«Кожен може бути корисним. Як мінімум — сидіти вдома»: як карантин вплинув на життя волонтерки

«Кожен може бути корисним. Як мінімум — сидіти вдома»: як карантин вплинув на життя волонтерки
  • Редакція 20minut.ua публікує цикл статей про те, як коронавірус та впровадження карантину змінює життя вінничан різних професій: священиків, журналістів, співаків, лікарів...  
  • Нижче вже третя історія з циклу. У ній вінницька волонтерка і керівниця школи танцю «Шахіна» Діана Подолянчук розповідає, чим вони допомагали лікарям швидкої допомоги, чому пандемію коронавірусу вона називає війною і що буде говорити своїм внукам у майбутньому.

 

— Моє життя до карантину — це тренування, учні, справи, зустрічі з друзями, волонтерство та обмаль вільного часу. Коли запровадили карантин, то перше, що спало на думку: чим я можу допомогти? Спочатку почала для усіх вінничан проводити прямі ефіри на фейсбуці, де ми займаємось зарядкою, танцюємо на кухні з деком, качалкою, капелюхом, ложками. Усе це під хештегом #ясиджувдома.

Потім почали допомагати лікарям — бригадам швидких допомог — передали їм захисні костюми. Тримаємо руку на пульсі та координуємо роботу з колегами-волонтерами. Карантин — це не відпочинок для мене. 

Наша школа перейшла на дистанційне навчання. Тому починаємо повторювати танці та підтримуємо форму в онлайн. Звісно, я переживаю з приводу того, що на нас чекає далі, але вірю, що все буде добре.

Відео дня

Кожен може бути корисним. Як мінімум — сидіти вдома, мити та обробляти руки (і про телефони не забудьте), підтримувати один одного і не гортати стрічку новин кожні п’ять хвилин. Включайтеся в роботу на максимум! Є багато хороших ініціатив, які ми можемо підтримати. 

Я можу назвати це війною. Війною з невидимим ворогом. Ми не бачимо тих, хто становить загрозу, але дотримуючись елементарних правил безпеки – ми зменшуємо ризики і подаємо хороший приклад іншим. 

Хоча це й дивно звучить, але насолоджуйтесь цим часом. Зараз ви бачите рідних людей, просто сидите і говорите з ними. Дивіться кіно, долучайтесь до різних флешмобів. І головне — не сумуйте сильно! Ми впораємось!

Думаю, що скоро наш світ зміниться. Ми перестанемо акцентувати свою увагу на матеріальних аспектах життя. Пріоритети зміняться на бік сімейних цінностей.

Коли виходжу на вулицю, то дивуюся компаніям людей, які ходять без захисних масок, або дітям, які гуляють самі по собі. Стає прикро, що не всі розуміють серйозність проблеми. Нехтують правилами безпеки, своєю та оточуючих. Але найбільше уваги я приділяю не цьому, тепер я сконцентрована на природі, небі, повітрі. Мрію вдихнути весняне повітря без маски.  

Навколо така ситуація, коли можна чесно собі зізнатися в тому, що є ризик не вийти з неї переможцем. Можна просто не вижити. То чому б прямо зараз не почати робити те, про що давно мріяли? Для початку, відволічіться від поганих новин. Вони нікуди не дінуться. Потім просто усміхніться. Почніть мріяти про щось хороше. Заспівайте улюблену пісню. Потанцюйте. Приготуйте щось, чого раніше не готували. 

Якщо у нас лише одне життя і воно таке крихке, то чому б не наповнити його радістю та позитивними моментами, прожити його щасливо? Жити одним днем — це тепер про теперішніх нас. (Звісно, обробляючи при цьому руки).

Раніше бабусі з дідусями говорили нам, що треба робити консерви, копати картоплю і мати запаси в підвалі, бути економними... Найсмішніше те, що ми самі колись такими станемо. Тільки своїм внукам ми будемо казати: «А ти руки обробив? Не забудь купити гречки! Що значить не хочеш? Знаєш, що було у 2020-му? І туалетний папір захопи». 

Я перестала мріяти про подорожі. Про нові сукні. Телефон. Чи нову книжку. Хочу якомога більше часу проводити з рідними. Хочу, щоб вони були поруч. Це найголовніше, що ми маємо зрозуміти. 
 

Читайте також:

«Добре, що можна тримати зв’язок через месенджери»: як карантин вплинув на життя священика 

«Я почав розуміти тварин, які живуть в зоопарку»: як карантин вплинув на життя журналіста
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Жанна Кузнєцова
    Сколько можно красоваться -смотрите все на меня любимую ТЬФУ.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня 09:06 На Великдень діятимуть обмеження на масові зібрання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up