Від Калитко і до Стуса. До Дня поезії згадуємо поетів, родом з Вінниччини

Від Калитко і до Стуса. До Дня поезії згадуємо поетів, родом з Вінниччини
Поет Василь Стус та поетеса Катерина Калитко
 • У вівторок, 21 березня, в Україні й світі відзначають День поезії. Дату святкування встановлено делегатами 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році.
 • Давайте разом з вами згадаємо відомих українських поетів, родом з Вінниччини.

Вінниччина — батьківщина багатьох геніальних людей, які стали відомими. Серед них є і літературні митці, які словом своїм підкорили світ і залишили частину себе назавжди серед людей. Це талановиті поети , твори яких славлять Україну,надихають, вселяють віру у краще та дарують естетичну насолоду. 

Відео дня

Катерина Калитко

Тетяна Яковенко

Тетяна Яковенко — поетеса, автор багатьох ліричних збірок, також написала декілька віршованих казок для дітей. Вона закінчила Вінницький педагогічний інститут і згодом стала викладачем кафедри української мови. Письменниця є лауреатом літературно-мистецьких премій. Тетяна Яковенко отримала престижну нагороду — орден княгині Ольги ІІІ ступеня за значний внесок у культурно-освітній розвиток України. На вірші поетеси написані десятки пісень. Автор керує обласно. літературно-мистецькою студією « Автограф» та студентською літературною студією «Словоцвіт».

Валентина Сторожук 

Сторожук Валентина — талановита поетеса, фолькльористка, прозаїк. Вона написала декілька цікавих книг для дітей. Поетеса пише вірші ще з шкільної пори, вперше надрукувала свою творчість в 1980 році. Валентина Петрівна написала понад 10 книг поезій та прози, багато її віршів поклали на музику. Вона є членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.Також письменниця записує прислів’я, приказки, народні повір’я та обряди.

Михайло Каменюк

Каменюк Михайло — популярний поет, драматург, публіцист. Почав писати вірші і друкуватися у місцевій газеті ще у 8 класі. Михайло Феодосійович закінчив філологічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту ім. М.Островського. Довгий час працював кореспондентом, згодом редактором. Загальний стаж роботи журналістом — 45 років. Автор видав декілька поетичних збірок, переклав багато іноземних книг. Письменник є лауреатом декількох премій, серед яких літературна премія ім. Миколи Трублаїні та Всеукраїнська літературна премія ім. Михайла Коцюбинського. Поет має почесну відзнаку  «За заслуги перед Вінниччиною».

Ніна Гнатюк

Ганна Чубач

Анатолій Бортняк

Анатолій Бортняк — талановитий поет і літературознавець, який випустив близько 30 ліричних збірок. Письменник закінчив Одеський університет, де навчався на філологічному факультеті. Згодом працював у тульчинській газеті, Вінницькому обласному телерадіокомітеті, очолював обласне Товариство української мови. Письменник працював у жанрах пародії і шаржу, робив переклади.Один із найвідоміших його віршів: «Ну що б, здавалося, слова…Бесіди про культуру української мови». Анатолій Бортняк написав близько 30 ліричних збірок, дитячих поезій, біблійних переспівів та сатиричних мініатюр.

Володимир Забаштанський

Григорій Усач

Степан Руданський

Майстер гуморесок, перекладач Степан Руданський. Найвідоміші твори: «Запорожець у цариці», «Вечорниці», «Баба в церкві». Народився у сім’ї священика, певний час навчався в духовній семінарії, але згодом вступив до медико-хірургічної академії, що спровокувало конфлікт з батьком. У Петербурзі письменник почав друкувати свої твори. Руданський писав балади, вірші і казки, зробив чимало перекладів. Саме завдяки письменнику виник новий літературний жанр —  віршована гумореска-співомовка.

Василь Стус

Поет-дисидент Василь Стус, творчість якого була пронизана духом свободи та любові до України. Найвідоміші вірші:«Як добре те, що смерті не боюсь я»,  «З дитячих спогадів», «Сто років як сконала Січ». Народився у звичайній сільській родині, закінчив історико-філологічний факультет, певний час працював вчителем, служив в армії на Уралі. Письменник був одним з учасників протесту у кінотеатрі Україні під час показу фільму Параджанова Тіні забутих предків, після чого за ним стали пильно стежити КДБ. Вперше його арештували у січні 1972 року, в той час письменник створив «Час творчості». Василя Стуса звинувачували у антирадянській пропаганді. Більшість своїх віршів поет написав за гратами, їх побачив світ лише завдяки його листам до дружини.

Це не всі митці художнього слова, які народилися в нас. Але навіть цього переліку достатньо, щоб упевнитися в тому,  яка Вінниччина багата на літературні таланти.

Виготовлення весільних воскових віночків на Вінниччині — елемент культурної спадщини України

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
 • Олександр Дмитрук

  Ви читали їхні твори? Я читав і з усіма, крім Руданського, Стуса і Калитко знайомий. Не поширюєйте дурню! Чи вам нагадати про вірші "паровози"  про партію і кпрс? А де Микола Рябий? Іван Волошенюк? Валерій Лазаренко... Очманіти можна від вашого інтелекту.
 • Олег Каськов

  Про Олександру Бурбело забули згадати. Чи "забули"?
  Звичайно,адже це не Стус,якого у віці 2 років перевезли на Донбас. Де він і прожив практично все життя...
 • Анна Іщук-Коновал

  Валерій Хмелівський-член Спілки письменників України.Народився в с.Малий Остріжок Хмільникського р-н,навчався та працював у м.Вінниця.Радує дотепер своїми прозаїчними та віршованими творами.
 • Павло Шиндировський

  У педучилищі йшов на курс раніше

  Ирина Гнатюк reply Павло Шиндировський

  Ніна Тихолаз Хмільницького
  бо то інше- сусідній

  Ніна Тихолаз reply Павло Шиндировський

  Павло Шиндировський Василь Колодій також із с.Куманівці Хмельницького району.

  Ирина Гнатюк reply Павло Шиндировський

  Павло Шиндировський так….час летить невпинно

keyboard_arrow_up