Вінницький офіцер використав танк, як каток, аби прикопати оточених ворогів у лісосмузі

- Дмитро Рогозюк є членом вінницької громадської організації «Центурія», яка пропагує патріотизм і здоровий спосіб життя.
- Зараз переважна більшість із наших «центурійців» — на фронті.
- Не є виключенням і Дмитро Рогозюк, який на початку широкомасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт.
У мирний час він був одним із лідерів вінницьких ультрас. А згодом, з січня 2019 року до січня 2021 року, навіть являвся одноосібним власником і директором професіонального футбольного клубу «Нива» (Вінниця).
Дмитро Рогозюк до широкомасштабної війни служив в армії, але не брав участі в бойових діях. Тоді вінничанин перебував у військовій транспортній авіації. В 2017 році звільнився після закінчення першого контракту.
Дмитро має звання лейтенанта ЗСУ. 30-річний вінничанин служить в ІІІ окремій штурмовій бригаді Сухопутних військ України. Зараз воює на Бахмутському напрямку, є заступником командира першого штурмового батальйон. Це взагалі майорська посада, але на війні просувають вперед талановитих командирів, нехай і молодих. Адже правильно віддані прикази — запорука збереження життя наших воїнів.
— На початку війни ми з хлопцями поїхали захищати Київ. Склали підрозділ ТРО «Азов-Київ». Потім він переформувався у підрозділ ССО «Азов». А нині служимо в ІІІ окремій штурмовій бригаді. Основа нашого першого штурмового батальйону складають саме представники «Центурії», серед яких чимало вінничан. Не бракує серед наших побратимів і представників ультрас, вболівальників різних футбольних клубів, — розповідає Дмитро Рогозюк.
Зі свого військового досвіду Дмитро Рогозюк виділив незвичний випадок на війні, який стався під Бахмутом. Це було під час штурмових дій, коли українці затиснули ворога у центрі лісосмуги. Але, як виявилося,загарбники у ніч перед штурмом посилили свої передові позиції живою силою майже втричі (стало 30 осіб замість 12).
— Ми оточили ворога, але не мали резерву, який могли б ввести у бій для повного знищення ворога. Тому я отримав вказівку від командира батальйону використати наявний танк незвичним чином і подалі координував ці дії. Він не міг вести вогонь у лісосмузі, аби не наражати на небезпеку власну піхоту. Тому ми вирішили, щоб бойова машина заїхала у середину лісосмуги, валила дерева і своєю масою продавлювала позиції ворога. Разом із танком просувалися наші штурмові групи, які стрілковим вогнем прикривали його від враження протитанковими засобами. Він почав давити російську піхоту, — розповів Дмитро Рогозюк.
Така нестандартна тактика ведення бою спричинила паніку в окупантів і призвела до швидкого успіху. Деяких ворогів завалило землею прямо у бліндажі, пізніше довелося їх викопувати. Частина спромоглася втекти, інші російські загарбники залишилися назавжди в нашій землі.
Читайте також:
На війні загинув Василь Пенішкевич: Лука-Мелешківська громада зустріне полеглого воїна
В цей день вшановують жертв війни. Історія, традиції та заборони 22 червня
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Леоніда ЗіньковаХай українська земля буде їм бетоном.
-
Igor GlushkoВідкопувати то є зайве.