Оркестр з вражаючою 121-літньою історією і виняткових артистів побачимо 7 червня на концерті «Sound of Ukraine»

Оркестр з вражаючою 121-літньою історією і виняткових артистів побачимо 7 червня на концерті «Sound of Ukraine»
  • Гастролі по всьому світу, найпрестижніші сцени, бездоганна гра і завжди неповторні прем’єри.
  • У п’ятницю, 7 червня, на грандіозному концерті «Sound of Ukraine» вперше у Вінниці виступить славетний Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, знана у Європі солістка Віоліна Петриченко та Маестро, диригент Володимир Сивохіп.

Знаковою культурною подією у житті Вінниці 7 червня о 18.00 у театрі ім. Садовського стане концерт «Sound of Ukraine».

Світовий шедевр, рідкісний український твір та глибока прем’єра! Вперше у Вінниці матимемо щастя наживо почути знаменитих артистів, які зривають овації по всьому світу.

Відео дня

З ними виступали Леонкавалло і Равель

Карнегі-хол та Radio City Music Hall у Нью-Йорку, Королівські філармонії у Стокгольмі і Мадриді, Берлінська філармонія, Театр Люсео і Палао Де Ля Музіка у Барселоні, Конгрес Хол Валенсія, Вікторія Хол і Тонхаллеу в Женеві і Цюриху та десятки інших найпрестижніших концертних залів світу. Гастрольний графік легендарного Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії розписаний на рік вперед.

Шанований у світі колектив є одним із найстаріших, найбільших і найвідоміших оркестрів України. Заснований 121 рік тому, у 1902 році у Львові, оркестр береже кращі традиції європейського музикування та на найвищому рівні представляє Україну у світі.

Історія Симфонічного оркестру Львівської філармонії пов’язана із культовими іменами. Найпершим головним диригентом був талановитий і прогресивний музикант Людвік Вітезслав Челянський (1870—1931). Поряд з ним за диригентським пультом творили Генрик Ярецький та Генрик Мельцер-Щавінський. А в якості запрошених диригентів працювали Ріхард Штраус, Ґустав Малєр, Руджеро Леонкавалло, Мечислав Карлович і Лоренцо Перозі. У 1930-х роках з оркестром виступали видатні композитори Моріс Равель, Бела Барток, Кароль Шимановський, солісти — Артур Рубінштейн, Ферруччо Бузоні, Ванда Ландовська, Леопольд Годовський, Яків Мільштейн, Ежен Ізаї, Пабло Казальс, співаки — Адам Дідур, Станіслава Корвін-Шимановська та багато інших.

Починаючи із 1950-х років із оркестром ділили сцену відомі музиканти ХХ століття: Святослав Ріхтер, Генріх та Станіслав Нейгаузи, Еміль Гілельс, Дмитро Башкіров, Мстислав Ростропович, Марія Чайковська, Вікторія Лук’янець, Ґідон Кремер, Дмитро Ткаченко, Роман Гриньків, Мирослава Которович, Йожеф Ермінь, Етела Чуприк та інші.

Симфонічний оркестр Львівської національної філармонії є постійним учасником міжнародних фестивалів та з успіхом гастролює у багатьох країнах, серед яких Китай, США, Польща, Італія, Іспанія, Франція, Швейцарія, Німеччина, Нідерланди. А впродовж останніх сезонів оркестр здійснив низку важливих записів для великих міжнародних лейблів Naxos та Brilliant Classics.

Зараз головним диригентом оркестру є відомий американський диригент українського походження Теодор Кухар. Саме під його батутою на початку 2023 року колектив здійснив масштабний гастрольний тур Сполученими Штатами Америки, в межах якого на 40 концертах поруч зі світовими шедеврами презентував українське мистецтво. У знаменитому Карнегі-хол оркестр зібрав аншлаг.

— Наше 120-річчя, наш ювілей, відзначили на найголовнішій сцені світу, де звучать найкращі світові твори, — ділиться спогадами про тур генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп. — Наше мистецтво і творчість, коли мають велику енергію, щирість і внутрішнє наповнення, всюди себе дуже добре проявляють. І, власне, ми це відчули в Карнегі-холі, коли тільки вийшли на сцену, відбулася генеральна репетиція, нам дали можливість три години попрацювати, щоб почути всі твори. І ми зрозуміли, що ми звучимо — це наша сцена.

Диригуватиме Маестро Сивохіп

Найвищий рівень естетичного смаку, професіоналізму та виконавської майстерності Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії на концерті «Sound of Ukraine» вінничани відчують саме під диригуванням Володимира Сивохіпа. Маестро є відомим музикознавцем, диригентом, викладачем і народним артистом України. За особисті мистецькі досягнення та активну музично-громадську діяльність його нагороджено премією ім. С. Людкевича, Державною премією ім. М. Лисенка, Лицарським Хрестом ордену Заслуги Республіки Польща, почесним титулом «Галицький лицар» та відзнакою «Золотий Герб міста Львова».

Ставши у 2006 році гендиректором Львівської філармонії, Володимир Сивохіп втілив незліченну кількість важливих мистецьких проєктів і фестивалів. Як митець сам також дуже багато гастролює, зокрема, успішно виступав на фестивалях у Польщі, Німеччині, Фінляндії, США, Канаді, Швейцарії, Німеччині, Литві. Підготував виняткові авторські програми та прем’єрні виконання творів сучасних композиторів.

— Через війну ми маємо особливу потребу показати людям у світі, що наша музика неймовірно красива, а наша культура велика і глибока, — переконаний Володимир Сивохіп. — Тож крім концертів ми записуємо якомога більше творів українських композиторів і робимо ці записи доступними для широкої аудиторії через наш офіційний канал YouTube.

Солістка концерту — Віоліна Петриченко

Один з найбільших фортепіанних українських концертів першої половини ХХ сторіччя надзвичайного українського композитора Віктора Косенка, який дуже рідко виконують, 7 червня у Вінниці зіграє всесвітньовідома піаністка та музикознавиця Віоліна Петриченко.

— Цей твір спіткала особлива історія: ноти другої й третьої частини загубилися — і твір доробляв вже Левко Ревуцький, тому здебільшого виконують тільки першу частину концерту, — ділиться Віоліна Петриченко. — Я ж буду виконувати три частини разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії.

Віоліна Петриченко — віртуозна піаністка й відома музикознавиця, яка народилась у Запоріжжі, а за багато років життя у Німеччині зробила надзвичайно багато для популяризації саме української музики за кордоном.

Граючи на фортепіано з 6 років, Віоліна Петриченко з дитинства брала участь у міжнародних конференціях та конкурсах і здобула блискучу освіту. Закінчила Національну музичну академію України, університет музики «Франц Ліст» у Веймарі (Німеччина), Кельнську вищу школу музики і танцю і зараз поповнює своє навчання в класі професора Євгена Синайського в університеті мистецтв Фолькванг м. Ессен.

Артистка провадить активну концертну діяльність в Німеччині, Нідерландах, Франції, Австрії, Іспанії, Чехії, Польщі, Великобританії, займається історичними клавішними інструментами й багаторазово грала для німецького радіо культури та телебачення.

Будучи визнаною артисткою, за кордоном Віоліна Петриченко присвячує себе збереженню та пропагуванню української культури. Її дебютний сольний альбом з ранніми композиціями Віктора Косенка здобув велике визнання серед критиків, що спонукало її до створення наступного альбому «Українські настрої», де звучали виключно українські композитори.

Також Віоліна Петриченко зробила значний внесок у популяризацію спадщини Василя Барвінського, записавши його фортепіанні твори, а у 2023 році випустила альбом «Мрії — Українська Надія» з творами Лисенка, Степового та Ревуцького. Цей альбом отримав номінацію на почесну премію «Opus Klassik».

Приходьте насолодитися грою Віоліни Петриченко та Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Володимира Сивохіпа на концерті «Sound of Ukraine» 7 червня о 18.00 у театрі ім. Садовського.

Квитки на концерт доступні на сайті afisha.vn.ua та в усіх касах міста.

Інформаційний партнер події — найбільше вінницьке незалежне медіа — «20 хвилин».

Читайте також:

Тіна Пересунько: «Диригент Кошиць у 1914 році був у захваті від Вінниці, що була як цвітучий вишневий садок»

Пів століття тому вінницькі лялькарі першими здійснили постановку українською мовою

«Без тебе мені не потрібне небо!» Гурт ТІК вразив зворушливою прем’єрою, у якій кожний впізнає себе

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up