Екс-патрульний про форму з Житомира, «проплачені» суди та життя після поліції

 • На хвилі нового набору до лав патрульної поліції, ми поспілкувалися з колишнім вінницьким «копом»;
 • Питали про те, як реально проходить служба в «патрульці», які там є перспективи;
 • Та чому він вирішив піти з поліції.
Екс-патрульний про форму з Житомира, «проплачені» суди та життя після поліції

Поговорити з журналістом RIA погодився екс-«коп» з третьої роти патрульної поліції Вінниці Владислав Бекас. Цей патрульний нам відомий з 2-го грудня 2016 року, коли його екіпаж, спільно з вінницькими таксистами, ловили п’яного водія «Мерседеса». Тоді нетверезий чоловік влаштував ДТП з трьома машинами і почав тікати. Коли його нарешті зловили, він почав чинити шалений опір поліцейським — бився та матюкався.

Після того, як Владислав отримав кілька ударів, вирішив «задути» п’яного газом. Трохи більше півроку після цього випадку Бекас звільнився з поліції. Тепер він пробує себе у сфері IT. Зарплатню отримує поки меншу, ніж «копівська», але про своє рішення звільнитися він не шкодує. І ось чому.

Читайте також: П’яний на «Мерседесі» після ДТП тікав від таксистів та бився з копами

Поліція працює на репутацію

 • Нас набрали, фактично, з вулиці, щоб ми до людей ставилися по-людськи і з повагою. Коли хтось з нас приїжджає на виклик, він розуміє, що міг так само колись опинитися на місці цієї людини. Міліція працювала за принципом, що міліціонер — людина, його родичі — люди, яким треба допомагати. А всі інші — порушники і їх треба карати. Ми працюємо не так — для нас всі люди. Але серед цих людей ще є «бидло». І «бидло» зрозуміло, що у багатьох ситуаціях ми безсилі. Бо у нас такі закони.
 • Усі сміються над роликами, коли десять патрульних не можуть заспокоїти неадекватну жінку якусь, наприклад. Усе тому, що, особливо жінку, ми «ламати» не будемо. Ми стараємося заспокоїти її словами. У нас був виклик, коли жінка вкрала дитину. То коли ми приїхали, вона як з ланцюга зірвалася. Кричить, звивається як змія, подряпала сильно поліцейських. Ну що з нею зробиш? Поліція зараз багато працює на репутацію. Бо дуже прикро, коли один хтось «накосячив», а винних потім вважають усіх.


Владислав Бекас з напарником на виклику про фальшиву жебрачку, яка прикидалася старою жінкою. Фото Аріни Кантоністової

Гнила система

 • Коли проходить трохи часу, починаєш розуміти, що наша робота не має сенсу. Судова система прогнила повністю, і її ніхто не збирається рятувати. Почали розвалюватися реальні справи п’яних водіїв. Як можна не довести, що людина їхала нетверезою, якщо є рапорти, пояснення свідків, відео з боді-камер, результати освідування… Ми потім зрозуміли, як.
 • Водій, одразу, як ми склали протокол, їде у наркодиспансер і «вирішує» там цю справу. Йому дають результати освідування, зроблені «задньою годиною». І на суді наші тести вважаються недійсними. Чи можна взагалі повірити у те, що хтось самостійно вирішив чомусь поїхати на огляд, після якого його одразу зупинили п’яним патрульні?
 • Також часто переносять справу, щоб затягнути терміни розгляду. Бувало, судді повертали матеріали через те, що у протоколі не вказаний ідентифікаційний номер людини. А він там і не потрібен! Тоді стає зрозуміло, що суд «проплачений».

«Красунчики» на «Пріусах»

 • Робота зі слідчо-оперативними групами одразу не склалася. Зрозуміло, чому: якщо людина працює на якійсь «дев’ятці», отримує маленьку зарплатню, а її ще тягають по атестаціях… То ставлення до нас, які вийшли «красунчики», з новим обладнанням, на «Пріусах», з їхнього боку було негативним. Приїжджаємо ми у відділок з матеріалами, а нас просто ігнорують. Стояли з тими папірцями по півгодини. Але коли їх вже переатестували, то вони заспокоїлися.
 • Зміни бували різні. Нудні: всю ніч по парку за п’яними ганяєшся, на «сімейці» сидиш слухаєш, як хтось когось вже «дістав, зробіть з ним що-небудь». І драйвові: десь по печінці дали, десь набігався, по голові получив, штани порвав... Після таких колотить ще півдня.

Про поліцейську зарплату

 • До роботи в поліції я працював у сфері медицини. Я був кінезотерапевтом. Моє робоче місце було у басейні — допомагав дітям з вродженими хворобами проводити різні вправи. Зарплатня у мене була 1300 гривень. Звичайно, батьки щось там підкладали за те, що я приділяв увагу їхнім дітям. Але через постійне знаходження у воді у мене почалися проблеми зі здоров’ям. Тому вирішив піти звідти.
 • А тут ще почалася хвиля реформи поліції. І я захотів стати її учасником. Обіцяли, що платитимуть хороші гроші, перспективи. Перспективи, яких за рік і три місяці взагалі не побачив.
 • Мені зарплатні вистачало. До речі, отримують патрульні 8200 гривень. Проте бракує грошей тим, хто знімає квартири. Половина йде на оплату житла і на «комуналку». У когось є діти, хтось мусить допомагати коштами рідним.
 • На початку роботи нам обіцяли, що зарплатню підвищать до тисячі доларів. Звичайно, цього не сталося. А ціни дуже швидко зростають. Добре тим, хто живе у районах і зміг перевестися до себе. Зараз багато тих, хто вже сидить на валізах. Чекають донабору, щоб кудись перевестися.

Бракує місця і часу

 • Про те, щоб приходити додому вчасно, взагалі мова не йде. Так щастить тільки тим, хто працює на базі, а не на лінії. Чому? Бо кожного дня не знаєш, що з тобою сьогодні станеться. До того ж, треба сидіти в управлінні і чекати, поки всі свої зберуться. Дуже довго отримувати зброю. Ми приходимо на роботу о 6.45. З 8.00 починається зміна. І триває до 20.00. Поки туди-сюди, з управління виходиш десь о дев’ятій вечора.
 • Проблема з нестачею приміщення, бо багато «метрів» забрав сервісний центр. Кожного ранку ми шикуємося у вузенькому коридорі, наче «гаражні щури». Аж соромно, коли заходить людина якась і таке бачить. Тісняться кілька десятків «копів» і на весь коридор: «Бажаємо здоров’я...». Увечері навіть командиру роти немає де сісти, щоб розібратися з адмінматеріалами.
 • Ще одна проблема патрульних — сильне навантаження та брак вільного часу. Ось дивіться, у нас два вихідних на тиждень. З них один день ми спимо, особливо, якщо після нічної зміни. А на другий нас можуть викликати займатися фізичною підготовкою. Тому поліцейські сильно втомлюються. Велика кількість аварій з нашими машинами стається саме через втому. Патрульний просто засинає за кермом. Я сам так ледь не потрапив у ДТП. Просто кліпнув за кермом, а коли відкрив очі — машина стоїть посеред вулиці і я не розумію, чому так.

«Ходимо у шапках літом!»

 • Проблеми почалися з форми. Видали частину хорошого американського одягу 5.11. Це були штани, китель та поло. Усе. Інший одяг житомирського виробництва. Куртка була схожа на каркас, у якому неможливо було нормально рухатися. Постійно рвалася. Зашив раз, зашив два… і ось вже як Франкенштейн ходиш, весь пошитий. Майже через рік куртки замінили. Були берці, у яких рухаєшся ніби на лижах. Мене аж вивертало від усього цього.
 • Коли ти у патрулі, особливо, у пішому, то велика вірогідність, що тобі форму поріжуть, ти її порвеш чи ще щось. І потім маєш купувати нове за свій рахунок.
 • Для порівняння, в Америці, якщо офіцеру хтось просто плюне на форму, він її здає, а йому дають нову. У нас же, якщо держава не забезпечила, значить не забезпечила. Ходимо у шапках літом!

«Змініть те, що у нас не вийшло»

 • Щодо розбитих «Пріусів». Нас ніхто не зобов’язує їх ремонтувати. Але нам пропонують це зробити добровільно. Усе тому, що держава буде їх ремонтувати дуже довго. У нас є договір з СТО, але там передбачено тільки обслуговування, а не ремонт. Тому викручуємось, як можемо. Полагодити пошкоджений бампер коштує від 1500 гривень.
 • Людям, які зараз проходять конкурс до патрульної поліції, можу побажати тільки одного: постарайтеся змінити у цій країні те, що у нас не вийшло.
Новини за темою
Коментарі (18)
 • З.А.Глядач

  "Звичайно, батьки щось там підкладали за те, що я приділяв увагу їхнім дітям"

  ХАБАРНИК! Таким не місце навіть у поліції!
 • Лана

  А нічого, що в наркодиспансері всі самозвернення проводяться в присутності працівників поліції? Якщо ви возите тверезих водіїв і видумуєте, що вони мають бути в сп'янінні, після чого виявляєте свою недовіру, то це ваша проблема, удосконалюйтесь.
 • З.А.Глядач

  Цікаво,а чому майже всі коментарі датовані минулим роком? Навіщо нам впарювати такі "черстві" "новини"? Чи Микитці вже немає про що писати?
 • Max

  Кругом полно "экспертов" и критиков типа Столярова и бывших ментов. Да у копов случается множество косяков, но частично в них виновато и общество со своим отношение. Попробуйте поставить себя на их место и увидите насколько это нелегкая и неблагодарная работа. Пускай с проколами, но это была попытка хоть немного изменить систему, а мы ее сами обсираем. Я например стараюсь не нарушать ПДД и общественный порядок. Может потому не сталкивался с необоснованными претензиями со стороны копов. И уж точно не хочу возвращения толстопузых ГАИшников, которые в подавляющем большинстве пытались туп срубить бабло.

  Критиковать конечно же нужно, но это должен быть конструктив. А еще лучше, знаете как - вперед меняйте систему сами.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:20 Ліки за півціни: скільки вінничани скористалися муніципальною програмою? 21:08 Зелений оазис замість пустиря. Як жінка змінила подвір'я на Коріатовичів photo_camera 20:31 Судять голову ОСББ. Чоловік зняв майже 280 тисяч гривень з рахунків дому 19:39 Юрій Луценко оголосив про підозру головному «фіскалу» Вінницької області Від читача 21:06 Путин наградил кричавшего «Слава Украине» хорвата 18:48 До кінця літа будуть сюрпризи — синоптик здивувала прогнозом 17:30 На Вінниччині у водоймах "цвіте" вода. Екологи кажуть, все в нормі 17:01 Дев'ять годин без світла. Де у вівторок застосують планові відключення? 16:21 На Вінниччині шестеро пожежників гасили продмаг «Гранд» 15:40 Семирічний хлопчик застряг між драбиною. Рятувальники визволяли з полону play_circle_filled 15:10 «Люди витріщаються» — лиса вінничанка, яка підстриглася на підтримку Іринки Химич play_circle_filled 14:30 Дві ДТП на Немиівському шосе: що зафіксували камери на вихідних? play_circle_filled photo_camera 13:57 З іконою та шприцами на крадіжку: у Вінниці зловили гастролерів з Одеси 12:59 Цілий тиждень шторму: синоптики попередили про негоду 12:04 У Вінниці забудують новий "10 мікрорайон". Долучайтеся до обговорення 11:11 Вишенька, центр та Старе місто: частина Вінниці сидить без світла. Яка причина? 11:09 Двоє вінницьких футзалістів в складі збірної України в Словаччині стартують на ДіаЄвро 10:30 На Вінниччині сім’я відпочивала на річці. Як втопився Оpel, ніхто не знає 09:59 Розмитнення "євроблях" та шпигунське відео нового MB S-class. Огляд автоновин play_circle_filled photo_camera 09:06 У Вінниці піднімуть вдвічі тарифи на воду. Людей запрошують до обговорення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up