Мріяв дочекатися онуків, але війна забрала життя: Вінниця прощається із 42-річним воїном Андрієм Перожиком
- Майже сім місяців рідні чекали бодай якоїсь звістки про Андрія Перожика, який зник після бою на Донеччині.
- Та надії не справдилися — загибель 42-річного Захисника підтвердили.
- Сьогодні Вінниця проводить воїна в останню путь.
Вінниця знову у скорботі. Сьогодні громада прощається із Захисником Андрієм Перожиком, який віддав життя за Україну. До лав Збройних сил він став у жовтні 2024 року, служив стрільцем у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка та боронив країну від російських окупантів.
Після запеклого бою, що відбувся 24 грудня 2024 року поблизу села Нововасилівка Покровського району Донецької області, воїн тривалий час вважався зниклим безвісти. Місяці болісного очікування та надії родини обірвала страшна звістка, що підтвердила загибель Андрія. Йому навічно залишилося 42 роки.
«Того трагічного дня Андрій добровільно зголосився виконати ризиковане завдання, яке коштувало йому життя», — ділиться дружина полеглого воїна Зоряна.
Перожик Андрій Андрійович народився 5 грудня 1982 року у селі Красне Тиврівського району, проте усе його дитинство та доросле життя минуло у Вінниці. Після закінчення загальноосвітньої середньої школи №18 він навчався у Вінницькому національному технічному університеті. Утім, прагнення самостійності незабаром спонукало його залишити академічні стіни та будувати трудову кар’єру. Андрій усе життя працював у сфері логістики: пройшовши шлях від експедитора до комірника структурного підрозділу. Реалізувався він і як щасливий батько: разом із дружиною виховував трьох дітей — сина та двох доньок-двійнят.
«Андрій був єдиною дитиною у батьків, про яких дбав до останнього свого подиху. Сам же понад усе прагнув мати велику родину. Син та доньки стали для нього найбільшою радістю у житті, їм він присвячував кожну вільну хвилину. Вечори у сімейному колі перетворювалися для дітей на захопливу подорож в історію, мистецтво, розуміння буття. Він знав усе, міг дати відповідь на будь-яке запитання, — згадує дружина Небесного Воїна. — Заради майбутнього дітей Андрій і пішов на війну. Мріяв побачити їх дорослими та згодом дочекатися онуків. Казав, що поряд із найкращою бабусею він стане неперевершеним дідусем…»
Церемонія прощання з Андрієм Перожиком розпочнеться о 10.45 за адресою: вул. А. Первозванного, 4-А та о 12.00 — у стінах Спасо-Преображенського кафедрального собору. Чин поховання воїна відбудеться о 13.00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.
Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «Героям Слава!». Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!
Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.
Вас може зацікавити:
Легендарна «дача Майка» шукає нового мешканця — у графському маєтку продають квартиру
Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google