Культура

70 майстринь-вишивальниць з різних куточків України зібралися разом, щоб створити рельєфну карту країни. Одна з учасниць живе в Ізраїлі, а в проєкті «Art Map Ukraine» взяла участь, бо її бабуся — українка. Кожна учасниця вкладає в свій фрагмент особливу символіку з найкращими побажаннями батьківщині. Робота буде виконана в різних техніках та різними матеріалами — не лише нитками, а й бісером, стрічками, паєтками та камінням. Ми поспілкувалися з організаторкою креативного проєкту Ольгою Петлюк і дізналися більше про її творчий задум.  

Мрії цих дітей – нові музичні інструменти, запис у студії та велика сцена. Вони не просто живуть, а марять мистецтвом. Що придбають на виграні грошові премії цьогорічні переможці Стипендіального конкурсу Корпоративного фонду гурту «ТІК»?

Другу весну поспіль Вінницький обласний академічний музично-драматичний театр імені Садовського зустрічає на карантині. Вдруге у нашому храмі мистецтв готувалися до Дня театру і свята не відбулося. Тим не менше, режисери готують нові постановки, чекають завершення карантину і зустрічей з глядачами.

Українці Східного Поділля відрізняються від інших регіонів своїми традиціями, культурою, звичаями, побутом та одягом. У 19 столітті в Подільській губернії проживали понад 100 різних національностей: поляки, вірмени, чехи, євреї, росіяни, але переважна більшість — українці. 85% населення проживала саме в сільській місцевості. Що ховали в своїх скринях жінки Поділля та про що мовчать старовинні речі?

Без роботи залишилися працівники центральної районної бібліотеки у Могилеві-Подільському. Ще й зарплату не видали за два останніх місяці. Чому так сталося і що пояснює влада?

Наприкінці лютого відбувся X Міжнародний дистанційний мистецький фестиваль-конкурс «Grandfest winter». У ньому взяв участь вихованець Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька» Артем Пазюк.

Театри, музеї, філармонія, бібліотеки, заклади мистецької освіти мають власні сторінки у соціальних мережах та працюють в умовах карантину та в режимі онлайн. Які театральні вистави, віртуальні виставки та лекції, майстер-класи, онлайн-зустрічі, інтерактивні проєкти можна подивитися на цьому тижні?

Вінницька музикознавиця Наталія Кушка дослідила історію музики міста від найдавніших часів до середини ХХ століття. Над книгою вона працювала з початку 90-х років. Ми поспілкувалися з авторкою й дізналися, яка ж вона — музична Вінниця, які періоди було найцікавіше досліджувати й хто з видатних митців має відношення до нашого краю.

У неділю, 28 лютого, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбудеться тематична екскурсія Відвідувачів запрошують зазирнути до бабусної скрині та дізнатися багато нового про традиційне вбрання українців Східного Поділля.

Експонатами онлайн-виставки стали 33 документи, пов’язані з життям родини Косачів на Вінниччині. На початку ХХ століття багато з них працювали у місті Могилів-Подільський, про що свідчать архівні записи.

keyboard_arrow_up