Культура

«Повій, вітре, на Вкраїну» — 32 рядки вірша Степана Руданського викарбувані на граніті у формі розгорнутої книги. Таким є пам’ятник пісні, створений на батьківщині поета у селі Хомутинці. Як створювали пам’ятник і коли його урочисто відкриють? Це вже четвертий пам’ятник пісні на Вінниччині.

Серію власних картин під назвою «Зима в Ободівці» представив у соцмережі художник Анатолій Шевчук. Це спогад про його рідне село в Тростянецькому районі. Роботи написані в окупованому росіянами Севастополі. Чому і як це відбувалося, художник розповів журналісту 20minut.ua

Обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим і рада»,  уперше відбулося онлайн. Його організатор — обласний Центр народної творчості — протягом січня знайомитиме з екрана зі стравами різних народів. Що покажуть охочим поїсти… заочно?

У час, коли гастролі й тури в українських артистів через карантин поставлені на тривалу паузу, військові нагадують: зірки завжди можуть приїхати у район проведення ООС. Про атмосферу зараз на передовій, важливість підтримки і те, яка музика підіймає бойовий дух там, де головні аж ніяк не карантинні обмеження і ріст тарифів, а справжня війна – вінницький герой розказав 20minut.ua.

Під гаслом: «Раз коронавірус пішов із Китаю, то…нехай у Китайський Новий рік і зникне!» – саме у Вінниці «ВАР’ЯТИ» беруться переломити тенденцію культурного карантину й нескінченних концертних переносів. Обіцяють 12 лютого взяти Бика за рога й максимально вдарити драйвом, сміхом та радістю по майбутньому!

Після концертів глядачі називають цих музикантів не інакше, як «чарівниками». Творчість Єгора і Роксолани Грушиних – це не просто музика, а дійсно магія, у якій є все: і політ, і занурення, і арт-терапевтична рефлексія, і безмежна краса, якою просто неможливо наслухатися! Все це сьогодні сповна відчують вінничани на особливому концерті «Together», що розпочнеться о 19.00 у філармонії

Урочиста церемонія нагородження відбудеться вже завтра, 27 листопада о 12.00 у Вінницькому кінотеатрі «Родина».

У Міжнародний день студента лідер гурту «ТІК» ексклюзивно з 20minut.ua поділився спогадами з бурхливих студентських років, які провів у Барському педагогічному училищі і Вінницькому педуніверситеті. Виявляється, у 15 років майбутній музикант почав заробляти перші гроші, продаючи власноруч зроблені табурети. А ще - вчив усіх хлопців у гуртожитку готувати, влаштовував бойкот викладачам, які змушували купувати методички, і креативив із друзями на екзаменах - точнісінько, як у гайдаївському фільмі про Шурика.

Більше тижня пройшло, як працівники Вінницького планетарію заявили, що їх змушують писати заяви на звільнення за власним бажанням, а науково-просвітницький заклад, який понад 60 років працює в Центральному парку, — закрити і перепрофілювати. Ігор Любовський, директор «Вінницязеленбуду», на балансі якого знаходиться планетарій, повідомив журналістів, що обсерваторію закривати не будуть. Звільняти теж ніхто нікого не збирається. А як працюють такі ж заклади в інших містах? Дізналися це, щоб розібратися у вінницькій проблемі глибше. 

Театри, музеї, філармонія, бібліотеки, заклади мистецької освіти мають власні сторінки у соціальних мережах та працюють в умовах карантину в режимі онлайн. Які театральні вистави, віртуальні виставки та лекції, майстер-класи, онлайн-зустрічі, інтерактивні проєкти можна подивитися на цьому тижні?

keyboard_arrow_up