Культура

Про виклики і силу української культури у час війни, нещодавній тріумф «Щедрика» у Берлінській філармонії, де сотні політиків та послів слухали легендарний твір з листами українських жінок вільному світу, та винятковий концерт-реконструкцію у Вінниці, з якого стартує масштабний міжнародний проєкт. Ексклюзивно для «20 хвилин» розповіла засновниця найвідоміших фестивалів Вінниці Ірина Френкель.

Цими вихідними вінничани можуть відвідати концерт гурту «ВВ» або разом з дітьми сходити на космічне шоу. А ще в неділю пройде ярмарка військових вакансій, де можна буде ближче познайомитися з військовими частинами і підрозділами та, можливо, приєднатися до них.  І на вас, як завжди, чекають театри та кінотеатри міста.

Сенсація, фурор і небачений успіх був 102 роки тому у Карнегі-хол і буде скоро у Вінниці! Видовищний і до мурашок потужний концерт-реконструкцію «Прилетіла ластівочка» 24 березня у Вінниці презентують сценаристка фільму «Щедрик проти "русского міра"» Тіна Пересунько і команда Operafest Tulchyn. Глядачі, ніби у машині часу, здійснять фантастичну подорож на понад 100 років назад. З 2024-го перенесемось у 1922-1924 роки! З Вінниці — у США і Південну Америку!

Кіра Коваль та Леся Бублікова створили комікс про іншу версію традиційної казки «Попелюшка» для дітей.  Ідея дівчат так сподобалася одній з викладачок, що та знайшла спонсорів та допомогла його видати у ста екземплярах.

В соціальних мережах можна побачити відеоролики, де люди з Вінниці та Вінницької області часто відрізняються своєю говіркою від інших регіонів. І багато хто це називає вінницьким суржиком, однак більшість слів просто належать до нашого діалекту.

Цими вихідними вінничани можуть відвідати презентацію кліпу «З міст» від вінничан ОШ & the Butcherzz, концерт гумористичної команди «30 плюс», або виставку «Портрет резидентів». А ще можна сходити на ковзанку або до Подільського зоопарку. І на вас, як завжди, чекають театри та кінотеатри міста.

В мистецькому центрі «MŌNTAЖ» відбудеться показ добірки українського короткого метру «Любов варта всього». Це чотири стрічки-призери міжнародних і українських фестивалів.  

Ці вихідні насичені подіями. Зокрема вінничани зможуть відвідати концерт «Лісапетного батальйону» або сходити на творчий вечір талановитих акторів Кукуюк — Прокопів — Мацюта. Також для вас «Хамерман Знищує віруси», а гурт «Фіолет» запрошує на акустичний вечір. А ще можна сходити на ковзанку або до Подільського зоопарку. І на вас, як завжди, чекають театри та кінотеатри міста.

У центрі Вінниці з'явилась нова книгарня «Герої», яку відкрили рідні в пам'ять про полеглого захисника України Миколу Рачка. Завітали до цієї книгарні та поспілкувалися з сестрою воїна.

Конкурс для молодих гуртів School Bands Battle проводиться з 2015 року. У цьому році 12 фіналістів рок-гуртів з різних областей України були обрані до фіналу. Серед них був і рок-гурт з Вінниці «NIKITIZE».  Вінницький гурт визнали найкращим за версією журі та Radio ROKS.  

keyboard_arrow_up