«Добре, що можна тримати зв’язок через месенджери»: як карантин вплинув на життя священика

«Добре, що можна тримати зв’язок через месенджери»: як карантин вплинув на життя священика
  • Редакція 20minut.ua публікує цикл статей про те, як коронавірус та впровадження карантину змінює життя вінничан різних професій: журналістів, співаків, лікарів, фрілансерів…  
  • Нижче вже друга історія з циклу. У ній вінницький священик і диригент жіночого хору «Соломія» Назарій Давидовський розповідає, як сьогоднішня «криза» впливає на церкву, для кого він запустив онлайн-уроки зі співу і навіщо почав ходити до лісу.

— Сучасний інформаційний світ настільки щільно заповнений новинами, що іноді просто не встигаєш усе відслідкувати. Так само було тоді, коли я вперше з новин почув про появу коронавірусу у Китаї. У той момент навіть не можна було собі уявити, що ця хвороба змусить світ зупинити швидкість обертів до самого мінімуму. 

Коли в ЗМІ піднімалось питання про карантин, я думав, що він буде схожим на сезонне закриття навчальних закладів через підвищення рівня захворювань на ГРВІ. Усі ми мали надію, що це триватиме від одного до двох тижнів. Але обставини склались інакше.

Після оголошення карантину ще жив за якоюсь робочою інерцією. Я звик до понаднормового робочого дня, частої відсутності вихідних та накопиченню незакінчених справ. Але буквально за кілька днів зрозумів, що просто сидіти без діла не зможу. Тоді вирішив використати час для самоосвіти та більше приділити уваги рідним. 

Відео дня

Віднедавна поринув в історичні документи та книги. Хочеться з появою вільного часу все більше дослідити духовну та культурну історії нашого краю. Зараз опрацьовую кримінальні справи репресованих священнослужителів у роки репресій. Почав більше заглиблюватись у мистецтво запису та аранжування музики. 

Одна справа вчити студентів співати, виконувати з ними різні твори, і зовсім інша — навчитись правильно робити аранжування на великий склад інструментів. А ще я вирішив спробувати давати онлайн-уроки зі співу. Хочеться, аби люди, які, можливо, хвилюються, або у пригніченому стані, могли зайти до соціальної мережі і просто поспівати. З історії знаю, що наш народ завжди супроводжувала пісня, особливо у важкі часи піднімала дух.

Як на мене, ця криза запустила процеси парафіяльного та літургійного ренесансу. Я бачу, як мої парафіяни почали більш уважно ставитись один до одного та, зокрема, до життя нашої парафії. 

Незважаючи на все, в них наче посилилась жага до молитви. Добре, що зараз є можливість паралельно тримати зв’язок з багатьма людьми через месенджери. Мені дуже хочеться, аби їхні серця перебували в спокої. Я стараюсь за можливістю, хоч і віртуально, але говорити з ними на духовні теми. 

Сьогодні церква починає звертатись до своїх витоків. Відновлюються форми літургійного життя, притаманні ранньохристиянській церкві. Більш гостріше відчувається зміст, аніж форма.

Мені пригадався випадок з історії, коли далекого 1919 року священик села Глухівці — протоієрей Іоанн Дубровський залишився у себе в селі і самотужки боровся проти епідемії тифу. Крім богословської освіти він мав ще й медичну, і завдяки цим знанням врятував життя багатьох людей.

Сам він пережив репресії, смерть дружини і дітей, але завжди казав: «Людина – це пружинна. Чим більше її здавлюють страждання, тим більше вона повинна пручатись і не здаватись».

В лісі

Задовго до початку карантину, ми разом з моїми колегами по Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжу працювали над проведенням 11-го регіонального конкурсу «Струни Поділля». Крім того, я долучився до організації 8-го міжнародного конкурсу інструментального виконавства «Подільський водограй».

Я мав розробити програму у номінації «Академічний вокал». Вже домовились за дати проведення, приміщення, запросили журі не лише з України, але й Польщі та Румунії. Тільки ось коронавірус вніс свої корективи.

Ми вирішили не здаватись і спробувати провести два заходи у віртуальному просторі. Тому найближчим часом у мережі розмістимо усю інформацію про ці конкурси.

Зараз у вільний час я стараюсь виходити у ліс, щоб поза межами соціуму спостерігати, як оживає природа. Особливо приємно слухати спів птахів. Він надихає на хороші думки. 

Вважаю, що зараз людям слід дотримуватися порад щодо захисту та дезінфекції. У цьому закладено головний принцип християнства — не робити ближньому того, чого собі не бажаєш. Ми повинні старатись не наражати ні себе, ні оточуючих на небезпеку. А тому маємо бути відповідальними.

Читайте також:

«Я почав розуміти тварин, які живуть в зоопарку»: як карантин вплинув на життя журналіста

RIA зібрали понад 12 тисяч гривень для закупівлі медичного обладнання у вінницькі лікарні
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень 11:10 На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини» 10:18 На вулиці Василя Барки через коротке замикання загорівся будинок: пожежі на Вінниччині за добу 09:42 Де у Вінниці 9 травня вимкнуть воду та світло: перелік адрес 09:02 Суд відправив під варту чоловіка за смертельну ДТП у Гайсинському районі 08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up