На касці вушка, у серці — сталь: історія прикордонниці Насті, яка ламає стереотипи

- Прикордонниця з Могилів-Подільського загону довела, що жінка може опанувати будь-яку військову спеціальність. Її вміле керування дроном допомагає боронити українські рубежі.
Анастасія Совенко — єдина жінка у Південному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України, яка опанувала професію оператора безпілотних літальних апаратів. Службу вона несе у Могилів-Подільському прикордонному загоні, доводячи, що у військовій справі немає місця гендерним стереотипам. Її історію опублікували на сторінці Могилів-Подільського прикордонного загону.
Приєднавшись до лав прикордонників у 2022 році за покликом серця, після того, як її чоловік повернувся з пораненням з Маріуполя, Анастасія наполягла на своєму виборі, попри хвилювання коханого.
«Я призвалась у 2022 році за покликом серця. Чоловік вже служив, тоді він воював у Маріуполі. Після його поранення і реабілітації зрозуміла, що теж хочу приносити користь для держави. І хоча він хвилювався і довго відмовляв мене, я все ж таки наполягла на своєму виборі і жодного дня не пошкодувала», — розповідає Анастасія.
Спочатку вона обіймала посаду кухаря, але прагнула більшої динаміки та можливості приносити користь державі, тому здобула сертифікат оператора БПЛА. Вже понад півтора року її дрон пильнує український кордон.
Настя не лише вправно керує безпілотником, але й передає свій досвід колегам-чоловікам, які тільки починають освоювати цю спеціальність. Попри свою рішучість та зібраність, вона залишається жіночною та індивідуальною, про що свідчить її шолом з милими вушками.
Разом зі своїм чоловіком, який є начальником кінологічного відділення у тому ж підрозділі, вони пліч-о-пліч несуть службу. Анастасія розповідає, що їм часто доводиться координувати дії під час виконання завдань, де її спостереження з повітря допомагають чоловікові на землі.
«Ми виїжджаємо разом у групі реагування. Іноді мені доводилось коригувати його дії під час завдання: «я бачу з повітря — біжи туди!». І хоч як би не старались, ми не можемо відокремити службу від сім’ї, бо живемо цим», — розповідає прикордонниця
Прикордонниця зізнається, що хотіла б бачити більше жінок серед операторів БПЛА, і закликає не боятись ламати стереотипи та обирати професії, які здаються «нежіночими». Її власна історія є яскравим прикладом того, що хоробрість та професіоналізм не мають гендеру.
Читайте також:
Дослідники пройшлися слідами минулого у печерах Поділля: нотатки експедитора
Raptor не з нами, але в серцях: спогади про Героя Віталія Яворського
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Перестань курити мамалигу