Культура

Про те, що сьогодні відчуває кожен українець! Що щомиті відлунюється у серці, щосекунди звучить у думках… Пісня-маніфест безмежної любові до України і незламної боротьби нашої нації. З відеорядом, що проймає до мурах, і потужною мовою символів нагадує про цінність історії, яку всі ми творимо — тут і зараз!

Музей Івана Гончара запустив онлайн-виставку «Україна та українці» з фотографіями українців у традиційному вбранні минулих століть. Дивіться, які прекрасні ці світлини.

Вишиванка для українців — це не просто одяг, її вважають генетичним кодом нації та духовною бронею.  У цьому році День вишиванки припав на 19 травня. З нагоди цього свята дізналися, чим особлива традиційна вишиванка на Поділлі.  Розповідаємо, якими саме вишиваними сорочками може похвалитися наш регіон, та пригадуємо пов'язані з вишиванками звичаї, котрих дотримувалися наші предки.

Лідер гурту «ТІК» — один із небагатьох артистів, які з початку творчості у кліпах і на сцені постійно популяризує вишиванки. Любов до вишитих сорочок у Віктора Бронюка давня і міцна. Співак ходив у них, ще коли був студентом Вінницького педуніверситету, обрав замість класичного костюма на власному весіллі і навіть свій будинок теж вирішив «одягнути» у вишиванку.

До радості всіх, хто любить фестивальне і архаусне кіно! Зараз у вінницькому кінотеатрі «Родина» проходять ексклюзивні покази збірки кращих короткометражок «Канни-2021: Special Edition». Приходьте отримати надпотужні враження і побачити особливе кіно про актуальні, сучасні теми!

Вінницькі музичні гурти прославляють Україну на культурному фронті. Так юні музиканти віком від 11 до 14 років, вже виступили у місті Кельце та Єнджеюв, Польща. Попереду ще 5 концертів у різних містах країни.

Перед новиною про повернення вистав у театрі імені Садовського кращі солісти і музиканти оркестру вразили особливим концертом. Презентували свою версію «Червоної калини», світові оперні хіти і креативний перформанс.

Вінницький ансамбль танцю «Радість» продовжує славні традиції українського народу, прославляє нашу культуру у світі. Він демонстрував свою майстерність у 31 країні. Днями колектив повернувся із Туреччини, де брав участь у міжнародному фольклорному фестивалі «Троя».

Перший особливий показ вистави «Бог пообіцяв» пройшов майже у бомбосховищі — у безпечному приміщенні молодіжного центру «Квадрат». Після шалених овацій та відгуків глядачів, які не стримували сліз та слів подяки, садовці пообіцяли грати вистави для вінничан та гостей міста регулярно.

Нову зворушливу пісню наша зіркова землячка заспівала українською мовою, присвятивши усім дітям і матерям, які співають колискові своїм малюкам у бомбосховищах та інших містах і країнах, куди були змушені тікати від війни.

keyboard_arrow_up