З Полом ми вперше познайомилися на англомовній зустрічі наприкінці жовтня, тоді Пол тільки тиждень був в Україні. Приїхав він сюди, як волонтер Європейського корпусу солідарності (ESC) у центрі розвитку «Pangea Ultima».
Пол Моргенштерн із Нідерландів, однак народився він в маленькому селі в Новій Зеландії під назвою Тай Тапу. Це невелике село на околиці Крайстчерча, другого за величиною міста Нової Зеландії. Хлопець любить подорожувати, він побував вже у 14 країнах Світу, у деяких з них жив довгий проміжок часу. Та в Україну Пол приїхав вперше.
— Поки що мені тут подобається. Це сильно відрізняється від мого досвіду проживання в Росії, тут люди набагато тепліше ставляться до незнайомців, — каже Пол. — Моє перше враження про Україну складалося ще до приїзду сюди, з розповідей приємних знайомих росіян, та інших багатьох моїх друзів, які бували тут. Коли ж я приїхав сюди, то лише підтвердив їхні розповіді наяву. Одне з перших, що потрапляє під увагу — це те, багато будівель виглядають радянськими, що я й очікував побачити. Але є будівлі побудовані до Радянського Союзу із іншим стилем, який можна побачити в Петербурзі, що було приємною несподіванкою.
Окрім подорожей, Пол любить смачно поїсти і готувати. Розповідає, одне з його улюблених занять під час подорожей — це куштування нових продуктів та вин.
— Перша страва, яку я спробував в Вінниці була фактично грузинською. Це було щось схоже на піцу, яку я їв з смачним вином. Це безумовно призвело до того, що вінницькі ресторани грузинської кухні я почав відвідувати. Однак все ще відчуваю, що мені потрібно спробувати традиційну українську їжу, це ще обов'язково має статися, — каже Пол.
Волонтер розповідає, що найбільше у місті йому подобається центр Вінниці з усіма кафе та барами, які працювали до блокування вихідних. Каже, у місті гарна атмосфера, яка була б дуже приємною влітку.
— Основні труднощі, які виникли у мене, це лише, те, що одна з моїх банківських карток, не працює в трамваї та друкує неправильну етикетку при покупці овочів, — розповідає хлопець. — Проте у всіх випадках люди досить добрі і терплячі, щоб допомогти мені виправити помилку. Я не володію українською, лише кілька слів знаю російською, але люди у місті мені зачасту допомагають з усім. Це багато говорить про людей в Україні та мій досвід переїзду сюди взагалі.
— Моя університетська освіта була в Кентерберійському університеті за спеціальністю історія та політологія. Для здобування ступеня «майстра» я повернувся до Нідерландів і вивчав міжнародні відносини. Паралельно почав здобувати освіту з історії. Однак я вирішив припинити це навчання, оскільки курс був не таким, як я сподівався. Пізніше я пройшов курс, щоб стати вчителем англійської мови, і збирався переїхати в Італію, щоб розпочати нову роботу вчителем, але наступила пандемія, — розповідає Пол.
— В даний час я є волонтером Європейського корпусу солідарності (ESC) у центрі розвитку «Pangea Ultima». Я координую численні проекти з багатьма партнерами: креативний проект із школою англійської мови в «Меріленді», клуб політичних дебатів, фотоклуб з молодіжним центром «Квадрат» та мовні клуби англійською та голландською мовами з «Level 80» та Vinsmart. Це все моя мета приїзду до Вінниці, — каже волонтер.
Детальніше про безкоштовні проекти Пола та як до них долучитися можна дізнатися ТУТ. У Вінниці Пол буде до серпня. Проте, каже, може залишитися й довше, все залежить від можливостей.
Читайте також:
Здавай старий одяг — допомагай іншим. Куди у Вінниці можна віддати непотрібні речі?
«Всі наші клієнти йдуть від нас щасливими»: три історії вінницьких жінок-підприємниць
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер