Військові чекають ваші книги! У Вінниці розпочався збір «Літературний донат»
- Всі книги, що будуть зібрані у межах акції «Літературний донат», передадуть воїнам, які після поранень лікуються в українських шпиталях та проходять реабілітацію за кордоном.
- Тож якщо ви маєте книги, які прочитали і якими готові поділитись, приносьте їх до 15 травня у хаб «Місто змістів» або до VinSmart ЦЕНТРів за місцем проживання.
Українська класика і сучасна українська література, книги з бізнесу, психології та розвитку, пізнавальні і художні твори, англомовні видання — всі, хто бажають долучитись до акції, можуть приносити будь-який літературний донат.
Єдине і абсолютно зрозуміле виключення — російські книги.
Віктор Бронюк передав зібрання Загребельного і Жадана
Перший літературний донат вже зробив лідер гурту ТІК та голова представницької ради фонду громади «Подільська громада» Віктор Бронюк.
— Приніс повне зібрання творів Павла Загребельного, книги Сергія Жадана, «Кобзар» Тараса Шевченка, презентаційні видання про різні регіони України, які мені дарували під час гастролей ТІК. Загалом передав два пакети книг, — ділиться Віктор Бронюк. — І закликаю всіх також переглянути свої домашні бібліотеки та передати військовим книги, які ви вже прочитали. Це важлива річ і вагома моральна й мистецька підтримка захисників. Після того, як наш фонд «Подільська громада» у березні провів першу хвилю цієї акції, збираючи книги для нацгвардійців, ми отримали дуже багато запитів продовжити «Літературний донат» і забезпечити книгами саме українські шпиталі, а також закордонні реабілітаційні центри, де після поранень відновлюють здоров’я українські військовослужбовці.
Під час першої хвилі акції зібрали тисячі книг
У фонді громади «Подільська громада» розповідають, що як тільки вони підтримали ініціативу зі збору українських книг, що належить вінницькому письменнику, а нині військовослужбовцю Сергію Татчину, й на початку весни оголосили першу хвилю акції, були вражені просто шаленим відгуком.
До акції у березні долучились не лише вінничани, які щодня активно приносили книги у хаб «Місто змістів», а й багато людей з різних областей України та навіть з-за кордону, які надсилати літературу поштою.
— Разом ми зібрали близько сотні книг. А загалом під час березневої акції бібліотека військової частини 3008 Національної гвардії України поповнилася на 7 тисяч книг, які передавали і пересилали поети, письменники, видавці, благодійники і просто небайдужі люди, які відгукнулися на заклик вінницького письменника, а нині нацгвардійця Сергія Татчина, — розповідає голова правління «Подільської громади» Олена Данілова.
На початку квітня фонд всі зібрані книги передав нацгвардійцям. А оскільки запити від військових продовжилися, зараз «Подільська громада» оголосила другу хвилю збору.
«Українське слово додає сили захисникам»
Акція «Літературний донат 2.0» триватиме до 15 травня.
Всі, хто бажають зробити свій «літературний донат», можуть приносити книги у вінницький хаб «Місто змістів» (вул. Сковороди, 11) у будні з 10.00 до 17.00, а також у VinSmart ЦЕНТРи за місцем проживання.
— Просимо всіх перевірити свої бібліотеки і сформувати нові «літературні донати» для бійців, які проходять реабілітацію в медичних центрах та військових шпиталях, — закликає команда «Подільської громади». — Військовим критично бракує україномовної літератури, а українська книга — це те, чого боїться ворог, з чим бореться, над чим лютує і що водночас додає сили і наснаги нашим захисникам і захисницям тримати оборону. Книги потрібні для «почитати», «повчитися», «відпочити», тобто різні жанри, різні автори, єдина умова — «без русні». Також на знак подяки можете написати кілька теплих слів для бійців на листівці чи аркуші паперу і залишити їх у книзі. Точно знаємо: їм буде приємно. А нам буде втішно, якщо ми всі разом знову зробимо добру справу і підтримаємо літературним донатом хлопців та дівчат, які боронять Україну.
Читайте також:
«Без тебе мені не потрібне небо!» Гурт ТІК вразив зворушливою прем’єрою, у якій кожний впізнає себе
Сучасні Мадонни: вінничанки стали героїнями кліпу «нового Винника» Андрія Кравченка
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Елена Жучинская
Григорий Пилипенко
Що стосується Ярослава Гашека "Пригоди бравого солдата Швейка", то українською, на мій погляд, звучить краще, ніж російською.