Перед тим, як почати розповідати, Артур одразу попередив, що інформація, яку він збирається ділитися не для всіх буде новою, однак багатьом вона справді може допомогти.
— Я чудово розумію, що навчити робити гарні знімки за допомогою однієї статті людину, яка ніколи не тримала в руках фотоапарат, нереально. І щоб дійсно покращити свої навички в фотографуванні, я запропонував би записатися на курси або уроки з фотографії, — говорить Артур. — Інший варіант — шляхом спроб та помилок, витративши кілька років, досягати результатів самостійно. Далі я розкажу про кілька базових моментів.
Почав Артур з теми мобільної фотографії, а також фото на дзеркальну/бездзеркальну камеру. Тут, каже він, усе просто.
1
Правильно виставляйте експозицію, себто світло. Для будь-якого хорошого знімка необхідне світло.
Перед тим, як почати знімати, вийдіть з темного приміщення. Можна використовувати денне світло з вікна, або ж штучне: лампи, діодні стрічки тощо.
Знімки вийдуть найбільш вдалими, якщо їх робити з самого ранку і ближче до заходу сонця, аби світло було максимально м'яким. Або вдень, але за умови похмурої погоди.
2
Не завалюйте горизонт! Чим більш грамотно буде виставлений горизонт, тим більш професійним вийде знімок.
Також звертайте увагу на те, що потрапляє до вас у кадр. Адже модель, предмет чи то пак пейзаж можуть бути неймовірно гарними, однак, якщо в кадр потрапляє зайва табуретка, смітник, інше «сміття» — знімок буде зіпсований і все доведеться прибирати у фотошопі.
3
Завжди робіть кілька дублів одного й того самого об'єкта/сюжета. Дуже часто люди кліпають, знаходяться у не до кінця впевненому положенні, знімок не в фокусі. Або ж банально подув вітер і волосся у моделі мають інше укладання.
Кілька дублів дадуть вам можливість обрати найкращий кадр.
4
Використовуйте накамерний спалах, або ж спалах телефону (у крайньому випадку). Жорстке світло в чоло або використання вбудованого у камеру спалаху — вб'ють будь-який об'єкт світлини, зробивши її плоскою, тло темним, а про художність на таких знімках не може йти мови.
5
Знімайте в RAW — це, за необхідністю, дозволить під час обробки витягнути темні ділянки чи приглушити пересвітлені місця без втрати якості.
Знімаючи в RAW, ви матимете більше можливостей для обробки світлин і шансів зробити її максимально привабливою.
6
Не забувайте, що обрізати руки і ноги не варто. Слідкуйте за тим, щоб кадр був повноцінним. Намагайтеся знімати людей на рівні їхніх очей.
7
Вивчіть три найбільш важливих значення в камері: Витримку, ISO і Діафрагму. Коли у вас з'явиться розуміння для чого вони потрібні і як ними користуватися, ваші знімки одразу стануть на рівень кращими.
— Не забувайте, що успіх якісної світлини залежить не лише від хорошого телефону та камери, але й навичок та досвіду самого фотографа, — розповідає Артур Покорський. — Дуже часто спостерігаю картину, коли у людини телефон за п'ять тисяч, а зняти та обробити вона може краще, ніж людина з телефоном за 20 тисяч. Аналогічна історія з камерами. Камера за 100 тисяч не гарантує, що її власник робитиме кращі знімки, ніж той, хто має камеру за 20 тисяч, якщо у нього немає відповідних знань.
Читайте також:
«Мені не важливо, що за вікном — я все одно біжу»: інтерв'ю з «крижаною» людиною
«Спрацювало сарафанне радіо». Історія вінничанок про відкриття власної справи на карантині
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер