Командира 59-ї бригади з Вінниччини Вадима Сухаревського призначили заступником Сирського

Командира 59-ї бригади з Вінниччини Вадима Сухаревського призначили заступником Сирського
 • Полковник Вадим Сухаревський, який з березня 2022 року командував 59-ою бригадою імені Якова Гандзюка з Вінниччини, став заступником новопризначеного головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
 • Військовий відповідатиме за безпілотні системи і розвиток застосування дронів у війську. Що відомо про полковника Сухаревського?

Цього тижня президент Володимир Зеленський змінив головнокомандувача ЗСУ та начальника Генштабу. Замість Валерія Залужного призначив Олександра Сирського, а замість Сергія Шаптали — Анатолія Баргилевича.

— Продовжуємо перезавантаження команди управління в Силах оборони. Тепер до виконання нових обовʼязків приступають люди, яких добре знають в армії і які самі добре знають, що потрібно армії. Бойові командири цієї війни, чий досвід буде корисним саме на загальноармійському рівні. Заступниками Головкома Олександра Сирського стали полковник Вадим Сухаревський — його напрямок — безпілотні системи і розвиток застосування дронів нашими воїнами; та полковник Андрій Лебеденко — його напрямок — інновації, саме технологічний компонент армії та бойових систем. Потрібна чітка практика роботи з новими технологіями, —  повідомив у зверненні 10 лютого президент Володимир Зеленський. 

Відео дня

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов привітав військового з новим призначенням і відзначив, що Вадим Сухаревський має великий бойовий досвід, адже захищає країну ще з 2014 року. 

— Переконаний, що знання та досвід командира неодмінно прискорять Перемогу України, — підкреслив очільник області.

Що відомо про Вадима Сухаревського, який увійшов до команди нового головкома і буде відповідати за безпілотні системи і розвиток застосування дронів українською армією?

Хто такий Вадим Сухаревський?

Вадим Сухаревський народився у місті Берегове на Закарпатті. Закінчив Мукачівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. У 2004 році брав участь у миротворчій місії в Іраку. Зокрема, брав участь у битві за Ель-Кут.

У 2009 році Сухаревський закінчив Львівський інститут Сухопутних військ Національного університету «Львівська політехніка». У 2011 році отримав звання старшого лейтенанта та став командиром аеромобільної роти 80-го окремого аеромобільного полку. Командир полку Віктор Копачинський відзначав Сухаревського як одного з двох кращих командирів рот полку.

Сухаревський брав участь у відбитті російської агресії з 2014 року, зокрема став першим українським військовим, який відкрив вогонь по ворогу. У серпні 2014 року отримав поранення у боях під Красним.

У 2016 році став командиром першого лінійного батальйону 36-ї бригади морської піхоти.

Сухаревський отримав звання полковника у 2020 році. З 2021 року перебував на посаді начальника штабу 35-ї окремої бригади морської піхоти, а з лютого 2022 року очолив 59-у окрему мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка.

У червні 2022 року Вадим Сухаревський отримав орден «Золота Зірка» з присвоєнням звання Героя України.

Першим відкрив вогонь у 2014 році

13 квітня 2014 року відбувся перший бій між українськими військовими та проросійськими бойовиками, яких очолював терорист Ігор Гіркін. Бій стався всупереч наказу «Не відкривати вогонь». Однак тоді, за даними Мінветеранів, командир третьої роти 80-ї аеромобільної бригади на позивний «Борсук» взяв на себе відповідальність та відкрив вогонь в бік ворога. Цим командиром і був Вадим Сухаревський.

Як пояснював сам Сухаревський, він розумів, що відповідальність за загибель побратимів буде лежати саме на ньому, якими б не були накази командування.

— Я дав команду висунутися на БТРах вперед, і сам сів на місце стрілка, щоб вся відповідальність за це рішення була на мені. Вогонь на ураження я вирішив відкрити сам, — пригадує полковник.

 

Читайте також:

Forbs опублікував розповідь про полковника ЗСУ Вадима Сухаревського, який першим прийняв бій з рф

Щоб продовжувати допомагати ЗСУ: вінницькі школярі створили дитячий волонтерський центр

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
 • Ігорь

  Ооо це чудова Новина
  Та Взагалі Як на То Пішло
  То Нада Було
  Вадима Сухаревського ставити
  Голово Командуючим.

keyboard_arrow_up