Зібрали для вас у добірку вінницькі мурали, які розташовані в центрі і вважаються візитівками міста. Давайте пригадаємо, хто створив кожний малюнок.
Починаючи з 2015 року у Вінниці з’явились десятки художніх робіт, які прикрасили фасади будівель. Більшість з них намальовані у рамках резиденції мурал-арту «Vin-Art-City». Над муралами у Вінниці працювали митці з кількох міст України та з-за кордону. Що зображено на них та адреси, де їх шукати ми зібрали у добірку.
На Театральній площі на стіні телерадіокомпанії «Вінтера» у 2015 році з’явився малюнок «Замріяної дівчини». На малюнку зображено маленьку дівчинку, яка грається іграшками. На задньому плані — архітектура Вінниці. Цю роботу намалювали художники з Чехії до Дня міста.
Ті ж арт художники з Чехії — Іво Наврат та Збінек Лінгарт намалювали сусіда для «Замріяної дівчинки» на фасаді «Вінтери». Хлопчик з картини мріє про космос.
Мурал символізує річку Південний Буг. Кольори малюнку — синій та зелений. Автор муралу Артур Столярук.
На ньому зображені чоловік із дружиною у вигляді двох ангелів. Водночас їхні тіла ніби утворюють стовбур дерева, а крона зеленого листя утворює карту нашої країни. Художниця — Марія Дитинюк.
На блакитному фоні, що символізує небо, зображений янгол. Художник — Aнтон Ходaков. Фігура янгола була вписана крилами в ритм контуру даху, самі ж крила отримали маленькі лілії Бурбонів — головний символ королівської влади у Франції.
На картині зображені велетенські яскраві соняшники з екзотичними птахами. Намалював цей мурал львівський художник Тaрaс Довгaлюк.
На малюнку зображена дівчина, яка бачить різні сни під ковдрою. На покривалі серед іншого зображені й види Вінниці. Зобразили його харківські художниці Марія Бобирєва та Олександра Мельник.
На стіні зображені двоє лелек, які готуються до посадки. Ця картина – є символом добробуту та має український характер, адже лелеки у нашій країні асоціюються з благополуччям. Намалював його львівський художник Тaрaс Довгaлюк.
Фасад старої «хрущівки» перетворили на імітацію класичних європейських будиночків. Автором концепції та ескізу стала Ірина Поліщук, а працювали над створенням муралу художники Володимир Ходак і Олександр Марченко.
На цьому муралі зображені творчі люди та громадські діячі, які жили у Вінниці між 19 та 20 століттям, у часи модерну: художник-кубіст Натан Альтман, актриса Тетяна Лентовська-Едвардс, російський генерал Дмитро Гейден, лікар-хірург Людвіг Малиновський, адвокат Софья Зайцева, фронтовик та адвокат Степан Васюра, письменниця Летта Ярошинська, педагог та письменниця Софія Русова.
На муралі зображена дівчинка, яка читає книжку, а навколо неї з’являються її думки. На хмарах у небі є фігура хлопчика, який тримає на мотузці пташку, світло від якої і утворює дива навколо героїні малюнку. Автор — Олександр Марченко.
Намалювала — Тетяна Чубар. Цей мурал художниця присвятила молодому поколінню Вінниці. Картина виконана в стилі поп-арт, в яскравих кольорах та з використанням геометричних фігур.
Читайте також:
Вінницький під’їзд у картинах. Подружжя разом з сусідами розмалювало свій поверх
«Скануйте QR код та голосуйте». Як та навіщо у Вінниці вибирають кращого водія
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер