«Спали з дівчиною по черзі»: як минула перша ніч війни для вінничан у різних мікрорайонах

- Запитали містян, як у них пройшла перша ніч війни. Вінничани зберігають спокій, самостійно готують укриття, лише жаліються, що не завжди там є інтернет та мобільний зв'язок.
Наталія
— Чоловік розбудив о четвертій ранку, усі швидко одягнулися, взяли приготовані заздалегідь теплі речі, документи, ковдри і пішли в погріб. Там у нас є лавка, заряджені ліхтарі, вода. Посиділи годинку і повернулися до хати. От і весь досвід. Наступного разу як підемо, візьмемо пусті ящики, бо яблук багато гнилих, треба перебрати. Ну і з позитивного — там не «ловить» мобільний зв'язок і вай-фай. Тож залюбки годинку поспілкувалися, не заглядаючи у телефони.
Валерій
— За мапою укриттів, що розмістила Вінницька ОДА, підвали, що є в нашій багатоповерхівці є нібито «придатними» для перечікування небезпеки. Але над кожним з них висить бетонна плита (нею з'єднується наша багатоповерхівка з двома сусідніми будинками). Поспілкувавшись з родичами, вирішили не йти туди. Бо якщо влучить, то завалиться? і з підвалу потім не виберешся.
Тому перечікували небезпеку просто в під'їзді (хоча я знаю, що це погане місце). Знайшли місце, де в нас опорна стіна і де немає вікон, з яких можуть полетіти уламки в разі прильоту снаряду. І ще цієї ночі спали з дівчиною по черзі: поки вона спить — я дивлюсь новини та прислуховуюсь до того, що відбувається на вулиці. А потім навпаки. Так от і пережили цю ніч.
Юлія
— Ніч була тривожною. Сон приходив максимум на 5 хвилин. Весь час був ввімкнений телевізор. Власне, з нього моя сестра і дізналась, що у Вінниці вмикають сирену. Вона розбудила усіх нас, ми зібрались менше, ніж за 5 хвилин, і поїхали на інший кінець села у підвал до тітки. О 5.45 ми виїхали. Ми — це я, мої батьки, сестра із чоловіком та 93-річна бабуся.
Підвал у тітки досить великий. Може вмістити 15-20 людей спокійно. Вдень там підготували місця для сидіння з солом’яних тюків та покривал, занесли питну воду та трохи їжі. Сиділи ми недовго, близько години. В підвалі ловив вай-фай, тому ми моніторили новини. Близько 6.00 приїхали додому. Якраз в цей час на Калинівський склад була випущена ракета. Правда, ми звуку вибуху не почули. Дізнались про це з інтернету.
Наталія
— Ніч, м'яко кажучи, була тривожною. Під ефір новин на якийсь час я засинала. Але прокидалася від сповіщень від рідних, які знаходяться в іншій області, де ще з опівночі оголосили «повітряну тривогу». О 04.00 ми з хлопцем прокинулися від звуку сирени. Максимально оперативно одягнули «тривожні рюкзаки», вимкнули газ, електроприлади та пішли в бомбосховище.
У нашому будинку, на щастя, воно є, хоч і частково затоплене. Але напередодні ввечері, ще до запровадження комендантської години, ми з сусідами зібралися й носили палети. Їх поставили на підлогу у бомбосховищі, де вода. Там ми й перечекали «повітряну небезпеку».
Разом з нами в укритті було багато людей, це заспокоювало. Попри сильну вологу, холод та незручність — дрімати мені там було спокійніше. Найгірше лише те, що там зовсім немає зв'язку, тож на деякий час ми випали з «інфопростору». Перебували ми там до оголошення «відбою».
Михайло
— Через особливості нинішнього графіка роботи я заснув на початку четвертої ранку, але вже за годину прокинувся від звуків сирени. Усе необхідне — зібране в рюкзак і стоїть перед вхідними дверима, тому менш ніж за дві хвилини я покинув квартиру. Наше укриття виглядає надійним, хоча й має чимало проблем: бруд, сирість, багато де стоїть вода, відсутнє світло та зв’язок, не говорячи вже про інтернет.
Погані події, як відомо, гуртують. От і зо два десятки мешканців та мешканок нашого будинку зібралися і дещо «підшаманили» укриття: зробили місця для сидіння, імпровізовані столи, закупили ліхтарі, батарейки, свічки. Знаходитися у такому укритті приємніше рівно настільки, наскільки взагалі може бути приємно під час війни знаходитися в укритті.
Читайте також:
Вінниця готова приймати переселенців. Адреси пунктів
У Вінниці громадський транспорт буде їздити в період з 7.00 і до 22.00
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
❗️ Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vn20minut