Володимир — один із постійних відвідувачів пункту обігріву на Київський, що навпроти Центрального автовокзалу.
— Раніше жив у Вороновиці, там була християнська оселя життя. Прихистили. Проте ненадовго, — чоловік переривається та стукає дровами по підлозі.
Дізнатися далі, що сталося з тим притулком не вдалося. Володимир був дуже зайнятий рубанням дров, які підкладав у буржуйку.
Інші безхатьки — непривітні та стурбовані великою кількістю людей:
— Камера дорога? Тоді прибери, не знімай нас. Не бачиш? Ми нервові та буйні, — казав молодик журналісту.
Читайте також: Відкинуті усім світом безхатьки. Історії знедолених, які живуть на вулиці
Повернути людей в суспільство
Директор Центру реінтеграції бездомних громадян Богдан Чорний каже, що їх можна зрозуміти:
— Цим людям значно складніше знайти в собі мотивацію, вони змирилася зі статусом «бомжа», — каже директор Центру.
До речі, ця організація була заснована Вінницькою обласною радою ще в кінці 2012 році. Почали працювати в 2013 році: збирали та доставляли їжу, організовували разом з вінницькими рятувальниками пункти обігріву.
— За останній час до нас звернулися 191 людина. З них — 12 забрали з вулиць та поселили в будинки-інтернати, а ще вісім — відправили на лікування від туберкульозу та інших тяжких хвороб, — каже директор Центру реінтеграції бездомних громадян Богдан Чорний.
Ще у Центрі допомагають безхатькам отримувати соціальні виплати: для цього роблять реєстрацію за місцем перебування, допомагають із оформленням пенсії, виплат молодим матерям тощо.
— Це головна наша мета — реінтеграція людей назад в суспільство, — запевняє Богдан.
Погрітися можуть всі
По Вінницькій області — 144 пункти обігріву. Більшість з них — це стаціонарні, тобто це будинки, на кшталт лікарень, інтернатів, тощо. Лише два — пересувні. Один розташований у Вінниці навпроти Центрального автовокзалу, а інший — у Тиврові.
— З початку року мобільні пункти обігріву відвідали близько 160 людей, а стаціонарні − близько 40 осіб. Сьогодні, з 8 ранку, пункт обігріву у Вінниці відвідали 40 осіб. Хоч на вулиці стало тепліше, однак кількість тих, хто відвідує пункт обігріву не меншає. Адже в перші дні ще мало хто про нього знав, — сказав керівник прес-служби ГУ ДСНС у Вінницькій області Олександр Кутовий.
Поряд з наметом, де знаходяться безхатьки, ще один. Тут сидять рятувальники, які можуть надати першу медичну допомогу. Та й за порядком слідкують.
Як розповідає керівник прес-центру, зайти погрітися може будь-хто:
— Сьогодні зайшов чоловік. Не безхатченко. Попросився погрітися, бо, як він казав — не відчуває пальців ніг. Ми його обігріли, налили чаю. А так він би застудився чи захворів, — каже Олександр Кутовий.
Післямова. Якщо ви побачили безхатченка, якому зле, звертайтеся за телефонами в Центр реінтеграції бездомних громадян:
53-12-42
067-129-11-85
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер