«Доктор Пі» знову в центрі уваги. Чому його звернення до Трампа викликає питання?

«Доктор Пі» знову в центрі уваги. Чому його звернення до Трампа викликає питання?
  • У Facebook користувачі активно поширюють текст звернення до Президента США, автором якого є Андрій Слюсарчук, відомий широкому загалу як «доктор Пі».
  • Проте існує низка причин, через які не рекомендується поширювати подібні публікації. Розповідаємо, чому не варто це робити.

Представники Асоціації незалежних регіональних видавців України, а також один відомий блогер, зазначають, що існує низка причин, через які не рекомендується поширювати подібні публікації. Вони пропонують зважено підходити до інформації, яку ми публікуємо та поширюємо в мережі (особливо коли йдеться про звернення до високопосадовців іноземних держав), і закликають до критичного аналізу подібних матеріалів, перш ніж ними ділитися з іншими користувачами.

Допис, який наробив галасу в соцмережах, з’явився на сторінці «доктора Пі» 19 лютого. Звернення Андрія Слюсарчука до Трампа почали масово поширювати. Що цікаво, здебільшого репостять не оригінал допису, а скопійований текст, який з’явився на сторінці користувача Smolyar Olga. Він набрав 73 тисячі поширень, але наразі недоступний. Тоді як оригінал допису зі сторінки Слюсарчука поширили лише 13 тисяч користувачів.

На цю ситуацію вже відреагувала Асоціація незалежних регіональних видавців України.

Відео дня

«Останнім часом у соціальних мережах поширюються сумнівні звернення, наприклад, до президента США Трампа від «професора Слюсарчука», відомого також як «доктор ПІ». Цей приклад є яскравим доказом того, чому критичне мислення та медіаграмотність такі важливі. Особа, яка раніше була обвинувачена в кримінальних правопорушеннях, пов’язаних з шахрайством і підробкою документів, не повинна беззастережно сприйматися як достовірне джерело інформації. Незважаючи на виправдання судом, сумнівна репутація вимагає ретельної перевірки та обережного ставлення до поширення таких заяв», — написали на сторінці Асоціації у Фейсбук.

«На жаль, величезна кількість наших громадян думає д**ою і не розуміє, яку інформацію поширює. По Фейсбуку летить величезна кількість репостів допису «доктора Слюсарчука», більше відомого як Доктор Пі. (...) Люди бачуть емоційний пост і поширюють його, не думаючи. (...) Так само люди, які думають д**ою, розносять контент з псевдопатріотичних пабліків з картинками від ШІ та віршами про те, як зрадили неньку-Україну», — пише Денис Казанський, блогер та політичний оглядач.

Відреагував на ситуацію і депутат Козятинської міської ради Дмитро Бернатович:

«Народ, ви справді??? Побачив красиву картинку — репост, жалісливу публікацію — репост… Де ваша елементарна інформаційна гігієна? Як не пости дворічної давнини про поранених, то допомогу в неіснуючі шпиталі, тепер доктор Пі!!! Я вражений, як легко в нашому світі маніпулювати свідомістю і втрачати реальність».

Хто такий «доктор Пі»?

Андрій Слюсарчук родом з Козятина. Він закінчив Бердичівську спеціальну школу-інтернат. Згодом навчався в Міжрегіональному вищому професійному училищі залізничного транспорту за спеціальністю штукатур-плиточник-облицювальник.

Популярність здобув у 2000-х роках, коли називав себе лікарем-нейрохірургом та доктором медичних наук.

У 2009 році він нібито встановив світовий рекорд, запам’ятавши 30 мільйонів цифр числа Пі. Завдяки цьому Андрій Слюсарчук став відомим як «доктор Пі».

Президент Віктор Ющенко за своєї каденції видав указ про створення Інституту мозку, який мав очолити «професор нейрохірургії» Андрій Слюсарчук. Чоловікові навіть призначили премію президента у розмірі 150 тисяч гривень.

У 2011 році журналісти газети «Експрес» провели розслідування, під час якого з’ясували, що відомий лікар-нейрохірург брехав про своє минуле та досягнення. Вини писали «Його дипломи фіктивні, хоча схема їх отримання — майже бездоганна. Відповідно, він не може бути ні професором, ні доктором медичних наук. Він також не нейрохірург. Так, у нього справді є талант, але зовсім не той, який він собі приписував: усі ці роки він просто водив за ніс усю країну, двох президентів, наукову та лікарську громадськість».

Тим часом Андрій Слюсарчук розповідав, що закінчив школу у віці дев’яти років, а у 12 став студентом Московського медуніверситету імені Пирогова.

Справа з 2011 року

Після розслідування журналістів правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом злочинних дій Андрія Слюсарчука. Чоловіка звинувачували в підробці документів та отриманні неправомірної зарплати, а також шахрайській участі в проведенні операцій.

У листопаді 2011 року «нейрохірурга» затримали працівники тодішньої міліції в Києві, аби доставити до Львова і допитати. На період розслідування чоловік перебував у львівському СІЗО.

У лютому 2014 року Сихівський районний суд Львова визнав Андрія Слюсарчука винним у п’яти епізодах незаконної лікувальної діяльності та двох випадках вбивства з необережності. Правоохоронцям вдалося довести провину Слюсарчука у смерті 52-річного чоловіка та 3-річного хлопчика.

Тоді ж чоловіка визнали винним і у використанні завідомо підроблених документів та шахрайстві.

Весною 2016 року Вищий спеціалізований суд України скасував вирок Андрію Слюсарчуку і ухвалив рішення про повторний розгляд справи.

У листопаді 2024 року Львівський суд переглянув справу Андрія Слюсарчука, відомого як «доктор Пі».

Після восьми років ув'язнення суд визнав, що звинувачення проти нього — винність у медичних помилках, шахрайстві та підробці документів, були необґрунтованими, і виправдав його.

 

Читайте також:

Як скандальний блогер Шавлюк оскаржував арешт: репортаж з судового засідання в апеляції

Владу Сорду оголосили підозру в привласненні донатів на ЗСУ. Деталі справи

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (20)
×
0%
  • Олександр Мусель 22 лютого 2025 р.
    З нейрохірургів і в патологоанатоми!👍😂😂😂
  • Бойченко Римма 22 лютого 2025 р.
    Доктор пі. Забули цього афериста?
  • Ігор Володимирович 22 лютого 2025 р.
    Доктор Пі шахраюга і злочинець
  • Mega Pasichnik 22 лютого 2025 р.
    Ще той персонаж
keyboard_arrow_up