«Варто знати кожній жінці, і не тільки»: ТОП-10 порад від інструкторки з самозахисту

- Жертвою нападу злочинця може стати кожен в будь-який момент, тому ми зібрали для вас поради, як поводитись у небезпечних ситуаціях.
- Для цього поговорили з інструкторкою мистецтва самооборони про те, як не стати жертвою неприємної ситуації та як діяти, якщо вже потрапили у неї.
Напад у ліфті, пограбування на вулиці міста чи спроба згвалтування у темному провулку — такі ситуації не одинокі випадки у нашому місті, як у всіх інших. Наприклад, місяць тому мало не вся країна жахнулась з нападу на жінку, який трапився у потязі. А рік тому в нашому місті, наприклад, чоловік нападав на жінок у ліфтах. Про такі та схожі випадки ми неодноразово писали, а сьогодні вирішили розповісти вам, як не стати жертвою такого злочину. Не все, звичайно, залежить від вас, однак якщо ви станете дотримуватися деяких елементарних правил, то ймовірність уберегти своє життя зростає.
Для цього ми поговорили з топ-інструкторкою з бойового мистецтва для самооборони крав-мага Оленою Сердюк.
«Був випадок, який спонукнув навчитись самообороні»
Олена Сердюк змалку займається кікбоксингом і має хорошу фізичну форму, проте, коли вона стала жертвою нападу, то це не допомогло змінити ситуацію.
— У мене трапилась неприємна ситуація, повторення якої я не хочу в своєму житті, — каже Олена. — Якось я поверталась додому, нічого не підозрюючи зайшла в під’їзд, а там на мене вже чекав злочинець. Він хотів забрати телефон, і при цьому досить серйозно порізав мені руку. Тоді я мала при собі перцевий балончик у кишені джинсів, але я навіть не встигла подумати про те, щоб його витягнути. Врятувало мене від гіршого продовження те, що у цей момент якийсь мешканець будинку вийшов з квартири. Цей випадок залишив осадок на все життя, і я зрозуміла, що самооборона — це надзвичайно цінні знання для жінок, і не тільки.
Три роки тому Олена Сердюк розпочалась займатись крав-мага — це розроблена в Ізраїлі техніка рукопашного бою, у перекладі з івриту — «контактний бій». Основна його мета — швидка нейтралізація загрози в умовах реального життя.
— У нас є правила дорожнього руху, і мають бути правила самооборони, — каже Олена. — Але головне — це психологічне налаштування. Якщо людина готова себе захищати і рішуче налаштована, то навіть, не знаючи техніки, вона це зробить. Але все ж потрібно знати певні правила, які можуть полегшити життя.
Разом з Оленою ми зібрали десяток основних правил у різних обставинах, який варто дотримуватись, аби небезпечних ситуацій у вашому житті було якомога менше.
«Прості правила, які збережуть від неприємностей»
— Найперше, що ви маєте розуміти, що небезпека може підстерігати вас будь-де, — говорить Олена. — Тому варто завжди бути уважним, і дивитись, що відбувається навколо вас. Не можна, виходячи на вулицю бути зацикленим на своїх речах: телефоні, книжці чи пошуку адреси. Бо ви не побачите ймовірно небезпечну ситуацію. Поруч може знаходитись злочинець, який вас давно помітив і продовжує за вами йти вже не першу хвилину. Правил безпеки насправді є дуже багато, але ми зупинимось на основних. Я, наприклад, їх дотримуюсь щодня, і переконую, що це зовсім не важко.
Далі — пряма мова Олени.
1. Потрібно зберігати дистанцію. Людина у районі трьох метрів від нас — це вже небезпечно. А на дистанцію витягнутої руки бажано взагалі нікого не підпускати. Навіть, коли у вас питають: «Як пройти на вулицю Руську?», потрібно не дозволяти людині стояти біля вас надто близько, коли ви пояснюєте дорогу. А ще у цій ситуації варто подивитись на руки співбесідника, якщо вони заховані — це поганий знак.
2. Захищаємо спину. У громадському транспорті, наприклад, потрібно завжди ставати спиною до вікон, щоб захистити свою спину, оскільки очей на потилиці у нас немає.
3. При вході у під'їзд не відволікаємось на сторонні речі. Надзвичайно розповсюджені напади у під'їздах, як на жінок, так і на чоловіків. Тому, потрібно знайти дивитись, чи ніхто за вами не заходить у будинок.
4. У ліфті їздимо лише на самоті або із знайомим людьми. Не варто заходити у ліфт з незнайомими людьми. Нехай на вас дивляться скоса сусіди, але краще зберегти свою безпеку. При виході з ліфта нам потрібно подивитись, хто є на сходовій клітині.
5. У кафе потрібно сідати не спиною до проходу. Тут правило просте — треба завжди бачити, що знаходиться ззаду вас.
6. Вульгарний одяг спонукає нападника — міф. Насправді все залежить від поведінки жінки. Одягнена дуже скромно дівчина може ще більше привернути уваги через свою розсіяність та невпевненості. На цю тему провели дослідження, запитуючи злочинців у в'язниці. Зловмисникам показували відео прохожих людей, питаючи, кого б вони обрали жертвою. Результати показали, що їхній вибір не залежав від одягу, габаритів людини та віку. Вони звертали увагу на тих, хто йшов зосереджений в телефоні, наприклад, чи «літав» у думках.
7. Бігти не варіант. Дівчина без підготовки від фізично сильного чоловіка може і далеко не втекти. Натомість жінка лише витратить всі свої сили.
8. Якщо ж ви все ж таки стали жертвою нападу — кричіть. Потрібно звертати на себе увагу і просити допомогу в людей, які поруч. Але тут головне правило — звертатись конкретно до певної людини. Наприклад, ви бачите, що через дорогу йде дівчина в червоній куртці, то потрібно не просто кричати «допоможіть», а кричати: «Дівчина в червоній куртці, допоможи мені, бо я в небезпеці». Це потрібно робити, бо люди дуже часто думають, що допоможе хтось інший, а «моя хата скраю».
9. Якщо ніхто не допомагає, то ми включаємо всі свої сили і супротивимось. Потрібно бути максимально агресивним, швидким та впевненим. Використовувати нігті, зуби чи підручні засоби, наприклад, ключі. Але, якщо мова йде про пограбування, то іноді краще віддати те, що просять. Нову річ ви зможете купити, а здоров'я — ні.
10. І насамкінець, є дві основні точки в які потрібно бити — голова та пах. Якщо ці «комп'ютери» відключити, то злочинець втрачає дезорієнтацію. Також удари локтями чи долонею — ефективні. Перцевий балончик — не надто хороша ідея, бо умови можуть бути непередбачувані. Потрібно вміти ним користуватися і його треба нести у руці, коли ви відчуваєте небезпеку. Крім того, мінусом є те, що вгадати куди буде дути вітер — нереально. Тож, підсумовуючи можна сказати, що варто завжди пам'ятати про уважність і впевненість, а якщо все ж таки стали жертвою — кричіть.
Читайте також:
ДТП на Київському мосту: зіткнулися шість машин. Попереджують про затор
Не чекати епідсезону і вакцинуватись від грипу. У кінці вересня вінничанам обіцяють вакцини
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
ЖораКухонный нож никто не запрещал с собой носить)
-
fank frankoНіж дзю-до та карате,краще дідуся ТТ. А на рахунок перцевого балончика,зараз у продажу є струйні та хмарні балончики,вплив вітру на які(ну звісно,якщо це не буревій),дуже незначне.Проблема в іншому.В замкнутому просторі застосування балончика шкідливе і для того,хто захищається!
-
ЖораЗнакомый фейс , угадайте с трех раз где я мог видеть )
-
Жорахахахаха и еще раз ха)