти і амуніцію. Як власник стоматклініки десять років допомагає військовим

«Вони називають мене «тьотя Аня». Волонтерка з Вінниці вже десять років допомагає дітям та військовим

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • .

    Софія молодець 😇
  • .

    😍😍😍
  • Руслан Іщук

    Не вже є телепні які ще донатять

keyboard_arrow_up