«Думаю, Максимові сподобалася б наша ідея муралу». Дізналися значення символів нового стінопису

«Думаю, Максимові сподобалася б наша ідея муралу». Дізналися значення символів нового стінопису
«Тримай стрій!» — гасло по життю Максима Несеверенка
  • У Вінниці створюють ще один стінопис в пам'ять про загиблого Героя — Максима Несеверенка.
  • Хто запропонував таку ідею та хто допомагає її реалізовувати? Розповідаємо далі.

Днями мережею розлетілись фотографії напів готового стінопису з Кінг Конгом, який розташовується на стіні багатоповерхового будинку по вулиці Князів Коріатовичів. 

Як виявилося пізніше, малюнок створюється в пам'ять про полеглого Героя — Максима Несеверенка, який мешкав у тому будинку.

Щоб дізнатися деталі створення муралу та які символи він в собі містить, зв'язалися з рідною сестрою Максима — Іриною Степанюк.

Відео дня
Ірина з Максимом

Зі старшим братом у дівчини різниця вісім років. Як вона сказала, Максим для неї був і за батька, і за брата.

— Я вдячна йому за все, чому він мене навчив, і що він для мене зробив, — пише у своєму повідомленні Ірина. — Завжди казав: «Тримай удар!», в принципі, зараз так і роблю.

З початком повномасштабного вторгнення Максим прийняв рішення піти добровольцем. Відвіз свою дружину і дітей на кордон, а сам повернувся і став до лав Збройних сил України.

Воював у складі 35-ї бригади морської піхоти імені Михайла Остроградського. Звільняв правобережжя Херсонщини.

Сестра Максима розповідає, що як тільки брат пішов на війну, то дуже боялася за його життя.  

— Але з його вибором я ніколи не могла сперечатись, адже він все одно зробить по-своєму. Єдине, кожного дня просила писати, а коли не відповідав, жартувала, що він мені буде купувати краску для волосся і я йому повішаю на шию рацію, — розповідає дівчина. — Кожного дня ми з ним переписувались, але це не було листування типу: «Як справи?» — це було лише «Люблю тебе» і «Я тебе теж». І так я знала, що з ним все добре.

Останнє повідомленням Максима до сестри було: «Не знаю». Надіслане 7 жовтня 2022 року о 5.53. Як розповідає Ірина, це була відповідь на її запитання, чи на довго він виїжджає. «А далі тиша…» — пише дівчина.

7 жовтня був його останній вихід, пішов, як командир. На жаль, військові потрапили у засідку, з якої вийшли лише троє хлопців, а троє – загинули. 

Родина Максима і сама Ірина до останнього не бажали вірити, що таке горе може спіткати їхню родину, вони шукали чоловіка майже два тижні.

— Не спиш, а тільки думаєш, що з ним і де він, — ділиться сестра важкими спогадами про дні, коли не знали, що сталося з Максимом.

Та всі надії на те, що рідний брат Ірини живий, розбив дзвінок з повідомленням, що тіло Героя забрали. Спершу Ірина ще вимагала зробити ДНК, але їй відповіли, що саме за татуюванням Конга його опізнанали. «І це справді виявився він… » — пише дівчина.

Як виникла ідея з муралом?

На початку створення муралу Ірина з матір'ю Оксаною мали іншу ідею: Кінг Конг, який розвалює Кремль.

З ескізом їм допоміг художник Олександр Нікітюк.

— Він загорівся цією ідеєю, але, на превеликий жаль, нам не дозволили. Та Олександр пообіцяв подарувати мені цей малюнок, — розповідає дівчина.

Як сказав Олександр Нікітюк, вони вирішили тоді відмовитися від версії агресивного Кінг Конга, а зробити Конга, що повертається.

Олександра, розповідає дівчина, вона шукала довго.

— Однак можу сказати, що це була не випадковість, бо мені здається, саме він мав малювати цей мурал, — говорить Ірина. — В нас дуже багато художників, які малюють балончиками, але балончики не довго тримаються, тому вирішили, що це має бути фарба, а Олександр один із небагатьох, хто малює саме ними.

Дівчина шукала його номер телефону в інтернеті, не знайшла. Ірина побачила, що в Олександра буде виставка, і вирішила зателефонувати туди й попросити його номер телефону. Пізніше Іра та Оксана подзвонили йому, і так з ним почали співпрацювати.

Чому ж «Конг» та що означають символи на малюнку?

Це був позивний Максима, як розповіла Ірина, так його називали ще з дитинства друзі й так він і залишився Конгом на все життя. Тому саме цього персонажа вирішили використати для стінопису.

Крім того, Максим Несеверенко був морпіхом, і його нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня, який також зобразили на муралі.

Надпис: «Тримай стрій!» є символом, який пояснює характер Максима, бо як вже могли помітити зі слів його рідної сестри, це була основна настанова для нього.

І, як символ його боротьби за нашу незалежність, зобразили соняшники й прапор України.

Також можна побачити на Конгові берет, як нам сказав Олександр, родина Максима зберегла його ще з часів строкової служби у десантно-штурмових військах в період 2008 року.

Сюди вже приїжджають люди

Олександр Нікітюк каже, що вже за період його роботи з цим стінописом багато людей приїжджають і приходять, щоб подивитися на мурал.

— Це місце стає справді дуже привабливим для місцевих мешканців, особливо для дітей, вони просто в захваті від цього. А так, то багато людей зупиняється, щоб подивитися або сфотографуватися, — каже художник.

Також Олександр каже, що важкістю роботи тут є те, що це сонячна сторона, і починати доводиться у вечірній час. Крім того погодні умови сильно загальмували роботу, бо деякий час була аномальна спека, потім сильні грози та дощі. Ну і під час роботи доводилося не раз відриватися, бо усіх приваблює така пам'ятка і вони починають розпитувати художника про її значення.

Сюжетом займалися в основному саме мати Максима — Оксана та сестра — Ірина. Ескіз допомагав робити Олександр Марченко, малюнок робив Олександр Нікітюк і Віктор Падаєзов.   

Родина Максима Несеверенка самостійно оплачує створення цього стінопису.

— Дуже багато витрачено сил і нервів при створенні, адже люди всі різні й нам не дозволяли малювати наші сусіди, — каже Іра. — Проте, я дякую кожному, хто нас підтримав і вірю, що в цьому світі добрих людей більше ніж злих.

Будинок був не утеплений, тому, щоб змогти там малювати, родині довелося за власний кошт утеплити стіну. Але раптом у них виникли сутички з сусідами.

— Для мене це було не очікувано, дуже багато поганих речей я почула з цього приводу. Були сусіди, які не давали нам це зробити, але зараз не про це, в кожного це буде на своїй совісті, — говорить дівчина. — Дуже-дуже багато людей брали участь в цьому, які підтримали, яким я дуже вдячна. Та в принципі, все, як любив Максим: кіпіш і дуже багато людей. Тож я думаю, в нас це вийшло.

Сам Олександр каже, що у спілкуванні з людьми помітив, що протестували проти цього лише ті, хто не знав історію Максима Несеверенка. Як тільки, каже художник, починав ділитися нею з людьми, то ставлення одразу змінювалось.

— Я думаю, що Максимові сподобалася б наша ідея муралу, — говорить художник Олександр Нікітюк.

Роботи почали 25 серпня, а ідею реалізовувати ще весною. До кінця робіт залишився тиждень. Та родина все ще збирає кошти, адже фарбу, утеплення і витрати на малюнок оплачують повністю зі своєї кишені.

Тож якщо бажаєте, допомогти родині, то можете задонатити на банку, створену для цього стінопису.

Ціль: 100 000.00 ₴
Номер картки банки
5375 4112 0727 4270



Читайте також:

Імена та подвиги вінничан, які отримали найвищу державну нагороду — звання «Герой України». ТЕСТ

Солодка і патріотична: вінницька жовто-блакитна кукурудза з’явилась на полях України

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Rustam Uldashev
    Конг Братішка вічна пам'ять тобі
  • Таня Осипчук
    Репост
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up