«Нам урізають виплати, самі жирують». Скандальна анонімка від працівників другого пологового

«Нам урізають виплати, самі жирують». Скандальна анонімка від працівників другого пологового
 • Анонімний лист зі скаргами від колективу пологового будинку №2 надійшов у міську раду та до нашої редакції. 
 • У ньому працівники медзакладу пишуть про свій відчай та скаржаться на низку порушень керівництва. 
 • Про які порушення йдеться у зверненні? Що про це говорить директор пологового? Та якою була реакція міськради?

Про ситуацію у міському клінічному пологовому будинку №2 ми дізналися з листа, що надійшов у нашу редакцію від колективу пологового. Цього ж листа працівники медзакладу надіслали ще у декілька установ: прокуратуру, департаменти, міському голові тощо. 

У ньому колектив не називає своїх прізвищ, пишучи, що це «не анонімний лист, а лист відчаю, в якому описана ситуація, про яку знає керівництво міста та медичної галузі, але чомусь не реагує, замовчує і продовжує контракт керівництву». 

Отже, у листі працівники пологового описали вісім порушень у роботі закладу, які за їхніми словами, вони вже не можуть терпіти. 

«Люди б мовчали, бо у медиків на першому плані завжди обов'язок. Але, і нашому терпінню прийшов край. Бо бачимо, як в період, коли ми ледь зводимо кінці з кінцями через мізерну зарплату та через ускладнення COVID-19, керівництво й наближені до неї, так звана «сім'я», жирують. І на державні кошти купляють квартири, нові машини, нараховують «родині» великі гроші, та абсолютно не зважають на колектив», — читаємо у зверненні. 

Отож поділимо наведені скарги на кілька категорій: «ковід», порушення керівництва, заробітні плати та інше. 

Відео дня

Можливі порушення керівництва

Найбільше скарг саме на директора міського клінічного пологового будинку №2 Анатолія Фесуна. У листі колектив пише: «Директор за час пандемії практично не виходить зі свого кабінету, щоб не наражати себе на небезпеку, але всі виплати отримує». 

Працівники медзакладу кажуть, що приватний транспорт директора обслуговується і зберігається в гаражах пологового, водій закладу миє їм машину. 

Дружина директора теж працює у цьому медзакладі, у відділенні патології вагітних. Колектив скаржиться, що вона приходить на роботу в зручний їй час, оперує «потрібних» людей, а «непотрібним» надається допомога черговими лікарям. 

«Про ковідних хворих та важкі умови праці взагалі не йдеться, але виплати їй нараховувалися», — читаємо у листі. 

Також у листі йдеться про завідувачку відділення патології вагітних, яка, за їхніми словами, є «правою рукою» дружини директора і теж оперує, кого потрібно. 

Ковідні виплати та всі привілеї, за словами колективу, розповсюджуються і на дочку директора та родича його дружини. 

Окрему велику скаргу працівники медзакладу висловлюють у бік медичної директорки Вікторії Яровенко. Пишуть, що її основні посадові обов'язки справно виконувати накази керівництва, залякувати людей, збирати наклепи, сфабрикувати «липові» документи. 

«Останній випадок — незаконне звільнення лікарка, яке вже розглядається у суді», — йдеться у листі. 

За словами обуреного колективу, медичній директорці не вистачає часу на: медичні ради, консультативну допомогу та розбір клінічних випадків, укомплектування належним чином чергових бригад тощо. 

Можливі порушення, що стосуються «ковіду»

Як читаємо у листі: «По закладу складені списки «ковідних» бригад. Люди відпрацьовують, а натомість гроші та нарахування за це отримують інші. У НСЗУ подані одні бригади, а зовсім інші отримують кошти». 

За словами обуреного колективу, всі звичайні медичні працівники, які важко перехворіли на коронавірус не отримали ніяких надбавок, а наближені люди до керівництва — отримали виплати. 

«Всі, хто хворів, на вимогу керівництва написали пояснення, що вони заразилися не на роботі, а за інших обставин. А сім'я лікарки Скрипник Л. І. (лікарка заразилася на роботі, бо всі члени бригади чергували й в ковідному, й в чистому відділенні) померла від ускладнень COVID-19, і вже рік безрезультатно доводить це у суді», — пишуть у зверненні.

Щодо заробітних плат та інших виплат

За словами колективу, що не задоволений ситуацією у медзакладі, керівництво урізає всі виплати медичному персоналу до мінімуму. Також, говорять, що урізають працюючому персоналу ставки, при цьому набирають нові кадри. 

«Шляхом залякування нас заставляють підписувати заяви, що ми згодні працювати на мінімальну зарплату», — пишуть у листі. 

Додають, що про професійний розвиток медичного персоналу теж не йдеться, обмін лікарів не проводять (або проводять формально). 

Інші можливі порушення

Також, за словами колективу пологового, весь медзаклад «нафарширований» відеокамерами. Говорять, зауваження медичного персоналу про незаконність — проігноровано. 

«Зручний тотальний контроль — зображення виведені у власний телефон. Це ще не все…але для реагування та виявлення порушень фінансово-бюджетної дисципліни достатньо», — йдеться у листі. 

Опісля перераховування можливих порушень, колектив пологового вимагає цілий перелік перевірок та змін. Серед яких: розсекретити всі відомості щодо заробітних плат та додаткових виплат, провести кілька перевірок на наявність фінансових зловживань та перевірити декларації керівництва тощо. 

Розпочали службове розслідування

Як виявилося, розглянувши лист Вінницької обласної прокуратури щодо діяльності КНП «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2», у міській раді видали розпорядження про проведення службового розслідування.

Як читаємо у розпорядженні, новостворена з цього приводу комісія має в термін з 18 січня по 18 лютого 2022 року провести службове розслідування. 

«Під час розслідування провести перевірку кадрової роботи, діловодства, публічності та прозорості в КНП «Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2», — йдеться у документі. 

Також «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» в той таки час має провести перевірку фінансово-господарської діяльності. Зокрема перевірити: нарахування та виплату зарплат, ефективність витрат коштів місцевого та державного бюджетів на придбання медичного обладнання. 

І вже до 23 лютого члени комісії мають доповісти про результати проведеного розслідування. А також скласти акт службового розслідування та ознайомити з ним директора пологового. 

Детальніше зі складом комісії та текстом розпорядження ви можете ознайомитися ТУТ

Що про це думає керівництво?

Ми зателефонували до директора пологового будинку Анатолія Фесуна, аби дізнатися, що він думає з приводу скарг свого колективу. Він погодився з нами поговорити, та відповів на всі, поставлені нами запитання. Додамо, що очолює він медичний заклад з 2004 року. 

— Про цей лист я знаю. Я лише кілька днів тому вийшов з відпустки, зараз у нас працює комісія, яка складена за підписом міського голови. Рішення цієї комісії наразі не прийнято, — коментує директор. 

Ми запитали директора про можливі порушення щодо виплати коштів «ковідним» бригадам, про які йшлося у листі. 

— Такого у нашому закладі не відбувалося, і не відбувається. Ця інформація невірна, — відповів Анатолій Фесун. 

Також ми попросили директора схарактеризувати роботу медичної директорки пологового, адже на неї теж чимало скарг. 

— Я свою медичну директорку можу охарактеризувати з позитивної сторони: і як лікаря-професіонала, і як людину, — каже керівник пологового. 

Окремо запитали й про урізання заробітних плат. 

— Заробітні плати у нас виплачуються та виплачувалися своєчасно, — говорить директор. — Знаєте, від колективу ніяких зауважень, скарг, звернень до мене особисто не було. А я ж весь час тут, на місці. 

За його словами, впродовж багатьох років усі питання, які виникають у колективі, вони їх спільно вирішують. Говорить, для більшості працівників це звернення було абсолютно незрозумілим. 

— Звернення є, але воно анонімне, — говорить директор пологового. — Я вважаю, що потрібно звертатися до керівництва, якщо є якісь питання. Ми своєю чергою, якщо є можливість, ці питання вирішимо. Так, ми тісно співпрацюємо з міською радою, і з департаментом. І багато питань вони нам допомагають вирішувати. Може, це звернення взагалі немало відношення до наших працівників. 

Щодо обслуговування його транспорту в закладі, керівник відповів, що перевірка була і нічого такого не підтвердилося. А щодо великої кількості відеокамер відповів так: 

— Камери у нас є, і є відповідні позначки, що ведеться відеоспостереження у закладі, — розповідає Анатолій Фесун. — Наш гінекологічний корпус та пологовий будинок знаходяться у досить активних місцях, тут біля нас є «цікаве» кафе. Бували випадки, що ми неодноразово поліцію викликали. Були такі випадки досить складні, вони не мали відношення до нашої роботи, але нашим працівникам доводилося викликати поліцію, і звертатися в інші структури. Після встановлення зовнішніх відеокамер таких випадків поменшало. 

За словами директора, наразі, на його думку, будь-який заклад має мати камери відеоспостереження, щоб убезпечити себе від проблем різного роду. 

— Я думаю, що висновки комісії будуть абсолютно нормальні. Бо ті факти, що написані у листі, не мають підтвердження. Ми працюємо згідно із Законами та наказами. Там багато речей, які просто так написані, — каже Анатолій Фесун. — А те, що стосується членів моєї сім'ї, теж проводилася перевірка, і ці факти не непідтверджені. 

Ми будемо слідкувати за розвитком подій та висвітлювати нові деталі у публікаціях. 

 

Читайте також:

«Поболить і саме пройде» — найбільша омана. Як часто і які саме обстеження варто проходити жінкам

Новий рейтинг сімейних лікарів Вінниці. До кого найбільше записуються?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (51)
 • Зоя Дубовая

  Не знаю хто писав цей лист,але це точно не звернення колективу.Працюю тут,ніяких звернень не обговорювали.більшість претензій «висмоктані з пальця»Зарплату виплачують вчасно,за роботу з хворими на Ковід надбавку отримували.Навіщо публікувати анонімні звернення??щоб спаплюжити наш роддом?
 • Татьяна Постановская

  Разве только второй?
   Все касается и  остальных родовспомогательных учреждений.
  Покопайтесь и найдете.
 • Анатолий Гордий

  реформы  черт  бы  их  побрал   деньги  идут  за  пациентом  мне  повезло   как  сказала  сестра  дали  две  системы  и  пару  шприцов  остальное    ваптеке  за  деньги
 • Читач99

  Без погодження жінки вони не мають права записувати на відео пологи. Це хто дозволив такий безпрєдел? Я думаю, що нічого люди не добються

19:57 Вінничанин отримав Гран Прі Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «В унісон» 18:58 Завтра початок Різдвяного посту 2022-2023. Що потрібно знати? 18:32 Перед евакуацією фермери підпалювали власні зернові склади, про які рашисти ще не знали 18:00 Вечір у колі родини. Добірка кращих мотивуючих фільмів на реальних подіях Від читача 18:52 «Гроші на оренду» від БФ «Карітас-Київ» 17:25 Кросворд від «20 хвилин»: хто живе у вінницьких лісах та парках? 17:00 Будьте пильними: вінничан попереджують про нові та старі шахрайські схеми 16:21 День ангела у грудні 2022: календар іменин, кого вітати цього місяця 15:42 Лікарня в окупованому місці: спогади головного лікаря і операційної медсестри 15:27 Безоплатна психологічна реабілітація для ветеранів. Хто і як може отримати? 15:00 Операція під час відключення світла: вінницькі хірурги врятували хлопчика 14:30 Скорпіонам — вражаючі успіхи, Козерогам — пік авторитету: гороскоп на цей тиждень (28 листопада - 4 грудня 14:01 ГРВІ та грип. В яких районах Вінницької області найбільше хворіють люди? 13:35 Місце, де мала бути міська канцелярія: історики розповіли про минуле Європейської площі 13:00 Надання домедичної допомоги при ДТП. Алгоритм дій 12:55 «Знімали кліп у суцільний темряві»: вінницька співачка Darisha презентувала щемливе відео «Мій дім» play_circle_filled photo_camera 12:01 Смачні вихідні: Клопотенко показав, як приготувати млинці на кефірі 11:30 Щоб не плакати, ми сміялись: добірка нових мемів про війну photo_camera 11:09 «22:40 — на порозі дівчина з малюком»: знайшли вінничан, які приходили у Пункт Незламності до нашої журналістки (ОНОВЛЕНО) 11:08 Гімнастки вінницького клубу «Еlite» здобули 25 нагород на відкритому Кубку Молдови photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up