Культура

«Здоров’я глядачів — найважливіше!» — кажуть організатори. Через стрімкий ріст захворюваності на COVID у Вінниці, разом із артистами вони вирішили перенести найближчі концерти, що були заплановані на кінець жовтня й листопад. Взявши паузу зараз, планують максимально активним концертним сезоном порадувати вінничан взимку, навесні і влітку. Зокрема, вже відомо, що у 2022 році з настанням тепла з новою силою відновить роботу особлива open air локація — PIROGOV SKY, що діє просто неба у музеї-садибі Миколи Пирогова.

«Не завжди треба мати великі бюджети, армію людей та фуру техніки, аби зробити щось гарне», — презентуючи нову відеороботу, зізнається наш знаменитий земляк — співак Сергій Асафатов. Вперше він презентує не кліп і не сингл, а — візуалізований вірш, який разом із проникливим відеорядом є блискучим зразком сучасного арту — глибокого, чіпляючого за живе за лічений час і знятого без зайвих фінансових вкладень — на телефон.

Легендарний очільник комік-трупи «Маски» 18 жовтня о 20.00 у театрі імені Садовського у образі бізнесмена розкаже все, що бентежить чоловічі душі, у новій прем’єрній виставі «Ідеальний фасон». До приїзду народного артиста України, на гуморі якого виросло не одне покоління, ми підготували ТОП найцікавіших фактів з його життя. Чому актор завжди у валізі возить пензлі і фарби? Хто його головна муза? І як колись з Борисом Барським вони були у конкуруючих театрах.

Про те, як розпочиналась велика джазова історія Вінниці, про перші 100 доларів від спонсора, рояль «Yamaha», світових легенд, що грали у місті, і за що фестиваль увійшов у Книгу рекордів України. Ексклюзивно для «20 хвилин» у день відкриття ювілейного 25-го міжнародного фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2021, який з 1 по 3 жовтня пройде у Вінниці, розказала продюсерка фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель.

Всього кілька днів до найгучнішої музичної події осені — XXV міжнародного джазового фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2021, що з 1 по 3 жовтня збере у Вінниці світових зірок і шанувальників джазу зі всієї України. Розповідаємо про одну з найцікавіших прем’єр, яку представлять видатні джазові музиканти країни — знамените Тріо Олексія Петухова.

Вінницький міський голова в оточені джазових дів і непідробні емоції культових зірок з усіх куточків світу! Найкращі світлини за 25 років проведення головного культурного бренду Вінниці — міжнародного джазового фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST— ожили у яскравій виставці «Джазові емоції Вінниці». Відвідати експозицію у холі Вінницької міської ради всі бажаючі можуть до 10 жовтня.

Перша згадка про село Вапнярка фігурує в майнових документах Потоцьких з початку ХІХ століття. Відтак дослідники вважають, що з’явилося воно приблизно в той час. Звідки взялася назва села, коли там збудували першу залізничну станцію та наскільки в селі була розвинута інфраструктура — дізнайтеся з матеріалу.

Скоро у Вінниці висадиться справжній «зірковий десант» легендарних акторів. 28 вересня о 20.00 на сцені Будинку офіцерів улюбленці декількох поколінь: народні артисти України Тамара Яценко і Євген Паперний, заслужені артисти України Тетяна Шеліга і Дмитро Лалєнков, а також актори популярних серіалів Олег Коваленко і Сергій Кучера представлять особливу виставу «Жениха викликали, дівчата»

Понад чверть століття тому у Вінниці перестав функціонувати кінотеатр «Росія». Величезне приміщення на 1200 посадочних місць за ці роки перетворились на жалюгідне видовище не лише всередині, а й зовні — побиті вікна, всюди графіті, протікаючий дах та купа сміття. Днями, 6 вересня, закінчився строк оренди кінотеатру і він має повернутися у комунальну власність. Що тут було, що тут може бути і яку концепцію вбачають в цьому приміщенні небайдужі вінничани — читайте в матеріалі.     

Будуть здивовані навіть ті, хто впевнений, що бачив все! В унікальній мультимедійній виставі артисти знаменитого харківського вуличного театру «EASTFIRE SHOW» будуть спілкуватися із глядачами за допомогою особливої авторської мови — мови тіла й народжувати нові змісти не словами, а філігранно виконаними трюками. Розповідаємо ексклюзивні деталі про вогняне ексцентрик шоу «White night», яке у п’ятницю о 23.30 можна буде побачити на фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2021.

keyboard_arrow_up