«Не здамся без бою». Як військовий намагався 1,6 мільйона відсудити з міської влади

«Не здамся без бою». Як військовий намагався 1,6 мільйона відсудити з міської влади
  • Інженер атомного підводного човна Володимир Францужан чекав на житло 27 років.

  • Його терпіння скінчилося. І він через суд забажав 1,6 мільйона гривень компенсації з мерії

  • За його словами, це за «удари», що заподіяла йому міська влади. Яку сторону прийняв суд?

Журналіст поспілкувався з Францужаном ще до суду. Відставник-підводник розказав, чому вирішив боротися з міською владою за квартиру. Так, він заявив, що отримували житло не тільки військові запасу та афганці, але й СБУшники, військові гарнизону. І так 46 сімей залишилися без житла.

— А ще було дуже дивно, як розподіляли житло між військовими в черзі. Я був 401, а отримували квартири 565, 650, 894 та інші. Як потім показали в Акті розподілу, виявляється інші претенденти просто «відмовлялися» від квартир.

Володимир Васильович сказав, що через боротьбу з можновладцями, у нього стався інфаркт міокарду.

Відео дня

— Чотири місяці (!) домагався прийому в міського голови Сергія Моргунова. Однак він мене за п’ять хвилин розмови «попросив вийти» з кабінету. У мене стався черговий зрив, і я потрапив в реанімацію. Терпіння луснуло. Звернувся до суду з вимогою стягнути з міськвиконкому 1 мільйон 680 тисяч гривень компенсації.

Читайте більше про історію військового в матеріалі:
«Я бомж 1-го рангу чекаю 27 років на житло». Як екс-підводник бореться з мерією

Що було на суді

Засідання відбулося вчора, 4 липня, у міському суді. Протягом трьох годин суддя Оксана Венгрин слухала обидві сторони конфлікту. Позивач Францужан захищав себе сам. Від міськвиконкому був їх представник — юристконсульт міського департаменту правової політики Олег Никонюк.

Екс-підводник навів численні факти, чому міська влада не давала йому житло

  • роздавали квартири «по блату»: СБУшникам, військовим гарнізону,

  • невідомим особам, що не є військовими

  • прокуратура відкривала кримінальні справи по шахрайству з житлом. Але чим закінчилися ці справи — невідомо. Їх просто «зам’яли».

  • з держбюджету субвенція на будівництво житла військовим запасу надходила тільки на область, бо мерія нічого для цього не зробила

  • усе це призводило страждання чоловіку, який переніс інфаркт та отримав важкі захворювання

  • компенсація 1,6 мільйона гривень — стільки зараз коштує трикімнатна квартира, яку Францужан мав отримати від мерії ще 27 років тому

Відповідач Олег Никитюк передав судді письмові заперечення. А під час дебатів зачитав кілька сторінок, де висловив позицію виконкому.

  • Володимир Францужан зараз є в трьох чергах на отримання житла. Перед ним є теж люди, які мають право на квартири. Виконком не може їх «обійти»

  • у позивача немає оригіналів документів, які б підтверджували, що міськвиконком роздавав квартири «наліво».

  • державної субвенції на будівництво чи придбання житла вже немає. Розподіл житла для звільнених військових в запас не відбувається, бо немає таких квартир

  • розмір моральної компенсації, як і сама моральна шкода, не є обгрунтованою. Оскільки для цього потрібно мати докази, що ця шкода відбулася з боку виконкому

Відмовлено в позові

Суддя Оксана Венгрин розглянула всі докази, що були надані по справі. А після того як вийшла з кімнати коротко відповіла Францужану:

— У позові відмовити, — підсумувала суддя

Згодом, вже по телефону, екс-підводник Володимир Францужан, сказав журналісту, що «здаватися не збирається».

— Вони вкотре не побачили всі ті факти, ті злочини, які зробив виконком проти мене. Ну нічого. Далі я звернусь в апеляційний суд з позовом. Якщо й там мене не підтримають, то буду звертатися в Європейський суд по правам людини! — сказав Францужан.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Nataliia Voitiuk
    А так как судьи лет 15 назад отсуживали себе денежку за квартиры и иски их все удовлетворялись. И кстати Венгер сама полгода в суде жила и голову в туалете мыла ради того чтобы ей дали квартиру, тогда об этом все газеты писали, забыла уже наверно.
    Nataliia Voitiuk reply Nataliia Voitiuk
    Описочка не Венгер, а Венгрин.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up