Волонтерка Оксана Мельник допомогає вихованцям дитбудинків через благодійний фонд «Родинний дім». Жінка розповіла, що дізналася про прогерію в Іринки Химич у фейсбуку, але не наполягала на своїй допомозі.
— Волонтерю вже 12 рік та за цей час зрозуміла як треба допомагати. Якщо у дитини є батьки, то я не лізу зі своїм «хочу допомогти». Але через знайомих та дописи в фейсбуку списалася з родиною Химичів. Мамі Іри написала, що в мене хвора дитина, у вас донька хворіє, ми з вами в одному човні. І моя старша дитина кличе вас в гості. Діти хотіли потоваришувати.
Згодом дві родини зустрілися в розважальному центрі «Дитяча планета» (ТЦ Plaza Park - авт.), де Оксана працює піар-менеджером. Вона згадала, що при розмові з батьками Іри склалося відчуття, що вони були старими друзями. Так згодом між родинами зав’язалися дружні стосунки й вони стали проводити час в гостях один в одного.
Ідея зістригти волосся виникла спочатку в Оксани Мельник. Вона побачила, як на 7-річну дівчинку реагують інші діти та дорослі.
— У «Дитячій планеті» Іру добре знають та завжди вітаються з нею. Але в інших місцях ситуація інакша. Річ у тім, що через хворобу в Іринки не відростає волосся, — казала Оксана Мельник. — Бувало таке, що на дитячому майданчику батьки забирали своїх дітей від Іри, бо боялися, що це щось «заразне». На неї постійно витріщаються інші люди. А недавно її інша дитина питає: «А ти хлопчик чи дівчинка?». Це засмучує Іру. Тому одного дня я їй сказала, що буду схожа на тебе.
Так, 25 червня, Оксана виконала свою обіцянку Іринці. Вона підстриглася майже наголо та зробила це на очах маленької дівчинки.
— Після того Іра пообіцяла, що коли буде зима, то вона подарує мені шапку. А наступного дня мене здивувала менша донька, якій тільки чотири роки. Вона сказала, що теж хоче бути лисою! — згадувала жінка та додала, що не поставилася всерйоз до ідеї доньки.
Хоча стрижка під «нуль» все-таки відбулася. Доньки наполягали на цьому після чергових відвідин родини Химичів.
— Старшій доньці вісім років, вона вже мала гарне волосся. І тут вона каже: я хочу підстригтися заради Іри. Та молодша теж так знову заявила. Ще кілька днів я ігнорувала їх прохання. Подумала, нехай обміркують те, що вони хочуть. Бо коси назад вже не приклеїш.
Мати говорила їм, що на них будуть витріщатися та тицяти пальцями. А діти відповіли — ну і добре, стрижи. Так все вирішилося одного ранку, коли обидві доньки стали сильно наполягати на стрижці. Мати стригла їх власноруч.
Питаємо, чи стали відчувати діти дискомфорт через відсутність волосся?
— Люди, звісно, дивуються. Мабуть, думають, що ми хворі чимось. Якщо молодь-то щось знає, чому ми постриглися (про вчинок Оксани писали місцеві ЗМІ та телеканали - авт.), то пенсіонери скоса дивляться. Я дітям казала: «Не хочете, щоб на вас витріщалися, то не дивіться на людей». А коли ми разом з Іринкою, то люди розуміють навіщо ми такі зачіски зробили. Я дуже поважаю своїх дітей за їх вибір. За те, що вони заради дружби з Іринкою підстриглися налисо.
Як пояснила на кінець розмови Оксана, вся суть їх родинного флешмобу — підтримати Ірину Химич, бути схожими на неї.
— Зовнішня краса - це не головне. Іринка дуже здібна дівчинка, вона ліпить з пластиліну та складає LEGO так, як мої доньки не вміють.
— Хтось з ваших знайомих та інших людей вже взяв участь в цьому флешмобі? — питає журналіст.
— Мені здається, що люди такого не зроблять. Знайомі скидали фотографії, підтримують і кажуть, що коси то не головне. Наші люди до цього ще не готові, так само як прийняти це. Бо в коментарях вже писали, що в мене не вистачило розуму, тому я й підстриглась. У мене вистачило сили волі для цього і я це зробила не для фейсбучних коментаторів, а для Іринки.
Необов’язково всім людям голити голови, щоб підтримати Іринку. На її лікування щодня потрібні чималі кошти, тож можна допомогти. Для цього можете переказати гроші на картку матері дівчинки: 4149 4978 6719 3940 Діана Сергіївна Химич («ПриватБанк»)
Прогерія Хатчинсона-Гілфорда – це рідкісне генетичне захворювання, одним з його симптомів медики називають зміни шкірного покриву та внутрішніх органів, що обумовлено передчасним старінням організму. У світі зафіксовано 350 випадків захворювання на прогерію, нині залишилось 70 носіїв цієї рідкісної хвороби.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер